Фестиваль «Світловодщина 2019» відбувся попри несприятливу погоду!


Під час довготривалих вихідних, які ми отримали завдяки Великоднім та травневим святам, у Світловодську відбулося ще одне свято. У вівторок, 30 квітня, на набережній міста був проведений IV регіональний презентаційний фестиваль «Світловодщина 2019». Традиційно захід підтримала Світловодська районна державна адміністрація, районна рада та асоціація молоді «Златопілля».


Попри хмари та дощ, який пройшов напередодні, організатори відміняти свято не стали. І хоч похмура погода дещо внесла свої корективи щодо кількості очікуваних гостей та глядачів, настрій присутніх ніяким чином не зіпсувався. На відкриття фестивалю завітав перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Коваленко, який відзначив участь Світловодщини у заходах різного рівня. 


«Нещодавно відбувся VII Центральноукраїнський музейно-туристичний фестиваль, де Світловодщина як завжди потужно презентувала себе усій Україні. А є про що говорити, оскільки загальні тенденції в Україні, тенденції в світі говорять про розвиток туризму не лише як галузі відпочинку, але і як економічної складової. Ми бачимо, що Світловодщина теж розвивається, можна говорити про зелений туризм, про "Полуничний фестиваль", який проводиться у Миронівці з 2016 року. Приємно, що кожне село шукає свою родзинку. Презентуючи себе Світловодщині, державі, світові», – наголосив поважний гість і побажав гостям свята гарного дня, а Світловодщині миру та процвітання.


Від імені голови Світловодської РДА Сергія Твердовського передав вітання гостям та учасникам фестивалю його заступник Володимир Похілов. Насамперед, він привітав усіх з Великодніми святами та зробив невеличкий екскурс у передісторію запровадження фестивалю «Світловодщина»: 


«Усе почалося завдяки ініціативі тоді ще керівника відділу культури і туризму Миколи Середенка, який запропонував вперше провести і презентувати наш зелений туризм, туристичні маршрути. За два роки ми маємо вже презентаційний фестиваль, де презентуємо не лише наші надбання в галузі туризму, а й в галузі промисловості».


На фестиваль завітала і помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Анна Трубаченко, яка від імені депутата та від себе особисто привітала гостей свята з Великоднем та прийдешніми травневими святами: 


«Дуже приємно зустрічати свята у великій світловодській родині, тому кожному бажаю теплих родинних свят, щоб у кожного була можливість провести більше часу зі своїми найріднішими людьми».


У рамках фестивалю були облаштовані ігрові дитячі зони для відпочинку, ряд туристично-краєзнавчих виставок, презентація промислово-економічного потенціалу Світловодщини та виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. 


Пасічник від діда-прадіда Микола Гречаний з Кременчука завітав на фестиваль зі своєю продукцією з пасіки. Це і фігурні свічки, і питний мед, і бджолиний мор, і настоянки з нього, і прополіс та ще багато чого корисного та смачного. 


«Зараз ми експериментуємо, аби відновити стародавній рецепт, за яким наші пращури виготовляли чудо-напій – питний мед, до складу якого входить сік та джерельна вода», – розповів нашому виданню чоловік.


Поруч зі сценою розташувалася і виставка картин з бісеру майстрині з с.Глинськ Яни Татаренко. Дівчині лише 15 років і вишивкою бісером, як вона нам розповіла, захоплюється лише рік, втім, має у своєму доробку вже близько 15 картин. Розглядаючи її роботи важко повірити у те, що їх вишивав початківець – об’ємна робота та сяйво гармонійно підібраного бісеру справді захоплювали.


У виставці декоративно-ужиткового мистецтва взяла участь ще одна майстриня – Олена Дежева зі Світловодська. Її надзвичайно милі в’язані іграшки не могли не привернути до себе увагу. Спілкуючись з нами, дівчина розповіла, що почала в'язати з 15 років і ось уже стільки ж вона не зраджує своєму хобі. 


«Можу в'язати як спицями так і гачком, але іграшками займаюсь лише другий рік. Ідеєю загорілася, коли побачила готові вироби в Інтернеті, почала шукати інформацію, переглядати майстер-класи, так все і почалося. В останні півроку вже сама вигадую іграшки і в’яжу їх «з нуля», не використовуючи вже існуючих схем та описів», – ділиться своїми здобутками Олена. 


Ми помітили, що іграшки майстрині виконані із різних ниток, особливо вишукано вони виглядають з плюшевих ниток. Здається, що вони не лише теплі на дотик, але й мають надзвичайно приємну енергетику, бо ж вухате рожеве зайченя просто не здатне дарувати негатив. Олена говорить, що з плюшевими нитками, на відміну від бавовняних чи напівбавовняних, працювати важко, бо ж тут немає права на помилку і навіть трохи розпустити виріб при допущеній неточності не вдасться – нитка псується і втрачає свою попередню форму.


Привертав увагу гостей фестивалю облаштований майданчик з байдарками, палатками та елементами спортивного орієнтування. Як виявилося, тут презентували спортивний потенціал нашого краю. Керівник військово-патріотичного гуртка «Сокіл «Джура» (с.Захарівка) Іван Скрипник розповів, що цього разу на огляд привезли туристично-спортивну смугу перешкод. Директор КДЮСШ Світловодського району Володимир Мусієнко розповів про стенди зі здобутками вихованців спортивної школи та про структуру спортивного закладу. На фестивалі гостей знайомили і з видами спорту, у яких розвивається молодь Світловодщини.


Масштабну концертну програму на фестивалі забезпечили колективи районного Будинку культури та фольклорні колективи із сіл нашого району. Під час проведення свята обирали і переможців вже традиційного народного конкурсу «Слава Світловодщини». Увечері відбувся святковий молодіжний концерт від гурту «Brains on holidays» та дискотека, яка тривала до майже опівночі. Ведучими фестивалю були Катерина Бутенко та Катерина Піскова.