» » До літа парк культури і відпочинку буде чистий і оновлений

До літа парк культури і відпочинку буде чистий і оновлений


Напевне, кожному небайдужому жителю міста, який хоч іноді проходив повз парк культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка, зрозуміло – парк занедбаний без міри, його треба рятувати. Коли ж непролазні хащі почала завзято вирубувати команда з громадської організації «Світловодська спілка ветеранів АТО», відгуки жителів міста, переважно, були негативними. Чому пиляють дерева, хто дозволив, куди вивозять дрова – обурювалися люди. Щоб прояснити ситуацію, говоримо з головою Спілки Олександром Скотниковим. 


- Ідея розчистити парк культури і відпочинку ім. Т. Шевченка належить Вам, Олександре? 

- Не можу сказати, що саме мені. Навесні минулого року нас запросили до депутатської кімнати, що в адмінбудинку, на нараду щодо озеленення прибирання території міста. Там було чимало представників громадських організацій і наша у тому числі. З поміж різних пропозицій – очищення парку від зарості і хворих, аварійних дерев. Жодна з громадських організацій не зацікавилася такою роботою. Відповідальність за цю ділянку роботи взяли на себе ми – Світловодська спілка ветеранів АТО. 

- Ви отримали офіційних дозвіл на вирубку дерев?

- Так. Було рішення виконкому і дозвіл на вирубку сухостійних, аварійних 120 дерев. Ми цю роботу виконали і отримали новий дозвіл на вирубку ще 110 дерев. Кожного разу на місце роботи виїжджала комісія, помічала дерева, що підлягають знесенню, фарбою. У літній період ми не працювали, бо парком гуляла дітвора. Коли діти пішли до школи, ми поновили роботи. 

- Як використовуєте деревину?

- Оскільки ми працюємо виключно на волонтерських засадах, нас ніхто не фінансує, розпоряджаємося деревиною ми на свій розсуд. Це прописано і в рішенні виконкому. Забезпечуємо дровами ветеранів АТО, допомагаємо багатодітним сім’ям. 

- Ведете облік зробленого?

- Постійно ставлю до відома УЖКГ та екологічного інспектора про те, що ми робимо і маємо намір робити. Раніше я регулярно розміщував фото-звіти на своїй сторінці у Фейсбук. Але  з часом негативні відгуки людей, які навіть уявлення не мають, яка це важка праця, відбили будь-яке бажання розповідати про зроблене. Мене звинувачували у популізмі, підозрювали, що я таким чином готуюся йти у політику і таке інше. Я неодноразово звертався до цих крикунів: «Приходьте, будемо чистити парк разом!» Жоден з тих, хто поливав нас брудом, не прийшов! Єдина волонтерська організація «Голубка» нам допомагала. Жінки разом з дітьми прибирали гілки. Потім ми їх вивозили на територію колишнього зеленого господарства, що на вулиці Підгірній. Міський голова пояснив, що там їх перероблять на пелети для опалення басейну. 

- Можливо, не варто звертати увагу на тих, хто кричить?

-  Я ж не за себе хвилююся. Ображають тих небагатьох людей, які щось роблять для міста, хто чесно виконує взяті на себе зобов’язання. Жодне здорове дерево не було знесено! 

- Які плани на найближчий період? 

- Отримаємо дозвіл і розпочнемо чистити паркову зону з іншого боку дороги – від школи №3 до вулиці Ювілейної. 

- А хто закінчить роботу у самому парку?

- Як тільки зійде сніг, ми позбираємо і вивеземо усе гілля і сміття, що залишилося після вирубки дерев, а також викорчуємо усі пеньки. Навесні посадимо нові деревця, про   посадковий матеріал вже домовилися з лісництвом, адже парк треба не тільки чистити, а й оновлювати. Цього ніхто не робив десятиліттями.

- Коли плануєте завершити роботи у парку? 

- До літа впораємося! 

- Дякую за інформацію  і бажаю успіхів!
[img]

[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!