» » До уваги рибалок! На водоймах закінчилась нерестова заборона

До уваги рибалок! На водоймах закінчилась нерестова заборона

На водоймах нашої області 20 червня закінчилась нерестова заборона для любительського і спортивного рибальства. Для промислового рибальства заборона закінчується 24 червня. Професійні рибалки скоро розпочнуть свій промисел.

Нерест в цілому пройшов вдало. Рівень браконьєрства порівняно з минулими роками значно знизився. Причин тому декілька: воєнний стан, комендантська година, повна заборона навігації по Дніпру, підвищення свідомості громадян, ефективна робота контролюючих органів. 

Зокрема, за період нересту екологічною інспекцією спільно з поліцією виявлено 9 випадків незаконного зайняття рибодобувним промислом, за якими порушені кримінальні справи. Представниками екологічної інспекції лише на території Великоандрусівської та Світловодської громад складено кілька десятків адміністративних протоколів за порушення правил рибальства і порушення порядку торгівлі об’єктами тваринного світу. В рамках кримінальних та адміністративних проваджень вилучено та здано на спеціалізовані рибоприймальні пункти до 1,5 т незаконно спійманої риби. Кошти за рибу перераховуються до спеціальних рахунків місцевих громад. Ефективно відпрацювали в період весняної заборони і працівники Кіровоградського рибоохоронного патруля.

Хочу нагадати рибалкам та любителям відпочинку на воді, що заборона навігації маломірних суден згідно розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації № 216-р від 7 квітня 2022 року поширюється на весь період воєнного стану. Виняток робиться лише для суден правоохоронних та контролюючих органів, а з початком промислу – для суден промислових рибалок. Рибалити з берега дозволяється – звісно, лише у місцях, де це не заборонено Правилами любительського і спортивного рибальства.  
   
Костянтин Рибачук, державний інспектор з ОНПС                                          
Придніпровського округу           
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Мультiмедиа
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)