» » Щоб у місті не стався ще один глобальний колапс – сміттєвий…

Щоб у місті не стався ще один глобальний колапс – сміттєвий…


З метою розгляду звернення ГО «Світловодський народний люстраційний фронт» до Світловодської РДА щодо тління твердих побутових відходів на міському сміттєзвалищі та можливих шляхів його впорядкування 16 січня відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

Окрім членів комісії на засідання запросили Віктора Самоляка – начальника УЖКГ виконкому Світловодської міськради, Олександра Плахотного – директора КП «Світловодський комбінат комунальних послуг», Ігоря Кирилова – депутата районної ради та голову названої громадської організації, автора звернення. 

Голова комісії, перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк  зазначила, що факти, викладені у зверненні громадської організації про тління ТПВ на міському сміттєзвалищі та порушення правил його експлуатації Світловодським Комбінатом комунальних послуг, мають місце. Договір оренди земельної ділянки між Павлівською сільською радою Світловодського району та Світловодським комбінатом комунальних послуг під розміщення міського сміттєзвалища закінчується 29 серпня 2021 року. Тож виконкому міськради та КП «СККП» необхідно невідкладно зайнятися питанням відведення земельної ділянки під розміщення нового сміттєзвалища. 

Відомо, що спроби міської влади вирішити це питання закінчилися на рівні листування з Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області: 31 липня 2019 року міський голова звернувся з проханням надати дозвіл на розробку проекту землеустрою, 20 серпня отримав лист з відмовою через відсутність правових підстав, і все зупинилося. 

Далі головуюча пояснила присутнім на засіданні керівникам з міста, що треба зробити, крок за кроком. Перш за все, направити клопотання до Світловодської РДА про надання дозволу на розроблення детального плану території під розташування сміттєзвалища. Отримавши розпорядження голови РДА про надання цього дозволу, слід укласти тристоронню угоду на розроблення детального плану. Після цього треба розробити детальний план території, до складу якого обов’язково повинні увійти такі розділи, як оцінка впливу на довкілля та стратегічна екологічна оцінка проекту містобудівної документації. Маючи ці документи, слід провести громадські слухання щодо розгляду проекту містобудівної документації (детального плану території). І тільки після цього можна направити клопотання голові облдержадміністрації про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою земельної ділянки під розташування сміттєзвалища. Отримавши відповідне розпорядження, на його підставі слід розробити проект землеустрою земельної ділянки, потім провести процедуру його затвердження, зареєструвати земельну ділянку, отримати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, виконати проектні роботи, потім – будівельні, і на завершення прийняти в експлуатацію об’єкт завершений будівництвом. Такий алгоритм дій. 

Виконання цієї роботи необхідно взяти під контроль громадськістю району та періодично заслуховувати на засіданнях районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, наголошує Наталія Гаврилюк.

Не можна не погодитися і з тим, що через відсутність власної спеціалізованої техніки, такої як, наприклад,  бульдозер Т-170 КП «СККП» не може утримувати в належному санітарному стані територію міського сміттєзвалища. З 15 січня 2020 року біля об’єкту чергує спеціалізована техніка підрозділу МЧС, щоб попередити можливе виникненням пожежі.

У обговоренні питань взяли участь Олександр Плахотний, Олексій Шаповал, заступник голови районної ради, Олександр Берест, начальник 17 ДПРЧ У ДСНС України у Кіровоградській області, Ігор Кирилов, Віктор Самоляк

Вислухавши усіх промовців, інформацію Наталії Гаврилюк взяли до відома та роздали цілу низку доручень. Зокрема, директор КП «СКПП» до 1 лютого має залучити техніку для підвозу ґрунту та інженерної техніки для насування ґрунту на верхній шар побутових відходів у місцях тління з подальшим утрамбуванням його бульдозерами, катками або іншою технікою. Не допускати у подальшому горіння відходів. Привести у відповідний санітарний стан територію сміттєзвалища.

Олександр Плахотний також повинен встановити постійний контроль за прийманням відходів та їх складом (візуальна оцінка). Заборонити прийняття на звалище займистих відходів. Заборонити складання відходів без належного укриття ізолюючим шаром. Протягом пожежонебезпечного періоду ділянки ущільнення відходів необхідно поливати водою. Заборонити прийом відходів у нічний час через відсутність освітлення на території сміттєзвалища. Встановити спеціальні пожежні щити (стенди) для розміщення первинних засобів пожежогасіння. Встановити належний контроль за роботою транспортних засобів на території сміттєзвалища. Не допускати випадків паління і розпалювання вогнищ на території сміттєзвалища.

Павлівському сільському голові Миколі Панасенку та Ігорю Кирилову доручається перевіряти екологічний стан сміттєзвалища. У разі горіння фіксувати цей факт та з підтверджуючими фотоматеріалами надавати інформацію до райдержадміністрації. Здійснювати контроль за виконанням робіт, які необхідно організувати і провести виконкому Світловодської міської ради і КП "Світловодський комбінат комунальних послуг".

А виконкому Світловодської міської ради рекомендували звернутися до департаменту екології та природних ресурсів ОДА про виділення 1,5 млн грн на придбання спеціалізованої техніки, а саме бульдозера Т-170 для КП "Світловодський комбінат комунальних послуг" з метою організації постійного проведення робіт з пошарової засипки сміття та дотримання норм санітарної експлуатації об’єкта. 

Рішення ухвалили одностайно, тепер потрібно його виконати, бо тільки у такому разі місто буде мати можливість користуватися старим сміттєзвалищем до кінця серпня 2021 року, будуючи тим часом нове. Інакше у місті назріє ще один глобальний колапс – сміттєвий. Жителі Вільного і Павлівки вже готові перекрити блоками в’їзд до невпорядкованого сміттєзвалища, бо впродовж тривалого часу їм дихати нічим через їдкий дим… 
[img]
[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Антон Пустовіт повернувся!
Мультiмедиа
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"