» » Капітальний ремонт у Власівській школі – перший за 58 років

Капітальний ремонт у Власівській школі – перший за 58 років


Світлана Омельченко – випускниця загальноосвітньої школи I-III ступенів №8, що у селищі Власівці м. Світловодська. З 1990 року вона працювала у цій школі  вчителем, а з 2007 року – директор. Світлана Миколаївна  не пам’ятає жодного капітального ремонту у будівлі навчального закладу, днем народження якого вважається 5 грудня 1961 року. 

Звісно, до кожного нового навчального року тут фарбували вікна, двері, долівку, білили стелю і стіни, тобто робили поточний ремонт. Усі розуміли, що говорити про капітальний ремонт з селищною чи міською радою – марна справа. Там одна відповідь усім охочим: 

«Грошей немає! І раді б допомогти, та нічим. Стіни тримаються купи, на голову не капає і добре!»

Але у 2017 році виникла загроза закриття школи – єдиної у селищі. Ініціатором цього непопулярного заходу виступило управління державної служби надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, яке знайшло чимало недоліків у протипожежному стані будівлі. Скільки списів було зламано у міській раді! Тодішній міський голова Валентин Козярчук ніяк не погоджувався фінансувати протипожежні заходи з особистих незрозумілих міркувань, а про ремонт школи і мови не було.  

Та адміністрація школи, батьківська громадськість, голова Власівської селищної ради Анатолій Бабаченко неодноразово зверталися до народного депутата України Олеся Довгого з проханням сприяти фінансуванню капітального ремонту школи з Державного фонду соціально-економічного розвитку. Депутат пообіцяв допомогти, пролобіював це непросте питання, і вже у 2018 році було виділено 2,812 млн грн на невідкладні ремонтні роботи   та виготовлення проекту  на капітальний ремонт будівлі школи. Розробили проект загальною вартістю 24,65 млн грн. Замовником робіт став департамент ЖКГ Кіровоградської ОДА. У 2019 році (листопад-грудень) підрядник з м. Кропивницького ТОВ «Монтажні системи» (директор Олександр Мазуренко) виконав робіт на 7,00 млн грн: демонтаж і монтаж вікон та дверей, підвіконь, відкосів. Сьогодні тут працюють на покрівлі основного корпусу і виконують роботи із зовнішнього утеплення. 

«Найпроблемнішою у нас є спортивна зала, – розповідає директорка школи Світлана Омельченко, – але перед тим, як ремонтувати покрівлю, треба стіни зали підняти на рівень з основними, щоб не було перепадів у висоті. Узимку це робити неможливо, тож доведеться почекати до весни». 

Педагогічний колектив, який налічує 44 людини, сподівається, що фінансування не припинять, і оновлена школа стане сучасною, комфортною для організації навчального процесу. 

«Сьогодні у нас навчається 529 школярів, а 12 років тому, коли мене призначили директором, було  450. Тобто зростання кількості учнів є. Правда, порівняно з минулим семестром, приріст незначний – 4 учні, але це залежить від кількості випускників 9-х та 11-х класів, які йдуть зі школи, та кількості «першачків», які приходять до нас. Цього навчального року школа поповнилася  двома першими класами (28 і 25 учнів), – розповіла нам Світлана Миколаївна. – Відчувається і така позитивна тенденція: жителі сусіднього Кременчука купують квартири у селищі, за звичкою рік – два возять дітей до своїх кременчуцьких шкіл, а потім переходять до нас. Є й такі, які одразу приводять дітей до нашої школи. Сподіваюся, що після завершення капітального ремонту усі діти, які мешкають у Власівці, будуть навчатися у селищній школі. Принаймні, ми зробимо для цього усе можливе!» 

Богдан Дроздов (фото)

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Мультiмедиа
Про що розповіла Любомира Мандзій?
Вічна пам'ять полеглим і мирного неба живим!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
«Нехай в душі цвіте кохання» – так поетично назвали районне свято, присвячене 8 Березня
Музика – це мова душі!