» » Одне руйнується, інше будується у Світловодську

Одне руйнується, інше будується у Світловодську


За рахунок кам’яних плит, якими була оздоблена нижня частина міського Палацу культури пам’ятки архітектури місцевого значення, секретар міськради Юрій Сапянов особисто будує пам’ятник, який він присвячує затопленим водами Кременчуцького водосховища селам… 

Чому лише селам, чому не згадується у цьому контексті затоплене місто Новогеоргіївськ? Гадаю, що на це запитання відповіді немає. Хто вирішив, що саме такий вигляд повинен мати цей витвір мистецтва? Хто автор проєкту? Хто дозволив саме тут, на Бульварному узвозі, його будувати? Відповідь одна – Юрій Сапянов, нинішній очільник міста.

Повне ігнорування секретарем міськради колективної думки громади з цього приводу залишилося майже непоміченим. Були деякі критичні зауваження на його адресу з приводу вирубки аж занадто великої кількості дерев і кущів на схилі, зокрема журналістське розслідування провело і наше видання, але воно залишилося без жодного реагування з боку правоохоронців та екологів. 
Дещо іронічно поставилася громада і до прикрашання створеної просіки новим пам’ятником (а не обіцяними східцями), але помітного обурення самоуправством тимчасового очільника міста воно не викликало. Навпаки, хтось у соціальних мережах навіть дякував за турботу! Тим не менше й активної допомоги йому у цій справі  ніхто, здається,  не надає. Копирсається сам у вихідні дні і викладає фото цієї звитяги у фейсбуці. Мовляв, ось який я трудяга! 
Викликає подив і те, що до цієї справи не підключаються його однопартійці. Разом би швидше усе просувалося… Ті ж поодинокі помічники, які надають йому техніку, не хочуть, щоб про них знали, а тим більше дякували. Знають, напевне, що секретар «начхав» на усі норми і правила і демонструє дуже поганий приклад іншим членам громади. Раптом, хтось з амбітних лідерів громадської думки захоче цей подвиг повторити і почне самовільно вирубувати зелені насадження і будувати щось своє?! А що – цілком ймовірний розвиток подій! 

Окрилений першим успіхом у будівництві – дві каменюки встановлено – Сапянов пішов далі. Без будь-якого дозволу чи то рішення виконкому, скажімо, взяв з території Світловодського комбінату комунальних послуг «дванадцять фрагментів кам’яних брил» (так він їх назвав у своєму листі на адресу директора КП «КПП» Романа Шумейка та начальника управління культури та туризму Надії Клокар. Дивіться який текст видав очільник міста! Надаємо його у повному обсязі, стиль ділового листа і орфографію зберігаємо.

«Надаю письмову інформацію та підтвердження, що мною дійсно з території ККП було перевезено дванадцять фрагментів кам’яних брил для тимчасового облаштування пам’ятного знаку на схилі біля Обеліску Слави.

Оскільки всі витрати та відповідальність за облаштування пам’ятного місця благоустрою і відпочинку взято особисто на себе, запевняю про раціональне, ефективне відповідальне збереження зазначених елементів.

В разі розпочатку робіт по реконструкції міського палацу культури зазначені елементи мною будуть перевезені до місця робіт. При цьому також повідомляю, що зазначені елементи не вбетоновані, не пошкоджені. Три елементи ( камяні брили) були перевезені на пам’ятне місце з місць каналізаційних колодязів навколо палацу культури, якими колодязі були закриті».

Дати  не вказано, але редакції стало відомо, що до цього, 26 травня, на адресу секретаря міськради начальник управління культури і туризму Надія Клокар направила доповідну записку, якою довела до його відома факт зникнення з місця зберігання кам’яних плит і встановлення їх на місці спорудження нового пам’ятника.

«Ці гранітні плити є невід’ємною частиною цілісного майнового комплексу пам’ятки архітектури  місцевого значення «Світловодський міський палац культури» (реєстраційний № 408-Кв). Плити впали під час руйнування східців до нижньої частини Палацу культури та з метою запобігання травмування людей, були прибрані з території палацу культури і передані на зберігання до Комбінату комунальних послуг, згідно договору зберігання від 06.03.2019 р.) – пише начальниця управління культури. 

Також вона просить секретаря міськради організувати службове розслідування, щоб повернути гранітне каміння для подальшого використання його під час реставраційних робіт Палацу культури. Оскільки реакція на порушення закону була більш ніж дивною з його боку, Надія Клокар вирішила звернутися до міського відділу поліції із відповідною заявою.
Далі буде. 

Фото з відкритих джерел
[img]

[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Дитяча школа велотуризму шукає мецената!
Це було захопливо, емоційно та весело!
Хочемо бачити міську владу на стадіоні. І це не жарт!
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Мультiмедиа
Парк культури у День міста: презентації, виставки, конкурси і «Оксамитові зустрічі»
Фестивалю «Щаслива Я» у Світловодську сприяла навіть погода!
Меморіальну дошку на честь Віталія Короля відкрили на будівлі СПТУ №5
Акція «Вдягни серце у вишиванку» відбулася у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Рій «Укроп» з Павлівського НВО – переможець змагань