» » Карантин, так карантин – вирішили у Світловодську

Карантин, так карантин – вирішили у Світловодську


COVID-19 поширюється. Тривожне очікування відчувається і в нашому провінційному містечку. Навіть пташки і ті співають якось безрадісно. Зате міська влада сповнена рішучості і тримає руку на пульсі. Принаймні, так думають очільники міста. 

Доказ тому – широке позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 12 березня у кабінеті першого заступника міського голови Олени Балюк і за головування секретаря міськради Юрія Сапянова. Серед запрошених було керівництво медичної, освітньої та соціальної галузей міста. Їм-то головуючий і пояснив, що міськвиконкомом отримані затверджений Урядом України перелік заходів, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні для недопущення поширення COVID-19.

Кожен начальник отримав відповідну «дорожню карту». Так управлінням освіти, культури, молоді та спорту – призупинити освітній процес у підпорядкованих їм закладам. Що і було зроблено наступного дня: школи та дитячі садки не працюють, призупинено роботу спортивних (басейну у тому числі), культурних закладів. Також обмежувальні міри торкнулися і проведення різних культурних, спортивних змагань та турнірів. 

Щодо дезінфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту, то тут відчувається деяка напруга, адже боротьба з інфекцією немислима без достатньої кількості цих самих засобів, кошти на придбання яких, через раптовість виникнення (вже) пандемії COVID-19, не можна було передбачити. Тож начальникам міських управлінь пропонується вирішити це питання шляхом перенесення коштів з опалення приміщень установ міста (там є економія) на придбання дезінфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту.

… Як нам стало відомо, завтра, 17 березня, дане питання, у рамках підготовки до чергової сесії міськради, яка запланована на 24 березня, розглядатиме планово-бюджетна депутатська комісія. І у разі не заперечення членів названої комісії, таке перенесення буде затверджено на засіданні виконавчого комітету, яке збереться цього ж дня. Бо ж чекати цілий тиждень, допоки збереться сесія (та чи ще збереться) – неприпустимо. 

Не оминула комісія наказати управлінню економіки, ресурсів та розвитку міста звернутися до підприємств-перевізників з вимогою посилити режим щоденної дезінфекції на транспорті, до керівників аптечних мереж – щодо забезпечення в необхідній кількості дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту, до керівників закладів торгівлі та громадського харчування – щодо проведення щоденної дезінфекції приміщень та обладнання.

Отож, цілі визначено. І чи будуть ще підстави для позачергових скликань міської комісії ТЕБ та НС саме з проблематики COVID-19 – покаже вже найближчий час.

Автор: Віталій Асауленко

Більше за темами: COVID-19
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)