» » На водоймах розпочинається нерестова заборона

На водоймах розпочинається нерестова заборона


Цього року нерестова заборона у Камянському та Кременчуцькому водосховищах розпочинається 8 квітня, а не звичного нам 1 квітня. З 1 квітня заборона починається у всіх інших водосховищах та водних об’єктах Кіровоградської області, як того вимагають Правила любительського рибальства, і триватиме вона до 9 червня. 

       У нашому регіоні подробиці щодо дотримання вимог нерестової заборони викладені у наказі Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Кіровоградській області № 71 від 22.03.2024 року (є на сайті Держрибагенства, всі охочі можуть ознайомитися). На водосховищах (Кременчуцькому та Кам’янському) заборона триватиме з 8 квітня по 16 червня включно. 

        Наприкінці 2022 року були прийняті нові Правила любительського   рибальства, які зазнали певних змін у листопаді 2023 року. У період нерестової заборони за цими Правилами рибалити дозволяється виключно з берега на дозволених органами рибоохорони ділянках з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. При собі рибалкам необхідно мати засоби для вимірювання улову – лінійку та ваги. Рибалкам варто уважно ознайомитися з новими Правилами рибальства, щоб під час риболовлі не потрапити у халепу. 

         На ділянках нерестовищ будь-яке рибальство заборонене. До речі, по акваторіях нерестовищ в період нересту заборонене навіть пересування будь-яких плавзасобів, крім човнів спеціально уповноважених державних органів, які забезпечують охорону водних біоресурсів. У Кременчуцькому водосховищі (в межах Кіровоградської області) нерестовищами є Андрусівська та Цибульницька затоки, а також 500-метрова акваторія навколо островів групи «Кінських», «Воронівка», «Лисячий» та «Павлюки». У Кам’янському водосховищі – плавні (правий берег) від меж м. Світловодська до дамби озера «Пласке». І просто за перебування човном у цих районах в період нересту можна отримати чималий штраф.

         До речі, акваторія Кременчуцького водосховища (від меж з Черкаською областю до східного боку півострова «Московська гора», включно з островами) та південна частина Цибульницької затоки включені до складу природно-заповідного об’єкту – регіонального ландшафтного парку «Світловодський». І сума шкоди, заподіяної незаконним виловом водних біоресурсів в його межах, є в 3-5 раз вищою за кожну рибину (в залежності від її виду), ніж у звичайних водоймах. Зокрема, за 1 плітку доведеться відшкодувати 4361,65 грн., а за одного судака – 26211,94 грн.  

          З огляду на воєнний стан, запроваджені ще більш суворі обмеження. Розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації № 216-р від 07.04.2022 року з 08.04.2022 року заборонена навігація будь-яких маломірних (малих) суден, моторних суден, засобів розваг на воді на водних об’єктах у межах області на період воєнного стану. Заборона не розповсюджується лише на плавзасоби спеціально уповноважених органів державної влади та плавзасоби промислових рибалок. Відповідно забороняється любительське та спортивне рибальство з човнів та інших плавзасобів.

         Робота з охорони рибних запасів у період нересту значно активізується. Якщо ви стали свідком порушень правил рибальства, просимо повідомляти про це органи рибоохорони, екологічну інспекцію або ж поліцію. Ми, у свою чергу, будемо інформувати громадськість через засоби масової інформації про виявлені порушення та притягнення порушників до відповідальності. 
     
Костянтин Рибачук, державний інспектор з охорони навколишнього                      
природного середовища Придніпровського округу
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!