
— Світлано, розкажіть, будь ласка, яку саме діагностику ви пропонуєте людям із патологією серцево-судинної системи?
— Важливим компонентом діагностики захворювань серця та судин є ліпідограма, яка визначає рівень ліпідів (жирів) різних фракцій в крові, та дозволяє виявити порушення ліпідного обміну і оцінити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
— Що включає в себе дослідження?
— Це дослідження включає такі лабораторні тести: холестерин, тригліцериди, ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ), ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), коефіцієнт атерогенності (АК).
— Кому рекомендовано проходити обстеження на ліпідограму?
— Обстеження на ліпідограму рекомендовано проходити людям від 20 до 40 років з профілактичною метою, не рідше 1 разу на 5 років; людям старше 40 років з профілактичною метою не рідше 1 разу на рік; при наявності факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань: вік, часті стреси і переживання, надлишкова вага, неправильне харчування, паління, цукровий діабет, високий артеріальний тиск; для оцінки ефективності лікування, що спрямоване на зниження рівня холестерину.
— Як підготуватися до обстеження?
— Кров на аналізи здають у ранкові години, лише натщесерце, після нічного голодування. За добу до відвідування лабораторії потрібно виключити вживання алкоголю та жирної їжі, обмежити фізичні та емоційні навантаження. У день здачі крові можна пити чисту негазовану воду. Не можна палити мінімум за 2 години до маніпуляції. У разі якщо приймаєте лікарські препарати, проконсультуйтесь з лікарем, щодо можливості переривання курсу. Матеріалом для проведення досліджень є зразок венозної крові. Коментувати результати тестів, ставити діагноз та призначати лікування може лише лікар.
— Яким чином можна пройти це дослідження в Світловодській ЦРЛ?
— Пройти дослідження на ліпідограму можна в клініко-діагностичній лабораторії Світловодської ЦРЛ. Прийом аналізів проводиться щоденно, крім вихідних з 8:00 до 10:00, кабінет №47 поліклініки. Результати досліджень готові в день здачі аналізів.
Користуючись нагодою, хочу порадити вашим читачам не забувати про профілактику та вчасну діагностику, адже це основний внесок у здоров’я кожної людини.