
Місто потребує аквапарку з плавальними басейнами і кілька гектарів під кладовище. Перше звучить фантастично, друге – жорстка реальність. А от зелених насаджень вистачає…
Із найбільш цікавого, що сталося на засіданні виконкому міської ради 9 жовтня, виявилася доповідь провідного архітектора ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» Тетяни Любак, яку представив головний архітектор міста Сергій Батяшов.
І хоча її доповідь була поза порядком денним, тобто, лиш ознайомчою, урядники та інші присутні слухали фахівчиню з непідробним інтересом. Адже вона розповідала про зміни до вже існуючого Генплану Світловодська з огляду на розрахунки й прогнози до 2041 року. Отже, населення Світловодська до цього часу становитиме в межах 44 тисяч осіб. Скорочуватиметься. Звісно, відчуватиметься (вже й сьогодні відчувається) нестача площ під кладовища – 4,8 га, які місто орендує у Павлівської сільради саме під поховання, вже майже використано за призначенням. Відтак пропонується виділення площ за залізничною колією біля нинішнього кладовища – там, де поряд ентузіасти облаштували такий собі саморобний автодром – ці 5,5 га знаходяться вже на території міста. А трішки південніше планується розташувати притулок для бродячих тварин.
Та не все буде кладовище… В основному на Ревівці та Табурищі (в межах вулиці Конька) пропонується забудувати 5,7 га багатоквартирними будинками та 30,2 га виділити під садибне будівництво. І як же тут без громадської забудови? Хоча тут у нас, за словами Тетяни Любак, ще більш-менш нормально, але нові амбулаторія і дитячий садок на 120 місць, на думку фахівців з містобудування, будуть для міста далеко не зайвими. Так само не зайвими – і на цьому наголошують містобудівні нормативи – будуть і басейни. І тут пропонується таку шкоду як хронічне підтоплення нижньої частини міста перетворити місту на користь – на теренах табурищанського озера обладнати аквапарк, де й басейни будуть, й інші розваги на воді. А неподалік аквапарку – таке нове віяння, що наразі входить у моду – лукопарк. Це таке «мокре» місце, яке включає у себе розважально-відпочинкові локації, поєднані пішохідними і вело-доріжками.
Щодо інших розважально-відпочинкових локацій… Оновлений генплан передбачає їхнє розташування і вздовж мальовничої світловодської набережної, яка, як відомо, Світловодську не належить, бо знаходиться під юрисдикцією знов таки Павлівської сільради. Тож, щоб включити набережну до Світловодська, запропоновано межу між містом і районом «відсунути» у води Кременчуцького водосховища.
… Та не варто підстрибувати на стільці від радості, читаючи про всі ці відпочинкові розважальні та оздоровчо-спортивні локації – місто їх не зводитиме. Зводитиме їх інвестор, якого треба ще знайти і зацікавити…
І взагалі, фахівці виявили чимало місць, де Світловодськ і Світловодський район якось недолуго між собою межують – багато міських площ як житлових, так і господарчих перебувають за межами міста. Тому місту пропонується якимось чином виправити таку хибу.
І наостанок із приємного: на місто з такою чисельністю населення (щоб йому легко дихалося), як наше, згідно всіляких нормативів, потрібно 39,4 га зелених насаджень. У нас же таких га аж 50,8.
От тільки би наші лісоруби не сприйняли цю інформацію як заклик до дії, пиляючи наші зелені насадження ще інтенсивніше!
Віталій Асауленко