» » Марія Чорна: «Маємо захистити людей від шахраїв в умовах впровадження ринку землі»

Марія Чорна: «Маємо захистити людей від шахраїв в умовах впровадження ринку землі»


Захист власників земельних паїв має бути першим питанням в умовах запровадження ринку землі. Про це під час тематичної апаратної наради повідомила голова облдержадміністрації Марія Чорна. 

«Земля – це наше національне багатство. І ми маємо допомагати власникам ефективно нею розпоряджатися. У більшості випадків паї належать літнім людям. Тож давайте працювати, щоб не знайшлися шахраї, які можуть ошукали їх», – наголосила Марія Чорна.

Очільниця області зазначила , що керівники громад  знають більш детально всіх власників земель, тож головне завдання – долучатися до того, щоб власники паїв були захищеними. 

«Люди повинні мати  можливість реалізувати своє законне право щодо земельних ділянок. Прошу долучитися до широкої роз’яснювальної роботи щодо питання ринку землі», –  додала Марія Чорна.

Про  деталі запровадженого ринку землі, що стартував з 1 липня цього року, і буде проходити у два етапи, розповіла в.о директора департаменту АПК Кіровоградської облдержадміністрації Тетяна Бурага«З першого липня стартував обіг підмораторних земель – до 1 липня у нас доволі велика кількість сільськогосподарських земель вже була у вільному обігу. Вона могла купуватися, даруватися, продаватися або іншим способом відчужуватися. Коли ми говоримо про скасування мораторію, розуміємо, що це стосується виключно пайових земель. Що стосується земель державної та комунальної власності сільськогосподарського призначення, вони як не могли продаватися до 1 липня, так і не можуть продаватися надалі. Продаж права власності заборонено, продається лише право користування через електронні торги. Єдине виключення щодо продажу земель державної і комунальної власності – це викуп фермерських земель», – сказала Тетяна Бурага. 

Посадовиця уточнила, земельна реформа впроваджується в два етапи. Перший етап стартував з першого липня – згідно з ним, можливий продаж земель лише фізособам – громадянам України. Розміром земельної ділянки, яку можна придбати – не більше 100 га на одну особу. Також купувати землю можуть банки, у випадку якщо земля була предметом застави і її продажу в наступні два роки. Земельна ділянка у цей період може відчужуватися у суспільне користування. 

Другий етап розпочинається з 2024 року – згідно з ним знімається обмеження на продаж земель для юридичних осіб, а також зростає обмеження на продаж до 10 тисяч гектарів. Придбати після цього терміну земельні ділянки зможуть фізичні та юридичні особи, банки, територіальні громади та безпосередньо держава.

«Ми бачимо, що у громади області є багато питань та проблем, стосовно відкриття ринку землі. Тому ми запровадили безкоштовну "Гарячу лінію", куди можна звернутися зі скаргами по цим питанням та отримати роз'яснення чи допомогу», – повідомила голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна.  

Номер телефону "гарячої" лінії – 0 800 400 188 (вхідні дзвінки безкоштовні).«СВ» 
за матеріалами пресслужби ОДА
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!