» » Кількість кримінальних порушень на Світловодщині зменшилася на 41,4%

Кількість кримінальних порушень на Світловодщині зменшилася на 41,4%


Про реалізацію Знам’янською місцевою прокуратурою у І півріччі 2019 року повноважень на основних напрямках прокурорської діяльності на території м. Світловодська та Світловодського району розповідає Володимир Рубан, перший заступник керівника цієї державної установи. 

  • Діяльність Світловодського відділу Знам’янської місцевої прокуратури упродовж першого півріччя 2019 року була зосереджена на забезпеченні належної реалізації функцій та повноважень органів прокуратури, передбачених законодавством.
Усього у відділі працюють 6 прокурорських працівників. Для порівняння, штатна чисельність суддів Світловодського міськрайонного суду 9, фактично здійснюють судочинство суддів, штатна чисельність СВ Світловодського відділу поліції становить 16 осіб, фактично працюють лише 9 слідчих. 

Структура кримінальних правопорушень

Усього Світловодським ВП ГУНП в області упродовж 1 півріччя поточного року зареєстровано 954 (1168 за 1 півріччя м.р.) кримінальних правопорушень, що на 41,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Усього по м. Світловодську та Світловодському району обліковано 676 кримінальних правопорушень проти 724 за аналогічний період минулого року (- 12,3%). 

Рівень злочинності на 10 тис. населення у м. Світловодську та Світловодському районі становить 105,3%. По місту рівень злочинності на 10 тис. населення складає 109,3%, по району 87,5%. По м. Світловодську питома вага особливо тяжких злочинів 1,7%, тяжких злочинів 36,0%, середньої тяжкості 41,9%, невеликої тяжкості 20,4%. По Світловодському району питома вага особливо тяжких злочинів 1,9%, тяжких злочинів 39,8%, середньої тяжкості 30,1%, невеликої тяжкості 28,2%.

З огляду на викладене, найбільшу питому вагу по місту займають злочини середньої тяжкості, найменшуособливо тяжкі; по району   найбільшутяжкі злочини, найменшуособливо тяжкі злочини. 

Спостерігається тенденція до зменшення на 1,3% рівня особливо тяжких злочинів 12 (1 півріччя м.р. 16). Відбулося зменшення на 1,3% рівня тяжких злочинів 247 (1 півріччя м.р. 330). На 1,1% зафіксовано зменшення рівня злочинів середньої тяжкості 271 (1 півріччя м.р. 302). Відбувся ріст злочинів невеликої тяжкості на 52%, зареєстровано 146  (1 півріччя м.р. 76). 
Злочинність за видами

На території м. Світловодська та Світловодського району злочинів проти основ національної безпеки не зареєстровано

          На 1,09% збільшився рівень злочинності проти життя та здоров’я (36 проти 33). 
          Не зареєстровано умисних вбивств (1 півріччя м.р. 2). 

Зафіксовано 3 умисних тяжких  тілесних ушкоджень (1 півріччя м.р. 3), у тому числі, що спричинило смерть потерпілого 1 проти 2 за 1 півріччя минулого року. 

Не зареєстровано злочинів проти волі, честі та гідності особи (1 півріччя м.р. 0).

Не зареєстровано злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості (1 півріччя м.р. 0).

Істотно збільшився у 2,5 рази рівень зареєстрованих злочинів проти виборчих, трудових, особистих прав громадян, зареєстровано 10 проти 4 за 1 півріччя минулого року. 

Спостерігається зменшення на 14% злочинів проти власності, зареєстровано 509 проти 593 за 1 півріччя минулого року, з них крадіжок з квартир 42 (1 півріччя м.р. 43), водночас на 55,5% збільшилась кількість грабежів 18 проти 8 (1 півріччя м.р.), не зареєстровано розбоїв (1 півріччя м.р. 3), збільшилась на 42% кількість зареєстрованих шахрайств 42 проти 24 за 1 півріччя минулого року. 

Зафіксовано збільшення зареєстрованих злочинів у сфері господарської діяльності 14 (1 півріччя м.р. 0).

Збільшився на 47,6% рівень злочинів проти довкілля, зареєстровано 21 проти 11 злочинів даної категорії за 1 півріччя минулого року. 
Зменшився рівень злочинів проти громадської безпеки 7 проти 9 за 1 півріччя минулого року. 

Зменшився рівень зареєстрованих злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, зареєстровано 10 злочинів проти 12 за аналогічний період 2018 року), а також проти безпеки виробництва 1 проти 2

Спостерігається зниження на 60,8% зареєстрованих злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, так у поточному році зареєстровано 14 вказаних злочинів проти 23 за аналогічний період минулого року, водночас виявлено лише 2 факти збуту наркотичних засобів проти 4 за перше півріччя 2018 року. 

