» » Зростання надбавок, індексація та нові вимоги щодо стажу: які зміни чекають пенсіонерів у 2024 році

Зростання надбавок, індексація та нові вимоги щодо стажу: які зміни чекають пенсіонерів у 2024 році


Попри складну економічну ситуацію та невизначеність з міжнародною фінансовою допомогою, в Україні у 2024 році зростуть зарплати та соціальні виплати.  1 січня набув чинності Державний бюджет України на 2024 рік, який передбачає збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Відповідно, зростуть і пенсії. Скільки отримуватимуть українські пенсіонери в цьому році, чи слід розраховувати на індексацію та які зміни в отриманні соціальних виплат набули чинності з початком нового року — пояснює Центр громадського моніторингу та контролю.

Якими будуть пенсії у 2024-му

У перший день 2024 року в Україні зросли два ключові показники — прожитковий мінімум та мінімальна зарплата. Розмір мінімального окладу українців протягом року зміниться двічі: з 1 січня він складає 7 100 грн (тоді як у 2023-му – 6 700 грн), а з 1 квітня — 8 000 грн. Через це зросте і прожитковий мінімум: у порівнянні з 2023 роком він підвищиться на 331 грн до 2 920 грн.

Мінімальна пенсія з першого січня зросла на 268 грн (12,8%) і тепер становить 2 361 грн. Відповідно, зросла і максимальна пенсія, яка не може перевищувати десять мінімальних — до 23 610 грн. У пенсіонерів, старших за 65 років, що мають повний страховий стаж (30 років для жінок і 35 — для чоловіків), пенсія, яка не може бути меншою, ніж 40% “мінімалки”, зросте до 2 840 грн. Доплати до пенсії за понаднормовий стаж чи особливі заслуги також збільшаться: за кожен рік понаднормового стажу — на 2,68 грн, за орден чи почесне звання “заслужений” — на 54 грн, за почесне звання “народний” — на 108 грн. Перерахунок усіх   пенсій буде здійснено автоматично.

Зміни щодо стажу

А ось тим українцям, які лише виходять на пенсію, Уряд підготував не дуже добрі новини: з кожним роком вимоги щодо стажу З 2024 року для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати від 31 року страхового стажу (раніше — 30). Для виходу на пенсію у 63 роки цей стаж має бути не меншим за 21 рік, а для виходу в 65 років — не менше 15 років. Хто не має 15 років страхового стажу, у 65 років отримає від держави  соціальну допомогу, обсяг якої буде залежати від рівня доходів. Але виплата не перевищуватиме прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, тобто 2 361 грн. Якщо ж людина не має достатньо стажу для виходу на пенсію, його можна докупити або допрацювати, нагадують у Пенсійному фонді. Один місяць страхового стажу обійдеться в 2 948 грн, відповідно, один рік — у 35 376 грн.

Чи буде індексація?

Попри складну економічну ситуацію та невизначеність з міжнародною фінансовою допомогою Україні, пенсії виплачуватимуть вчасно, заявив  нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Більше того, у березні-квітні очікують індексації пенсій. Але якою вона буде — поки що невідомо. За попередніми розрахунками, пенсіонери можуть отримати збільшення виплат в межах 7%. Утім, за словами прем’єр-міністра, Уряд готує законопроєкт щодо зміни механізму індексації. Зокрема, пропонують впровадити різні коефіцієнти для різних категорій пенсіонерів. А отже і виплати зростуть нерівномірно: українці, що вийшли на відпочинок нещодавно, можуть отримати менше підвищення, аніж люди, які вже давно на пенсії. Так в Уряді прагнуть вирівняти диспропорцію у пенсіях між громадянами, як вийшли на пенсію у різний час.
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!