» » Віталія Шаповала нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Посмертно

Віталія Шаповала нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Посмертно

3 грудня у кабінеті міського голови Андрія Маліцького відбулося вручення почесної нагороди полеглого захисника України Віталія Шаповала його рідним.

Художня керівниця Світловодського міського Палацу культури Марина Салабутіна розповіла про Віталія Шаповала, 22-річного старшого солдата, оператора-вогнеметника, який загинув в російсько-українській війні 11 травня 2023 року.Присутні вшанували полеглого воїна хвилиною мовчання.

"Віталій Шаповал був дійсно патріотом, справжнім сином своєї України, — сказав міський голова Андрій Маліцький. — Низько вклоняюся родичам. Я впевнений, що ім’я Віталія Шаповала буде вписане золотими літерами в історію Світловодської громади та України вцілому". 


З метою вшанування подвигу Віталія Шаповала та вручення ордену "За мужність" ІІІ ступеня до слова запросили офіцера, посаду та прізвище якого ми не називатимемо з міркувань безпеки.

"Сьогодні ми зібралися не просто щоб вручити нагороду. Ми зібралися для того, щоб нагадати собі яку ціну платимо ми для того, щоб наша країна була незалежною і щоб на її території не було окупантів, — зауважив офіцер. — На превеликий жаль наша країна зараз платить величезну ціну. Ми втрачаємо мотивованих молодих людей. Ми втрачаємо найкращих представників нашої нації. Але це ціна за нашу з вами свободу. Жертва, яку приніс Віталій, вона недаремна. І, повірте мені, хлопці за це мстяться і будуть мститися до останнього". 


Указом президента України від 24 серпня 2023 року №517 орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) було нагороджено Віталія Шаповала. Нагороду отримала дружина Віталія. 

Віталій Шаповал народився 7 липня 2000 року у Павлівці. Закінчив Павлівську загальноосвітню школу. Працював на заводі залізобетонних виробів. У 2019 році був призваний на строкову службу до лав ЗСУ. У 2020 році був учасником бойових дій в зоні АТО/ООС. 18 липня 2022 року був мобілізований до Збройних сил України, служив оператором-вогнеметником. Його серце зупинилося від ворожих куль 11 травня на Бахмутському напрямку. 19 травня 2023 року біля сільського Будинку культури села Павлівки зібралися близькі люди та односельці Віталія Шаповала, щоб віддати йому останню шану. Траурний кортеж з тілом військовослужбовця зустрічав майже кілометровий коридор односельців з квітами, а дорога була встелена гілочками сосни та бузку. Поховали воїна на сільському кладовищі.

Богдан Дроздов
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!