» » У 2019 році рівень виробничого травматизму збільшився на два випадки

У 2019 році рівень виробничого травматизму збільшився на два випадки


За 10 місяців 2019 року на підприємствах, установах, організаціях (далі підприємства) міста Світловодська, Світловодського та Онуфріївського районів зареєстровано 6 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, які станом на 30 вересня розслідувані і на них складені відповідні акти. За аналогічний період 2018 року було зареєстровано 4 нещасних випадки, пов’язаних з виробництвом, тобто рівень виробничого травматизму збільшився на два випадки. 

Чотири нещасних випадки (66,6% від загальної кількості) сталися на підприємствах міста Світловодська: 28 грудня 2018 року на виробництві ФОП Коханюк О.К., 2 січня 2019 року на ДП «ЗЗБВ» ТОВ «Дніпроенергобудпром», 11січня 2019 року на виробництві ФОП Путіліна Л.О., 14 травня 2019 року на ДП «Завод Екоенергія» ТОВ «Полвакс-Україна», один нещасний випадок (16,6%) стався в Онуфріївському районі 7 лютого 2019 року на філії ТОВ «Верес», один нещасний випадок (16,6%) стався у Світловодському районі 22 лютого 2019 року у відділі освіти молоді та спорту Світловодської РДА.

Крім цього,  за 10 місяців 2019 року зареєстровано 2 випадки, які не пов’язані з виробництвом, це випадки смерті, що сталися 25 грудня 2018 року на приватному підприємстві «Віктор і К» та 8 лютого 2019 року на ТДВ «Об’єднання «Дніпроенергобудпром». 

По чотирьох випадках, які сталися у цьому році, розслідування ще триває. Це такі нещасні випадки: 2 квітня на ФГ «ВК і К»; 31 липня на ВП «Кременчуцький судноплавний шлюз» ДП водних шляхів «Укрводшлях»; 12 вересня у відділі освіти Онуфріївської РДА та 14 вересня на філії ТОВ «Верес».  

За висновками комісій з розслідування, основними причинами настання нещасних випадків, повязаних з виробництвом, були: порушіння інструкцій з охорони праці – 3 випадки; травмування внаслідок противоправних дій інших осіб 1 випадок; недосконалість системи управління охороною праці – 1 випадок; порушення правил безпеки руху – 1 випадок. Серед супутних причин – незадовільний стан території, алкогольне сп’яніння потерпілого, невиконання посадових обовязків.

Частіше за все, потерпілими порушувалися вимоги щодо заборони виконувати будь-які роботи (налагоджувальні, ремонтні тощо) у середині обладнання без відключення обладнання від електроживлення.

Так, арматурник ДП «ЗЗБВ» ТОВ «Дніпроенергобудпром», працюючи на протягувально-відрізному верстаті після обриву арматури, намагався скоротити час на налагодження та відновити процес, не вимикаючи верстат. Але разом з арматурою  протягувальні ролики захопили і тканину робочої рукавиці, а потім пальці працівника. У результаті робітник отримав тяжку травму і, як наслідок, – стійку втрату працездатності. І такі порушення, на жаль, непоодинокі.  

У зимовий період керівники  деяких підприємств не вживали необхідних заходів щодо утримання територій підприємств у належному стані: не очищували пішохідні доріжки від снігу та льоду, не посипали піском, що призводило до травмування працівників. Так, на філії ТОВ «Верес» завідувачка складом йшла по території підприємства зі складу в напрямку адміністративної будівлі. Заасфальтована дорога була очищена від снігу, але після нічного заморозку місцями на асфальті з’явилося обмерзання. Піском дорогу не посипали. Робітниця послизнулася і впала, отримавши тяжку черепно-мозкову травму.

По галузям нещасні випадки, зареєстровані у 2019 році, розподілилися наступним чином: переробна промисловість – три випадки; оптова та роздрібна торгівля – один випадок; державне управління загального характеру – один випадок; сільське господарство – один. 

Серед видів подій, що привели до нещасних випадків: падіння потерпілого під час пересування – 2 випадки; дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – 2 випадки; травма, що заподіяна іншою особою – 1 випадок; дорожньо-транспортна пригода на дорогах загального користування – 1 випадок. 

Серед потерпілих від нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, троє чоловіків і троє жінок. Наймолодшому потерпілому – 23 роки, найстаршому – 61 рік, середній вік потерпілих – 44 роки. 

Професійні захворювання протягом 2019 року на підприємствах міста і районів не реєструвалися, повідомлення за формою П-3 про встановлення професійних захворювань до відділення не надходили. Але з огляду на значний ріст професійних захворювань по Україні, звертаю увагу роботодавців на те, що вони зобов’язані за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. Такі огляди дозволять не допустити працівника до роботи, яка йому протипоказана за станом здоров’я.

Представник відділення виконавчої дирекції Фонду брав участь у роботі комісій з розслідування всіх нещасних випадків на виробництві. Під час участі в роботі комісій надавалися консультації фахівцям підприємств щодо вимог порядку розслідування та пропозиції при розробці профілактичних заходів.

Усі заходи, запропоновані комісіями з розслідування нещасних випадків, виконані в повному обсязі про що підприємства повідомили відділення Фонду пісьмово. 

Потерпілі на виробництві від нещасних випадків, розслідування яких вже завершено і складені відповідні акти, отримали від Фонду соціального страхування всі виплати та соціальні послуги  відповідно до чинного законодавства.

Як свідчать цифри, у цьому році спостерігається тенденція, хоч і не великого, але зростання виробничого травматизму. Тож ще раз звертаю увагу роботодавців на необхідності проведення якісного інструктажу та навчання робітників з питань охорони праці,   здійснення постійного контролю за виконанням вимог нормативних актів з охорони праці, забезпечення робітників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту тощо. Пам’ятайте, що роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. 

Сергій Якименко,
 страховий експерт з охорони праці Світловодського відділення управління виконавчої 
дирекції Фонду соціального страхування України
 у Кіровоградській області.
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі
Галявинка біля Великого озера у Світловодську нині виглядає ось так…
Про що розповіла Любомира Мандзій?