» » Юлія Шумейко – співавторка підручників для нової української школи

Юлія Шумейко – співавторка підручників для нової української школи


У доробку Юлії Шумейко ще не так багато робіт, щоб почивати на лаврах. Та вона й не збирається цього робити, бо, по-перше, її вік ще далекий від такого спочинку, а по-друге, вона сповнена ентузіазмом та творчим натхненням

Знайомтеся: Юлія Шумейко, вчителька початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10, методистка міського управління освіти. А ще вона регіональна тренерка Нової української школи у Кіровоградській області та експертка із сертифікації педагогічних працівників.

Вона занадто скромна людина для розповідей про власні здобутки й обмежилася у спілкуванні з нами лиш загальними фразами. Тому за неї це зробили її колеги по педагогічній ниві, тож подаємо отриману нами інформацію, так би мовити, у сукупній збірці.

… Ще від 2018 року початкова школа працює відповідно до започаткованої реформи загальної середньої освіти «Нова українська школа». Одним із пріоритетів реформування освіти є забезпечення її якості, яка полягає у забезпеченні психологічного і соціального розвитку кожної дитини, відповідність потребам й очікуванням особистості, запитам суспільства в цілому. Уже третій рік поспіль вчителі початкових класів мають змогу із запропонованих підручників вибрати ті, які найбільше підходять до умов їх викладання та потреб дітей. Науковці і вчителі-практики активно залучаються до створення якісної навчальної та навчально-методичної літератури, що має задовольняти вчителів, учнів та суспільні запити до змісту освіти.

Однією з таких залучених у названому році стає й наша героїня. Молода вчителька стає співавторкою  освітнього проєкту «Крила успіху», за яким нині навчається понад 15 тисяч дітей 22-х областей України. Наступного року нею вже самостійно було розроблено робочі зошити для учнів 1 та 2 класів з інтегрованого курсу «Я досліджую світ». А для вчителів – методичний посібник «Використання ментальної карти як інноваційного засобу організації тематичних тижнів в інтегрованому курсі «Я досліджую світ».

Тож коли у 2019 році у видавництва «Грамота» виникла потреба у більш оновленому наповненні деяких шкільних підручників гуманітарного спрямування для учнів молодших класів, вибір не випадково пав на Юлію Шумейко.

І таким чином нею, у співавторстві з доцентом Ніжинського державного педінституту Олександром Желібою і столичним кандидатом педагогічних наук Тамарою Баккою, був розроблений підручник для 3 класу з інтегрованого курсу «Я досліджую світ». А у співавторстві з доцентом, головним науковим співробітником Інституту педагогіки України Наталією Богданець-Білоскаленко – підручник з літературного читання для 3 класу.

На сьогодні ці підручники пройшли експертний відбір і отримали гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

… Зазвичай, ми звикли пишатися своїми відомими земляками, розкиданими по світах, типу, «нашого цвіту – по всьому світу». Ми ж у даному випадку прагнемо до того, щоб  світловодці дізнавалися про своїх земляків, які живуть з нами в одному місті.
[img]
[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Антон Пустовіт повернувся!
Мультiмедиа
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"