
Питання інтелектуального розвитку, накопичення сукупного інтелекту в наш час є проблемою суспільства, або більше того, проблемою виживання людства, бо інтелект зараз «не в тренді» (так думає значна кількість людей). Але, незважаючи на це, у 2017 році управління освіти на чолі з Геннадієм Френкелем започаткували діяльність міського наукового товариства учнівської молоді міста Світловодська «Галактика», у межах якого і в цьому навчальному році є здобутки…
Коли спілкуєшся з такими дітьми, як Марина Кобильська, учениця 10-го класу НВК №4, віриш у те, що все ж таки розум переможе! І справді, ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України – це гарний результат!
Для написання наукової роботи Марина обрала досить складну тему «Пам’ять людини як один з важливих психічних процесів», в якій досліджено особливості пам'яті підлітків та розроблено рекомендації щодо покращення та полегшення процесу запам’ятовування відповідно до індивідуальних особливостей.
Поштовхом до вибору ідеї дослідження стало усвідомлення дитиною того, що сучасна людина не може ставитися байдуже до оточуючого світу, а будь-яка учнівська активність побудована на процесі пізнання, тобто відображенні в психіці реальної дійсності. Процес пізнання, на думку Марини Кобильської, розпочинається з відчуттів та спостережень, щоб, пройшовши стадії уявлень і пам'яті, перетворитися в мислення і завершення в процесах прийняття рішень та виконанні дій. У своїй роботі вона доводить:
«У нас, школярів, є властивість неоднаково запам’ятовувати і засвоювати різні навчальні предмети. Пояснюється це не різною пам’яттю учня, а різним інтересом до предметів, які ми вивчаємо».
Педагогічна практика деяких вчителів показує: коли вчитель виховує у дітей інтерес до так званих «нелюбимих» предметів, запам’ятовування та засвоєння цих предметів учнями різко поліпшується, – зробила висновок юна дослідниця.
У цьому навчальному році, враховуючи умови карантину, до захисту науково-дослідницької роботи додався «постерний захист», який Марина теж випробувала достойно.
Тож бажаємо розумникам і розумницям Світловодщини й надалі перемагати, не зважаючи на труднощі сьогодення!
Світлана Ніколаєнко