» » Для добровільного об’єднання громад залишився тільки 1 рік!

Для добровільного об’єднання громад залишився тільки 1 рік!


Новий етап реформи децентралізації в Україні і на території Світловодського району зокрема та зміни у земельному законодавстві, що набули чинності  з 1 січня 2019 року, стали предметом обговорення на нараді у райдержадміністрації 29 січня.

У кабінеті Сергія Твердовського зібралося понад 30 людей – сільські голови, землевпорядники сільських рад, керівники структурних підрозділів РДА, райради, представники держустанов, підприємств.  

Голова РДА проінформував присутніх про те, що 23 січня на засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував плани Уряду по продовженню реформи децентралізації – найуспішнішої  реформи в державі.  

Сергій Твердовський нагадав учасникам наради, що перспективним планом формування територій громад Кіровоградської області на території Світловодського району передбачено утворення трьох громад: Великоандрусівської, Глинської та Світловодської.

Як ми знаємо, села Велика Андрусівка, Калантаїв, Сніжкова Балка, Вищепанівка, Подорожнє, Нагірне, Бабичівка об’єдналися і утворили Великоандрусівську територіальну громаду з центром у с. Велика Андрусівка. Вибори у цій громаді відбулись 18 грудня 2016 року. До Глинської ОТГ, згідно з перспективним планом, мали увійти села Глинськ, Ганнівка, Семигір’я, Григорівка, Кобзарівка, Оврагове, Перехрестівка, Яремівка, Захарівка, Аудиторівка, Серебряне, Іванівка, Федірки та Сніжкове. До складу Світловодської ОТГ – місто Світловодськ, смт Власівка, села Павлівка, Вільне, Велика Скельова, Мала Скельова, Миронівка, Озера, Олексіївка, Талова Балка, Микільське, Бугроватка та Золотарівка. Однак, ці громади до цього часу не об’єдналися.

На думку голови РДА, Світловодщина має бути єдиною об’єднаною територіальною громадою, до складу якої увійдуть м. Світловодськ, селище Власівка та Світловодський район, з адміністративним центром у м.Світловодську. Таку пропозицію Світловодська РДА подала до обласної ради та облдержадміністрації, її підтримали, але відповідної постанови Уряду ще немає.

Об’єднання навколо міста обласного підпорядкування дасть громаді достатньо прав щодо користування інфраструктурою Світловодська, врегулює конституційні, правові та соціальні відносини громадян, які проживають на територіях приміської зони і на сьогоднішній день не завжди можуть реалізувати свої права. 

У створеній об’єднаній громаді буде значно більша кількість населення ніж у Світловодському районі, що дасть змогу реалізовувати проекти  урядових програм, пов’язаних з реформою децентралізації.  

Однак, незважаючи на цю думку і пропозиції щодо внесення змін до перспективного плану, подані до обласної державної адміністрації, Сергій Твердовський запропонував головам сільських рад, які мають намір добровільно об’єднатися, готувати відповідні документи протягом найближчих двох місяців, інакше часу для того, щоб пройти всю процедуру, просто не вистачить. «Залишився тільки рік для добровільного об’єднання!» – підкреслив голова РДА. 

Перший заступник голови РДА Наталія Гаврилюк підкреслила, що шляху назад у децентралізації немає, адже майже на 40% території країни вже пройшли об’єднавчі процеси, а 2020 рік ми розпочнемо за новою адміністративною основою, яка буде створена в Україні. Вона передбачає: АРК, 24 області, міста Київ, Севастополь, 100 районів та 1600-1800 громад. «Кіровоградська обласна рада не підтримала пропозицію створення трьох районів в області. На сьогодні є доручення Прем’єр-міністра України і відповідна вказівка голови ОДА Сергія Кузьменка до 1 квітня внести зміни до перспективних планів і далі працювати у напрямку їх реалізації. Як вже говорив голова, ми свої пропозиції подали», – зазначила Наталія Іванівна.

Крім цього, вона проінформувала учасників наради про проект Закону України щодо внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» який стосується перспективних планів.

«Якщо Закон буде ухвалено, перспективний план формування територій громад буде розроблятися центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, забезпечить розвиток місцевого самоврядування згідно з методикою формування спроможних територіальних громад», – сказала Наталія Гаврилюк.

Далі вона пояснила, що одним із оптимальних варіантів подальшого розвитку для громад із низькими показниками фінансової спроможності та демографії є приєднання до інших територіальних громад та створення більшої за площею і чисельністю ОТГ. Навіть за умови відсутності у такої ОТГ на поточний момент економічних перспектив для розвитку, об’єднання дасть можливість оптимізувати територіальну структуру місцевих рад, підвищити ефективність управління територією, покращити інвестиційну привабливість (за рахунок наявності більшої території, більшої кількості трудових ресурсів) та підвищити рівень доцільності капіталовкладень у територію. 

Про зміни до земельного законодавства, які набули чинності з 1 січня поточного року, учасників наради проінформував Ігор Чабанюк, в.о. начальника відділу у Світловодському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.  Мова йшла про Закон від 10.07.18 р. № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні»

Говорили, зокрема, про те, що землі колективної власності отримають розпорядника, бо починаючи з 2019 року землі колишніх колективних сільськогосподарських підприємств вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані. Сюди не відносяться земельні ділянки, які перебувають у приватній власності. Така новація буде підставою для держреєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, сформовані за рахунок земель, що за цим Законом переходять до комунальної власності.

Полезахисні лісові смуги більше не лісові землі.  Тепер до земель лісогосподарського призначення не належать землі, зайняті, зокрема, полезахисними лісовими смугами на землях сільськогосподарського призначення, вони виключаються зі складу лісових земель. 
Посадовець запросив землевпорядників звертатися до відділу за картами земель, які розробили спеціалісти Держгеокадастру, та розпочинати оформлення документів щодо права комунальної власності на землю.  

Богдан Дроздов (фото)
[img]





















[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Перший тур Чемпіонату України збаскетболу - у Світловодську
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!