Зафіксовано збільшення зареєстрованих злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову і мобілізації, зареєстровано 4 проти 0 за перше півріччя 2018 року. 

Відбувся ріст злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян на 62%, так у поточному році зареєстровано 29 вказаних злочини проти 18 за аналогічний період минулого року.

Упродовж поточного року та за аналогічний період 2018 року не зареєстровано злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин. 

Спостерігається збільшення на 25% зареєстрованих злочинів у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, так у поточному році зареєстровано 12 вказаних злочини проти 3 за аналогічний період минулого року. 

Зменшився рівень злочинів проти правосуддя, зареєстровано 7 злочинів проти 10 за аналогічний період минулого року. 

Кримінальні правопорушення, вчинені окремими категоріями осіб

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 66,6% зменшилась кількість зареєстрованих злочинів, вчинених неповнолітніми (проти 6).

Зменшилась кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини, упродовж першого півріччя поточного року зареєстровано 121 злочин проти 152 за аналогічний період минулого року, а також групою осіб проти 6

Збільшилась кількість злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, зареєстровано 9 злочинів проти за аналогічний період минулого року. 

Стан розкриття кримінальних правопорушень

Відсоток розкриття кримінальних правопорушень, у яких особам повідомлено про підозру, по м. Світловодську 35,5%, по Світловодському району 42,7% (по області 41,8%), відсоток нерозкритих правопорушень по місту 64,5%, по району 57,3% (по області 58,2%). Відсоток розкриття кримінальних правопорушень за остаточними результатами досудового розслідування по м. Світловодську 34%, по Світловодському району 38,6% (по області 37,8%), відсоток нерозкритих правопорушень по місту 66%, по району 61,4% (по області 62,2%). 

Головною метою процесуального керівництва та досудового розслідування є забезпечення притягнення злочинця до кримінальної відповідальності та недопущення порушення конституційних прав громадян у кримінальному процесі. Упродовж І півріччя 2019 року у провадженні слідчого відділу Світловодського ВП ГУНП в області перебувало 4121 (м.р. 3744) кримінальних проваджень.

За результатами досудового розслідування до суду з обвинувальними актами направлено 107 кримінальних проваджень, 2 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, закрито 459, з них 4 закрито прокурором, направлено за підслідністю 9. Усього закінчено кримінальних правопорушень 568, з них щодо неповнолітніх 4

Залишок незакінчених кримінальних проваджень станом на 01.07.2019 становить 3409. Надано 124 письмових вказівки, прийнято прокурорами 12 участей у розгляді скарг слідчим суддею, з яких 7 скарг задоволено. 

Подано до слідчих суддів 21 клопотання про застосування запобіжних заходів, з них 6 домашній арешт, 15 тримання під вартою, відмовлено слідчим суддею у задоволенні 3 клопотань про тримання під вартою. 

Закінчено кримінальних проваджень зі строком понад 2 місяці.

Упродовж І півріччя 2018 року судами ухвалено 1 виправдувальний вирок, на який внесено касаційну скаргу, що перебуває на розгляді Верховного Суду. 

Обвинувальні акти судами не повертались.

1 кримінальне провадження з обвинувальним актом у бюджетній сфері упродовж 6 місяців 2019 року направлено до суду для розгляду (за ч. 2 ст. 367 КК України за фактом службової недбалості при оформлення права власності на будівлі котелень у м. Світловодську). Установлено збитків під час досудового розслідування на суму 1948 тис.грн. 

Проблемним питанням при здійсненні процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, у тому числі, на пріоритетних напрямках, є тривале проведення судових експертиз у кримінальних провадженнях, неналежне та несвоєчасне виконання слідчими поліції клопотань судових експертів про надання додаткових матеріалів, вказані обставини зумовлюють тяганину та тривале неприйняття процесуальних рішень. 

Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при проведенні оперативно-розшукової діяльності

Перевірено 29 оперативно-розшукових справ, розглянуто 1 документ прокурорського реагування, скасовано 4 незаконних постанови про закриття ОРС, надано письмових вказівки.

Погоджено та подано до суду 10 клопотань про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, з них задоволено судом, по 4 судом відмовлено. 

Стан протидії корупції

Внесено 4 подання у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», які розглянуто та задоволено (Іванівська, Миронівська, Павлівська та Федірківська сільські ради). 

Зібрано та скеровано для погодження 7 матеріалів за ч. 1 ст.172-6 КУпАП (несвоєчасне подання декларацій) відносно депутатів сільських рад району. У подальшому УЗЕ 5 (п’ять) протоколів за ч. 1 ст.172-6 КУпАП скеровано до суду для розгляду, 2 (два) матеріали перебувають в УЗЕ на доопрацюванні. 

