» » COVID та грип відступають. Що після них?

COVID та грип відступають. Що після них?


Україна пройшла цьогорічний пік захворювання на грип, СOVID-19 та ГРВІ. З кожним тижнем в МОЗ фіксують все менше випадків зараження. Щоправда, поки одні інфекції здають позиції, Україною починають ширитися інші хвороби. Центр громадського моніторингу та контролю зібрав інформацію. 

Майже 4 мільйони — перехворіли

З 11 до 17 березня на ГРВІ в Україні захворіли 150 422 людини, із них половина — діти. До лікарень потрапили понад 4 тисячі українців. Майже 600 ушпиталили через ускладнення COVID-19. Найбільшу кількість випадків COVID-19 зареєстрували у Рівненській, Хмельницькій, Івано-Франківській та Житомирській областях. Проте і там рівень захворюваності поступово знижується, а до лікарень з кожним тижнем надходять все менше пацієнтів. 

Загалом з жовтня минулого року ГРВІ, грип та COVID-19 перенесли 3 мільйони 740 тисяч українців. 912 людей померли: 839 — внаслідок ускладнень COVID-19, 73 — внаслідок ускладнень грипу. 

COVID остаточно стає сезонним захворюванням

COVID-19 в Україні остаточно стає одним із сезонних захворювань. У цьому певензаступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.  За його словами, українці щороку будуть стикатися з коронавірусом, який продовжить мутувати. Але поточний характер мутацій COVID-19 не свідчить про те, що вірус стає агресивнішим. 

Нині у нас функціонує аж 29 субваріантів штаму “Омікрон”, він витіснив інші COVID-штами, зокрема “Дельту” та “Альфу”. За перебігом захворювання штам “Омікрон” здебільшого протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, а також — старших за 60 років. Тож українцям з групи ризику рекомендована вакцинація. Вона безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні. Крім того, вже незабаром в Україні вакцинуватися можна буде і в аптеках. На початку березня Уряд ухвалив постанову, яка відкриває доступ для такої  вакцинації. 

Кашлюк та скарлатина

Поки СOVID здає позиції, набирають сили інші недуги. У Рівненській області протягом останніх двох місяців зафіксували 111 випадків захворювання на кашлюк. Це у 37 разів більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Занедужали 108 дітей і 3 дорослих.
Кашлюк — це інфекційне захворювання, яке вражає дихальну систему і проявляється в сильних нападах кашлю. У 24% хворих із Рівненщини недуга протікає в легкій формі, у 72% — у середній, а ще у 4% — у важкій формі.

Як пояснюють в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, сновна причина захворюваності — це невиконання профілактичних щеплень. Адже 73% захворілих були нещеплені або не мають чергового щеплення проти кашлюку.
А на Одещині зростає захворюваність на скарлатину: від початку 2024 року серед дітей зареєстрований 61 випадок, один із них — летальний.

Скарлатина — це гостре інфекційне захворювання, викликане стрептококами. Проявляється воно інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів і характерним висипом. За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб, зростання захворюваності пов’язане із черговим циклічним підйомом. Останній був зареєстрований у 2014 році. Тоді захворіли 355 людей.

Специфічного лікування скарлатини немає. Хворим слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначають, ізоляція має тривати протягом 21 дня.
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!