А з ліфтами-то у нас не дуже...


116 ліфтів налічується наразі у Світловодську. Експлуатуються усі. Поки що. І це «поки що» викликає занепокоєння у населення, яке «катається» ними і, як виявляється, у відповідних чиновників.

Саме ліфтовому питанню було присвячене засідання міської ради безпечної життєдіяльності населення, скликане за ініціативи Управління Держпраці у Кіровоградській області, яке відбулося 21 серпня у кабінеті першої заступниці міського голови Олени Балюк. «Технічний стан та безпечна експлуатація ліфтів» – таку назву мало це зібрання. У ньому, окрім названої першої заступниці, взяли участь головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв`язку Управління Держпраці у Кіровоградській області Анатолій Шумейко, начальник управління житлово-комунального господарства виконкому Світловодської міської ради Віктор Самоляк, страховий експерт з охорони праці Світловодського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградської області Сергій Якименко, начальник Світловодської дільниці приватного підприємства «Олександрія ліфт» Любов Журавльова, гендиректор ТОВ «Господарник-1» Максим Громов, керівники управляючих компаній та об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ).

Відкриваючи засідання, Олена Балюк наголосила на першочерговості питань безпеки громадян. І ці питання є одним із пріоритетів в роботі виконавчої влади міста. У свою чергу Анатолій Шумейко надав інформацію, що у Світловодську в даний час технічне обслуговування та ремонт ліфтів житлового фонду проводять спеціалізовані організації, які мають відповідні дозволи – ПП «Олександрія ліфт» (70 ліфтів) та ТОВ «Господарник-1» (46 ліфтів). За його словами, Управлінням Держпраці у Кіровоградській області були проведені перевірки вищевказаних підприємств, під час яких виявлено ряд порушень. Так, зокрема, технічними службами допускається робота ліфтів без обов’язкового технічного огляду та експертного обстеження. Також експлуатуються ліфти, яким після отримання негативного висновку експертного обстеження, не проводяться відповідні ремонтні роботи. І кількість таких ліфтів, наголосив доповідач, збільшується, хоча, згідно вимог «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів», подальша їхня експлуатація не дозволяється. У якості доводів, до чого це може призвести головний держінспектор навів приклади аварій, які траплялися під час експлуатації аварійних ліфтів, водночас нагадавши про обов`язки та відповідальність керівників та відповідальних осіб за утримання в справному стані та безпечну експлуатацію ліфтів. 

Натомість у виступах керівників підприємств, які експлуатують ліфти, були висвітлені проблемні питання їх справного стану, технічного обслуговування та ремонту. Зазначалося і те, що посилюються крадіжки та вандалізм населення щодо ліфтів. Також власниками ліфтів недостатньо приділяється увага й проведенню ремонтів будівельної частини ліфтових шахт та машинних приміщень, ремонтні роботи проводяться не своєчасно в зв’язку з недостатнім фінансуванням.

Сергій Якименко у своїй доповіді підкреслив, що нещасних випадків пов’язаних з експлуатацією ліфтів в місті, на щастя, не було. Також він зупинився на стані охорони праці в комунальних підприємствах міста, на нещасних випадках в місті і районі в 2018-2019 роках та на їх причинах, навів приклади типових порушень, які приводять до виробничих травм. І як висновок: рівень організації охорони праці на комунальних підприємствах міста є недостатнім. 

У кінці засідання надані рекомендації керівникам управлінь виконавчого комітету, комунальних і приватних підприємств щодо заходів для покращення технічного стану та безпечної експлуатації ліфтів. 

«СВ»