Забезпечено участь в судовому розгляді протоколів за ч. 1 ст.172-6 КУпАП стосовно 7 порушників, з яких судом двох осіб визнано винними та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу, двох осіб визнано винними та справи закрито у зв’язку з малозначністю, відносно трьох осіб справи закрито у зв’язку зі спливом строків притягнення до відповідальності. 

Поточного року внесено до ЄРДР та скеровано до суду обвинувальні акти у кримінальних провадженнях за ст. 366-1 КК України, з яких 2 провадження розглянуто судом (справи закрито у зв’язку зі щирим каяттям), 2 провадження перебувають на розгляді. 

Діяльність у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян

Поточного року Світловодським відділом Знам’янської місцевої прокуратури проведено 5 результативних перевірок із внесенням документів реагування, які розглянуто та задоволено:
  • ГУНП в Кіровоградській області – щодо функціонування спеціальної палати Світловодської центральної районної лікарні;
  • Озерська сільська рада – щодо виконання адміністративних стягнень у виді суспільно-корисних робіт;
  • Павлівська сільська рада – щодо виконання адміністративних стягнень у виді суспільно-корисних робіт;
  • Захарівська сільська рада – щодо виконання адміністративних стягнень у виді суспільно-корисних робіт;
  • Федірківська сільська рада – щодо виконання адміністративних стягнень у виді суспільно-корисних робіт.

Підтримання обвинувачення у суді

Забезпечено участь у розгляді судами першої інстанції 91 кримінального провадження, у тому числі щодо 1 неповнолітнього, за наслідками їх розгляду ухвалено 51 вирок, у тому числі щодо 1 неповнолітнього, розглянуто за спрощеною процедурою 31 провадження. 

Задоволено 2 апеляційні скарги прокурорів на вироки, апеляційна практика складає 66,7%.

Розгляд звернень, доступ до публічної інформації, взаємодія із ЗМІ та органами місцевого самоврядування

Упродовж  1 півріччя 2019 року до Світловодського міськрайонного суду позови про визнання незаконними дій або бездіяльності працівників Світловодського відділу місцевої прокуратури при розгляді звернень не надходили

У першому півріччі 2019 року до Світловодського відділу Знам’янської місцевої прокуратури надійшло 68 звернень.

Вирішено 38 звернень. Направлено до інших відомств 30. Прийнято на особистому прийомі 18.

Упродовж першого півріччя 2019 року до Світловодського відділу місцевої прокуратури запити на інформацію не надходили

Здійснено 18 виступів у засобах масової інформації, направлено 1 інформацію в органи влади, 12.03.2019 на сесії Світловодської районної ради поінформовано про результати роботи за 2018 рік. 

Представницька діяльність, реальне виконання

При застосуванні представницьких повноважень упродовж першого півріччя 2019 року відділом пред’явлено 7 позовів на суму 983 тис.грн., з них 4 у кримінальному судочинстві (25 тис.грн.), у господарському  (958 тис.грн.), а саме: 1 з питань земельних відносин (271 тис.грн.), 2 з питань комунальної власності (900 тис.грн.).

Судами задоволено 4 позови на суму 56 тис.грн., з них 2 у кримінальному судочинстві на 13 тис.грн., у цивільному судочинстві 1 (охорона навколишнього середовища) на 5 тис.грн., у господарському судочинстві 1 (бюджет, надання послуг з озеленення міста) на 38 тис.грн. 

Відсутні судові рішення про відому в задоволенні позовів прокурора та закриття провадження у справі. 

Загальна сума реально виконаних судових рішень за позовами прокурора 11 млн.355 тис.грн. (75%), у тому числі 17 га земель, з них за позовами минулих років 11 млн.352 тис.грн. (75%), у тому числі 17 га земель. 

Відсутні виконавчі провадження про стягнення за позовами прокурора безнадійного боргу або боргу із суб’єктів господарювання, визнаних банкрутами. 

Правозахисна діяльність щодо захисту прав дітей

Упродовж першого півріччя 2019 року зареєстровано у ЄРДР 8 кримінальних правопорушень, вчинених 2 неповнолітніми. Закінчено з обвинувальними актами 4 кримінальні провадження (ст. 185 КК), у тому числі з угодою про примирення, залишок незакінчених кримінальних проваджень – 4, всі з повідомленням про підозру. 

Світловодським відділом у ході здійснення представницької діяльності у сфері охорони дитинства в інтересах держави заявлено 1 позов до Світловодської міської ради в інтересах держави про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання здійснити фінансування протипожежних заходів у закладах освіти, вказаний позов перебуває на розгляді Кіровоградського окружного адміністративного суду. 
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!