» » У Світловодську торговців піддаватимуть скринінґу

У Світловодську торговців піддаватимуть скринінґу


Те, що «спускають» з центру на периферію далеко не завжди поєднується із реаліями

26 березня у кабінеті першого заступника світловодського міського голови Олени Балюк та за головування секретаря міськради Юрія Сапянова відбулося ще одне позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тон на ньому, як і завжди, задавав начальник відділу виконкому з надзвичайних ситуацій Руслан Соловей, який зачитував тези отримані «згори», а учасники, на яких покладається їхнє виконання, після нетривалих пручань, у більшості випадків, погоджувалися. А що поробиш – дисципліна. 
 
Так, управлінню соціального захисту населення відтепер доведеться думати, як забезпечити осіб з інвалідністю, людей похилого віку абощо пенсіями та іншими соціальними виплатами без виходу цих самих вразливих категорій за межі своїх помешкань. Тобто, як залучити до цієї шляхетної справи, окрім працівників соціальних служб, ще й громадські та волонтерські організації. А тут, додала Балюк, соцпрацівники бідкаються: сьогодні до супермаркетів впускають по п’ять покупців, тож їм, що прийшли купити харчі та інші товари для своїх підопічних, доводиться втрачати безліч часу в оцьому очікуванні. І чи можна зробити так, щоб оцей самий соціальний працівник пропускався поза чергою, показавши відповідне посвідчення?

А от міський резерв ПММ (по 500 л бензину і дизельного пального) для запобігання поширення коронавірусу було вирішено поповнити без тривалих обговорень. Та коли Соловей оприлюднив вимогу «згори» до медзакладів залучити своїх працівників до утворення у місті таких собі мобільних бригад для надання першочергової допомоги хворим з підозрою на коронавірус, незгоду виказав головлікар ЦРЛ Юрій Котенко

«Що це ще за мобільні бригади!? Є «швидка допомога» - її ніхто не відміняв. Є первинна допомога, з якою у громадян укладені декларації. І чого це окуліст або дерматовенеролог будуть у складі мобільних бригад по місту бігати?»

З чим не могла не погодиться і головлікарка ЦПМСД Людмила Шумейко:

«У нас немає на чому їздити…»

«То давайте тоді думати, бо коли ми скажемо, що немає чим – нас не зрозуміють, а можливо, ще й сильно накажуть», –  звівши очі до стелі, відреагував на цей демарш головуючий Сапянов. 

… А от суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торговельного та побутового обслуговування населення, в тому числі, й на ринках, цього разу пронесло – їхню діяльність обмежувати не будуть. М’ясом, рибою, молоком та яйцями у павільйонах торгувати можна. Але – із забезпеченням усіх санітарно-гігієнічних вимог. А ще їм щодня мають робити скринінґ – цим новим слівцем називається безконтактне вимірювання температури спеціальним термометром, який на кілька секунд наближають до лоба. Щоправда, не вточнилося, хто саме має здійснювати оцей скринінґ, термометр для якого через пандемію сягнув вартості у понад 4 тисячі гривень за штуку.

«Ну, хоча два таких термометри ми маємо придбати», - наголосив Сапянов. 

А то – накажуть.
[img]

[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)