» » Жодного підтвердженого випадку захворюваності на COVID -19 немає

Жодного підтвердженого випадку захворюваності на COVID -19 немає


Більше того, загальна кількість інфекційних захворювань на Світловодщині невпинно падає. Причиною такого дивного явища є карантин  – вважають Світлана Березюк, Людмила Шумейко та Юрій Котенко

Світлана Березюк, керівниця Центру первинної медико-санітарної допомоги Світловодського району навела такі цифри: за I квартал 2019 року було зафіксовано 948 випадків захворювань, за відповідний період 2020 року – 912, тобто менше на 36. Випадків грипу цього року не зафіксовано, запалення легень не виявлено у жодної людини станом на 8 квітня. Причиною такого покращення ситуації керівниця закладу називає карантин. Діти не навчаються у школах, не відвідують дитячі садки, переважна кількість дорослих людей сидить вдома. Отже, вірусні інфекції не розповсюджується. 


Щодо коронавірусу. Станом на 8 квітня жодного підтвердженого випадку захворюваності на COVID -19 у Світловодському районі немає. Швидкі тести (25 шт) у центрі є. Лікарка нагадує, що покази для використання цих тестів визначені наказом МОЗ №722 від 28.03.2020 року – епідемічні й медичні. Тестування цими швидкими тестами всіх громадян, які захочуть це зробити, не проводиться, це робиться тільки за направленням сімейного лікаря та за наявності показів.


Засоби індивідуального захисту на перший час для медичних працівників є (захисні костюми, рукавички, маски, респіратори, захисні екрани, окуляри). Дезинфікуючими засобамим та антисептиками центр також забезпечений. Інформацію щодо осіб, які приїхали з-за кордону, постійно оновлюється. Щоденно лікарі спілкуються телефоном з пацієнтами, які перебувають в умовах самоізоляції, серед них 37 жителів, які повернулися з-за кордону, 26 з них обстежені експрес-тестами, усі результати негативні, 21 залишаються під наглядом сімейного лікаря. 


Пірометрами дистанційними (або термометрами) забезпечена кожна з п’яти медичних амбулаторій. 


Мобільну бригаду для обслуговування хворих з підозрою на коронавірус створили. До її складу увійшли: водій, фельдшер, епідеміолог та 1 людина у резерві. Автомобіль марки «Пежо» підготували. Викликати бригаду може лише сімейний лікар. 

Чи отримають ці люди потрійну заробітну плату за свою ризиковану роботу, як розповідає Міністерство охорони здоров’я? На це запитання Світлана Березюк відповіла:


«Поки що ця декларація не має підтвердження, але на рівні району кошти знайдуться, я думаю». 


На завершення нашого спілкування Світлана Березюк зазначила: 


«Звертаюся до жителів району: дотримуйтеся умов карантину! Утримуйтеся від відвідування медичних закладів з плановою метою. Ми працюємо, а ви залишайтеся вдома і будьте здорові!»


Людмила Шумейко, керівниця Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Світловодська повідомила, що у місті рівень інфекційних захворювань у першому кварталі поточного року зменшився порівняно з відповідним періодом минулого року. Більше того, були тижні, коли ця статистика знижувалася утричі. Лікарка пов’язує це з карантинними заходами. Про роботу щодо запобігання поширенню коронавірусу працівниками Центру ми нещодавно писали. Заходи продовжуються. Усім необхідним Центр забезпечено. 


Юрій Котенко, головний лікар Світловодської ЦРЛ стверджує, що ніяких проблем з госпіталізацією хворих в об’єднаному терапевтичному відділенні лікарні немає, більше того, не виконується план по використанню ліжко-місць. Останнім часом у відділенні лікувалися лише троє хворих на пневмонію. Усі вони протестовані, ознак коронавірусу не виявлено. Експрес-тестами лікарня забезпечена: 50 штук отримали централізовано, 75 закупили за власні кошти, 25 отримали від Сергія Твердовського. Станом на 8 квітня використали лише 11 тестів. З них – 2 на хворих чоловіків з підозрою на коронавірус, яких було направлено до інфекційного відділення 6 квітня, а після отримання негативних висновків від обласного лабораторного центру – виписано додому під нагляд сімейного лікаря. Інших хворих з підозрою на коронавірус не виявлено. Немає їх і серед медичних працівників. 

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)