» » Віват, театр, віват, віват «Амбіція»!

Віват, театр, віват, віват «Амбіція»!


У рамках обласного свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» народний аматорський театр «Амбіція» Світловодського міського Палацу  культури 28 вересня запросив усіх бажаючих на бенефіс  театру з нагоди його  55 - річчя. Щоправда, своє становлення він розпочав значно раніше  з невеликого театрального гуртка. Але так вже сталося, що відлік офіційної  біографії театру  розпочався з 1963 року.

У різні періоди  режисерами театру були  коли Олександр Комаревський, Людмила Полонська, Володимир Вербовий. Володимирові Сергійовичу театр  завдячує своєму високому званню «народний», який йому було присвоєно у 1995 році. Актриса театру  і солістка МПК Наталія Сандрак  режисером театру стала у 2012 році, з її ініціативи він отримав і свою життєстверджуючу та впевнену назву – «Амбіція». Так почався новий етап і в  житті Наталіі Миколаївни, і в житті  театру…

Привітати театр з ювілеєм прийшло чимало світловодців. І отримали неабияке задоволення, настільки цікаво було гортати   яскраві сторінки цього талановитого колективу.

На святкову хвилю і присутніх в залі, і акторів відразу налаштувала пісня «А у нас ювілей». 

Зі щирими привітання до «винуватців» цієї неординарної події звернулися  секретар Світловодської міської ради Юрій Сапянов депутат  міської ради Надія Мальцева, помічник народного депутата Верховної ради України Марина Саакян, начальник управління культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради Надія Клокар.

 Багато приємних щирих  слів було сказано режисеру театру  Наталії Сандрак  та іі колективу, вручено грамоти виконавчого комітету Світловодської міської ради, департаменту культури і туризму Кіровоградської ОДА,  обласного центру народної творчості, подяку народного депутата ВР України Олеся Довгого,  подаровано букетів.  Адже на цьогорічному  обласному огляді-конкурсі «Театральна весна Кіровоградщини» і режисер, і актори театру вибороли декілька призових місць. Наталія Сандрак –  диплом II ступеню у номінації «Краще втілення сучасної драматургії», Ольга Лагно  і Костянтин Малько  – у номінаціях  «Кращий виконавець жіночої ролі» і «Кращий виконавець чоловічої ролі». Дипломами були відзначені  режисер народного аматорського музичного лялькового театру «Дивосвіт» Марина Салабутіна – за кращий сценічний костюм, і  юний актор «Дивосвіту» Йосип Салабутін – за краще виконання дитячої ролі.

Ці відзнаки, як підкреслила Надія Клокар, ще раз свідчить, що світловодські самодіяльні колективи – найкращі. А у  плеяді відомих далеко за межами нашої області  яскравою зіркою зійшов народний  аматорський театр «Амбіція».

 Вислів відомого режисера Костянтина Станіславського режисер театру Наталія Сандрак  трактує по-своєму: 

«Театр починається з української та світової літератури». 

 Репертуар театру – тому свідчення. У творчому доробку колективу вистави за творами відомих письменників сучасності та минулого, зокрема,  «Синьйор з вищого світу», «Він, вона, вікно,тіло»,  «Примадонна», «Сорочинський ярмарок», «Щедрий вечір добрим людям»  тощо. Уривки з вистав різних років глядачі мали нагоду побачити в документальному фільмі про історію театру, а окремі з них «оживали» того вечора на сцені.  Наталія Сандрак виступила і як солістка міського Палацу культури: заспівала   славетну «Карамболіну» з оперети Імре Кальмана «Фіалка Монмартру» у супроводі танцювального колективу МПК.

Гучними оплесками глядачі супроводжували хвилюючий  момент бенефісу, коли на запрошення Наталії Сандрак на сцену почали підніматися актори, ветерани театру, що грали в ньому в різні роки: режисери  Людмила Полонська і Олександр Комаревський, Тетяна Парфьонова, Олександра Ліненко, Анатолій Бончук, Наталія Дзюник, Надія Марченко, Ольга Лагно, Лариса Самойленко, Надія Литвиненко, Василь і Надія Кузьменки. Їм вручили диски з фільмом, в якому розповідається історія театру, починаючи від витоків і до наших днів. 

Сьогодні в  театрі «Амбіція» грають люди різних професій, яких об’єднує безмежна любов до нелегкої   акторської справи.  На сцену  з червоними кульками-сердечками вийшли Дмитро Шкурін,  Ірина Кенчадзе, Костянтин Малько,  Ольга Лагно, Світлана Калініна, Олександра Піценко, Світлана Проскурняк, Володимир Кудинець, Анастасія Колесник, Ірина Северін, Віталій Єнотов,  Валерія Чудненко,  Вікторія Калайко,  Дмитро Шевчук, Анастасія Лєтнікова, Юлія Короткова, Євген Горкавенко, Наталія Костович, Штефан Мілдерберг. Вони віддали своєму режисерові всі кульки  як символ  любові до Наталії Миколаївни та визнання її праці.  Соліст МПК Анатолій Аболмасов вручив запашний коровай. 

Урочисто прозвучала пісня «Віват, театр, віват!» у виконанні  жіночого вокального колективу «Кришталеві роси» (керівник Любов Литвиненко). До слова сказати, того по-родинному затишного вечора  своїх колег по сцені вітали, їм допомагали  більшість творчих колективів  міського Палацу культури.
Вікторія Архипова
[img]
[/img]

Фото: Ігор Котляров

Більше за темами: Амбіція Сандрак
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!