» » Про ставки єдиного податку на 2022 рік у Світловодську

Про ставки єдиного податку на 2022 рік у Світловодську


Проєкт рішення «Про встановлення ставок єдиного податку на території Світловодської міської територіальної громади» розміщено на сайті територіальної громади для обговорення 30 березня. З кількості відвідувачів видно, що дуже мало підприємців ознайомилися з цим документом. Вивчайте, робіть висновки! 

Тож  ставки єдиного податку  на території  Світловодської міської територіальної громади для  фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць у 2022 році пропонується встановити такі:

1) для першої групи платників єдиного податку – 10 відсотків від розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку – 12 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати;

3) у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений статтею 293 Податкового кодексу України для відповідної групи таких платників єдиного податку.

Посилаючись на Світловодську Державну податкову інспекцію, посадовці повідомляють:  станом на 01.01.2021 року обліковано платників єдиного податку: І групи  – 248 фізичних осіб-підприємців,  ІІ групи – 681 фізичних осіб-підприємців, тому у разі неприйняття рішення, відповідно до підпункту 12.3.5 пункту12.3 статті 12 Кодексу податок буде справлятися із застосуванням  мінімальних ставок (оскільки мінімального розміру не встановлено, слід вважати, що надходження до бюджету міста  від справляння цього податку будуть 0 грн.), негативний вплив буде завдано територіальній громаді міста, оскільки відсутність надходжень до бюджету міста ставить під загрозу виконання програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, тощо.

Про які кошти йдеться? Від першої групи планується отримати 738345,00 тис. грн, від другої – 6570288,00 тис. грн, разом – 7308633,00 тис. грн. 

Для розрахунку прогнозних показників суми витрат суб’єктів господарювання враховувалися основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2022 рік, відповідно до яких прогнозований розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня 2022 року становить – 6700,0 грн; розмір прожиткового мінімуму – 2481,0 грн.

«СВ» 
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Два «золота» і одну «бронзу» привезли вихованці ЦВПВ з Кропивницького!
Світловодські «Зухвалі» – чемпіонки області з волейболу!
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
Мультiмедиа
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Вокалісти радували комунальників піснями, а міський голова грамотами
Володимир Петров порадував жителів Ревівки на щедру Масляну!
Весело і змістовно проводжали зиму у Світловодську
Приймальне відділення Світловодської ЦРЛ на стадії завершення