» » В осінньо-зимовий період кількість виїздів на пожежі зростає

В осінньо-зимовий період кількість виїздів на пожежі зростає

Про стан готовності  рятувальників до можливих надзвичайних ситуацій, що найбільш характерні осінньо-зимовому періоду, розповідає начальник Олександрійського РУ ГУ ДСНС України у Кіровоградській області полковник служби цивільного захисту Дмитро Колісник.  

Дмитре Олександровичу, у чому особливість даного періоду з точки зору небезпеки? 

– Хочу зазначити, що для рятувальників немає, так би мовити, спокійної пори року – зима, весна, літо чи осінь – для нас завжди знайдеться робота. Однак існують чіткі сезонні тенденції виникнення тих чи інших подій. Це дає нам можливість спрогнозувати можливу надзвичайну ситуацію і спрямувати свої зусилля саме на проведення попереджувальних заходів для її відвернення. Практика роботи пожежно-рятувальних підрозділів показує, що з року в рік в осінньо-зимовий період збільшується кількість виїздів на пожежі. При цьому переважна кількість пожеж відбувається в житловому секторі. У більшості випадків до них призводить людський фактор. Ще однією проблемою, з якою доводиться стикатися співробітникам ДСНС є отруєння людей дикорослими грибами. На жаль, люди нехтують власним здоров'ям, купують гриби на стихійних ринках або без відповідного досвіду і знань збирають їх у лісі. Актуальним для нашої служби залишається і питання попередження загибелі людей на воді. Восени це любителі рибної ловлі, які виходять на воду на плавзасобах, а взимку – рибалки, що ризикують власним життям, виходячи на тонку кригу.

– Які основні причини пожеж у житловому секторі в осінньо-зимовий період? 

– Хоча на сьогоднішній день ми і маємо зменшення кількості пожеж та загиблих людей на них, ситуація все ж таки залишається не простою. Зі зниженням температури повітря значно збільшується кількість пожеж у житлових приміщеннях. Варто зауважити, що у 90 % винуватцями пожеж є самі громадяни, які нехтують елементарними правилами пожежної безпеки. Власники житла починають використовувати для обігріву свого помешкання саморобні та не сертифіковані електроприлади, електрообігрівачі та газові плити, необережно поводяться з вогнем під час паління, порушують правила експлуатації електро і газових приладів, нехтують небезпекою відкритого вогню, перевантажують електромережі, що призводить до короткого замикання. Нерідко, причиною пожеж стає неправильна експлуатація пічного опалення. Наші громадяни недбало ставляться до правил монтажу газового обладнання, як наслідок – події закінчуються трагічно. До того ж, майже щодня наш пожежно-рятувальний підрозділ здійснює виїзди на гасіння підгорілої їжі. 

– Які профілактичні заходи вживають рятувальники, щоб змінити ситуацію з пожежами та загибеллю людей на них?

–  Основна увага у проведенні нами профілактичної роботи приділяється саме відпрацюванню житлового сектора, роботі з категорією громадян, які входять до так званої «групи ризику» – це громадяни, які потребують особливої уваги, а саме: безробітні, інваліди, люди похилого віку, одинокі. Використання різноманітних засобів наочної агітації, засобів масової інформації для доведення до свідомості населення елементарних, але таких життєво необхідних правил особистої безпеки у різних умовах. Спільно з соціальними працівниками обстежується житло багатодітних сімей, людей похилого віку, категорії людей, які зловживають спиртним. У цих родинах дорослі своєю поведінкою представляють реальну загрозу для себе, своїх дітей, для тих, хто проживає разом з ними, сусідів. Про ці випадки поінформовані органи влади. Випускається і поширюється наочна агітація. Звичайно, це підвищує рівень обізнаності людей і вміння реагувати у різних ситуаціях що, в свою чергу,  зменшує кількість трагічних випадків.

Юлія Кузнецова
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
«Дніпровські хвилі» знову у Світловодську!
У Світловодську відкрили активний парк
З Днем фізичної культури і спорту України!
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!