Забезпечення військовослужбовців виходить на європейський рівень


Військова служба за контрактом у Збройних силах України – це почесний обов’язок громадянина по захисту своєї держави, її територіальної цілісності, своїх сімей та рідних; це служба для справжніх чоловіків та жінок.

Престиж армії зростає все більше. Обороноздатність, техніка та забезпечення військовослужбовців виходять на європейський рівень, про що свідчать чисельні реформи в цьому напрямку, які дійсно працюють. Тепер військові, які захищають рідну державу, мають престижну почесну роботу та соціальні гарантії, пільги від держави для себе та своїх сімей. Можливість працювати в елітних військах, кар’єрне зростання та самовдосконалення.

Громадяни України можуть обрати для проходження військової служби військові частини та установи за своїм уподобанням: у Сухопутних військах, Повітряних силах, Військово-морських силах, Десантно-штурмових військах, Силах спеціальних операцій.
На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби, а саме особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою віком від 18 до 50 років – на військову службу за контрактом осіб рядового складу, офіцери запасу, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі, – на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу.

Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчислені: для осіб рядового складу – 3 роки; для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років.

Під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їх бажанням строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк від 1 до 10 років, але не більше ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності” (ст. 119 Кодексу законів про працю України).

З 01.02.2018 р. підвищено рівень грошового забезпечення для військовослужбовців військової служби за контрактом та введено в дію з 01.03.2018 р. постанову Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою запроваджено одноразову грошову винагороду військовослужбовцям після укладення ними першого контракту в таких розмірах:

– рядовим 8 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

– сержантам (старшинам) 9 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

– офіцерам 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Слід нагадати, що військовослужбовці додатково отримують дві додаткові виплати: оздоровчі – під час проведення основної річної відпустки, а також матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань (у кінці року або за заявою військовослужбовця).

Грошове забезпечення військовослужбовців збільшується разом з тривалістю військової служби, підвищенням військового звання та підвищенням у посаді.

З більш детальною інформацією, щодо військової служби за контрактом можна ознайомитися в Світловодському об’єднаному міському військовому комісаріаті за адресою: м. Світловодськ, вул. Павлова, 11 у дні прийому громадян з 9:00 до 13:00 та з 14:00 до 18:00 або за телефонами: 2-17-43, 2-06-60.

Микола Грінченко, 
військовий комісар 
Світловодського об’єднаного 
міського військового комісаріату, підполковник