Що треба садити восени?


Дачники-початківці думають, що восени нічого, крім збору врожаю та прибирання огудини з опалим листям, у саду-городі робити не треба. Але є суттєві переваги посадки рослин саме у цей період року. Якщо діяти, використовуючи поради фахівців, вже влітку ми будемо радіти гарному врожаю.

Займіться посадкою дерев, кущів, квітів, городини до кінця жовтня, а якщо буде тепло, то і до середини листопада. Восени посадили, полили – і забули, надалі рослинку буде поливати дощ, вона швидко приживеться, коріння розвинеться. 
Дерева, посаджені у вересні-жовтні, встигають набратися сил, підготуватися до періоду вегетації. Купуючи саджанці, обирайте морозостійкі сорти. 

Декоративні і ягідні кущі теж краще садити восени, бо вже у липні ви зможете отримати перший врожай. 

Квіти-однорічники, висаджені восени, більш стійкі до холоду, краще перенесять можливі весняні заморозки, раніше сходять і цвітуть. А такі квіти, як маки, нагідки, волошки, запашний тютюн і деякі інші однорічні квіти не переносять пересадку, тож варто посадити їх восени на вибране місце.

Цибулинні квіти теж рекомендується висаджувати восени. Вагомих причин кілька: щоб не зберігати цибулинки всю зиму; щоб добитися цвітіння в перший рік після посадки; щоб швидше насталдо цвітіння навесні; весняне цвітіння. Гіацинти і крокуси будуть добре себе почувати під снігом. Лілії, тюльпани, нарциси можна висаджувати до кінця жовтня. 
 
Овочі, посаджені восени раніше зійдуть навесні, будуть стійкими до хвороб, раніше дозріють. Для овочів переваги посіву восени такі ж, як і для інших рослин. Це рання схожість, стійкість до хвороб, раннє дозрівання плодів. Перш за все, мова йде про цибулю і часник.

Зелень в зиму теж варто висіяти. Тоді ранньою весною щавель, петрушка, кріп, шпинат, коріандр, пастернак, салат та інші види духмяної і корисної зелені порадують вас своїм ароматом!