» » І ЗНОВУ У МУЗЕЇ – НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНІ МОТИВИ

І ЗНОВУ У МУЗЕЇ – НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНІ МОТИВИ

От і дочекалися ми першого свята новорічно-різдвяного циклу-святителя і чудотворця Миколая. Це, як відомо, улюблене свято дітей, адже Миколай  завжди приносить їм подарунки, виконує бажання.

Сам святий народився у четвертому столітті, ще змалечку вирізнявся особливою побожністю,священиком став у 19 років, був єпископом у м. Мирі (Лікія). Ще за життя став відомий тим, що примирював ворогів,захищав невинно засуджених, допомагав знедоленим, обожнював дітей.

Не за горами вже і Новий рік, якого, без перебільшення, чекають усі: і діти, і дорослі. Перегортаючи останню сторінку календаря, згадуємо вже пройдешній рік і тішимо себе надіями на те, що у році новому все буде краще.

А потім будемо перебувати в радісному очікуванні Різдвяного дива – народження Ісуса Христа. Вмирали і народжувалися покоління, історія рухається вперед, але, за християнською легендою, свято Різдва Христового вже понад дві тисячі років залишається вічним…

Напередодні новорічних свят люди завжди намагалися прикрасити свою оселю, внести якусь гармонію у своє життя. Жінки здавна переносили на полотно  новорічно-різдвяну символіку, вишиваючи на полотні  образи святих, майстри пензля теж нерідко зверталися до релігійно-різдвяної тематики.

Вже кілька років поспіль у міському краєзнавчому музеї напередодні улюблених зимових  свят відкривається виставка «Новорічно-різдвяні мотиви». Цього разу свої чудові вишиті картини – «Святий Миколай», «Пантелеймон цілитель», «Таємна вечеря», «Різдвяна ніч» – представила Тетяна Бондаренко. Прикрашають виставку ікони в техніці бісероплетіння Світлани Грузін. Є на виставці і живописні роботи  новорічно-різдвяної тематики. Їхні автори – викладач дитячої художньої школи Людмила Попруженко та директор цього закладу Андрій Биков. Полотна «Зимовий вечір», «Прийшла зима» (Л. Попруженко) та «Перший сніг», «Казкова зима» (А. Биков) переносять нас у неповторну атмосферу зимового свята, дарують радість від зустрічі з мистецтвом прекрасного, з казкою та дитинством. Втім як і картина Наталії Крячко «Малі колядники», виконана в стилі, близькому до петриківського розпису. 

Тож, шановні жителі міста та гості, завітайте до музею, створіть собі чудовий передноворічний настрій і поділіться ним з оточуючими.
Телефонуйте: 72219.

Тетяна Ткачук, працівниця міського краєзнавчого музею
[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
«Дніпровські хвилі» знову у Світловодську!
У Світловодську відкрили активний парк
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!