Як депутати за відсутності мера готувалися до позачергової сесії


Тільки-но відгомоніла чергова, 69-та, сесія Світловодської міськради, 29 серпня, як обранці зібралися сьогодні, 3 вересня на 70-у позачергову. Про прийняті рішення – згодом, а наразі кілька слів про підготовку до пленарного засідання. 

30 серпня відбулося засідання планово-бюджетної депутатської комісії. Засідання розширене, бо, окрім міськдепів, узгоджувати та визначатись з сесійними питаннями прийшли ще й керівники міськвиконкомівських підрозділів – розпорядники бюджетних коштів, громадськість. 

Чому окреслені питання не було розглянуто на 69 сесії? З’ясувалося, що нещодавно з’явились дві Постанови Кабміну, пов’язані із підвищення надбавок до зарплат як для працівників виконкомівських структур, так і для освітян, зарплати яких забезпечуються з коштів міських бюджетів – позашкільних і дошкільних навчальних закладів. Тож, обранці не встигли вивчити усі цифри і вирішили провести окрему, позачергову, сесію. До того ж, на вимогу громади, виникла потреба переглянути суми, закладені на дорожньо-ремонтні роботи. 

Щодо зарплат для обох категорій бюджетників, то тут, як завжди, фігурують два проекти рішень: один – від фінуправління, другий – від комісії. Відтак вирішено обидва проекти винести на пленарне засідання сесії. 

Що ж до дорожньо-ремонтного питання, було вирішено пропонувати сесії на ремонт доріг виділити не 6 мільйонів гривень, як планувалося до цього, а 5 млн. «Знятий» мільйон додати до 700 тис. грн «з хвостиком», заплановані на ремонт міждворових проїздів (6 локацій). Громада дуже просила. 

До слова щодо ремонту доріг… Щоб не вийшло так, як зазвичай у нас практикується – кошти виділяються на ремонт дороги на одній вулиці, а ремонтується геть інша – вирішено визначитися остаточно після засідання комісії з комунальних питань. Вона зібралася за день до проведення позачергової.

Віталій Асауленко