» » Міська влада від жовтня 2017 до жовтня 2018. Віхи історії

Міська влада від жовтня 2017 до жовтня 2018. Віхи історії

Гортаючи сторінки газети «Світловодськ вечірній», нагадаємо нашим читачам як зароджувалася і розквітала політична криза у Світловодській міській раді та її виконкомі.

«СВ» від 5 жовтня 2017 р.

«Справа» Юрія Сапянова переноситься на наступну сесію, робота Олега Долгого визнана незадовільною»
 Мова йшла про сорокову сесію міської ради, яка розпочалася 19 вересня під головуванням Юрія Сапянова, не продовжилася 28 вересня і нарешті відбулася 3 жовтня під головуванням Валентина Козярчука. Це вже успіх, адже попередня, 39 сесія, тривала з липня по вересень. На незадовільну оцінку роботи директора КП «Добробут» міський голова вирішив не звертати уваги. Трудиться Олег Долгий до цього часу, накопичуючи мільйонні борги. 

«Названі нові керівники комунальних підприємств»
 2 жовтня Валентин Козярчук представив Тетяну Громову та Романа Ткаченка у якості директорів КП «Житлосвіт 2012» та КП «Житлосервіс 2012». Ці молоді люди стали вірними соратниками міського голови. Таким чином Валентин Козярчук значно підсилив свої позиції, бо попередники новопризначенців Микита Письменний та Роман Шумейко були не дуже слухняними, за що і поплатилися звільненням з посад (контракти не продовжили).

«СВ» від 12 жовтня 2017 р. 

«Ціна питання – 9 мільйонів?»
 Під таким заголовком вийшов матеріал про «гаряче» засідання виконкому міськради, на якому розглядали тарифи на теплопостачання. Валентин Козярчук та Марія Дмитренко завзято відстоювали інтереси СП ТОВ «Світловодськпобут», Ірина Козак висловилася категорично проти. На її думку 9 млн грн безпідставно отримає підприємство через неправильну норму споживання. ЇЇ підтримали Вікторія Атамась, Микола Сопільняк, Сергій Якименко. Рішення не прийнято. Скандал!

«СВ» від 19 жовтня 2017 р. 

«Застосовуються тимчасові тарифи на тепло»
 П’ятниця, 13-е. Засідання виконкому. Знову скандал. Валентин Козярчук, Марія Дмитренко, Дмитро Дмитришин, Сергій Московський з командою – з одного боку, Олександр Агапов, Сергій Якименко, Ірина Козак – з іншого. Кожен залишився на своїй позиції. Рішення не прийнято. Тимчасовий тариф за проектом рішення Ірини Козак, затвердили. З початком опалювального сезону теж визначилися. 

«СВ» від 26 жовтня 2017 р.

«Валентин Козярчук: «Якщо чесно, я не знаю, як зібрати до купи депутатський корпус…»
 Сорок перша сесія міської ради не відбулася 24 жовтня. За 6 годин народні обранці на чолі з міським головою та секретарем ради не змогли затвердити навіть порядок денний. Однією з причин стало небажання міського голови вносити до порядку денного звіт секретаря ради. Валентин Козярчук просто проігнорував пропозицію Віталія Тетяниченка, чим підтримав Юрія Сапянова, зберігши його на посаді.  
 
«СВ» від 2 листопада 2017 р.

«Меншість з більшістю змагається. Хто переможе?»
 Таких змагань світ ще не бачив! Шостий раз міський голова намагається провести 41-у сесію міської ради і чим далі, тим менше депутатів приходять на пленарне засідання. Міський голова погрожує неслухняним депутатам заявами до СБУ, прокуратури, поліції тощо. 

«Я сподіваюся, що правоохоронні органи почнуть опитувати всіх під протокол!» – лякає градоначальник депутатів. 

«СВ» від 9 листопада  2017 р.

«Козярчук – Сіромасі»: «Я не хочу об’єднувати таких депутатів, як ви!»
 Тож не дивно, що після такої публічної заяви міського голови спроба №9 провести 41-у сесію міськради 6 листопада виявилася абсолютно безрезультатною, незважаючи на наявність кворуму.

 «Ми залазимо так глибоко в болото, що я навіть не розумію вашої мотивації!» – сказав насамкінець Валентин Козярчук, так і не врахувавши жодної пропозиції депутатів від більшості. 


«СВ» від 16 листопада 2017 р.

«Володимир Тягній: «Ми помилилися, коли обирали вас…»
 Таку думку висловив голова Ревівського квартального комітету Володимир Тягній після звіту міського голови Валентина Козярчука у холодній, майже порожній концертній залі міського Палацу культури 12 листопада 2017р.

 «Сподівався, що не буде вистачати стільців, але активність громади бажає кращого», – заявив Козярчук народу. 

Читати звіт йому було дуже важко, значно жвавіше він говорив про ворогів, поганих депутатів, «жовту» газету «Світловодськ вечірній», розмахував папірцем, який начебто підтверджує шалені успіхи міста у соціально-економічному розвитку. З того часу і не зупиняється. 

«Нарешті сталося! 41 сесія Світловодської міської ради відбулася»
 Але це вже була позачергова сесія з одним питанням порядку денного – внесення змін до бюджету. Рішення ухвалили і таким чином розблокували виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, виділили кошти на придбання інсуліну та іншого необхідного, про що так довго сперечалися до цього. 

«СВ» від 23 листопада 2017 р.

«Достроково припинено повноваження секретаря міської ради»
 43-а сесія міської ради, що відбулася 21 листопада за участю 33-х народних обранців, більшістю голосів припинила повноваження секретаря міської ради Юрія Сапянова. Депутатська більшість звинуватила секретаря у тім, що він не став містком  між міським головою і депутатами, не виконав покладену на нього об’єднавчу функцію, радився виключно з однопартійцями  і голосував за рішення сесій так, як вимагала ВО «Свобода». Міський голова  не підписав рішення і Юрій Сапянов до цього часу працює. Кажуть, що десь у судах майже рік розглядається позов незгодних із самоуправством міського голови. До слова, понад рік розглядається позов і щодо припинення повноважень заступника міського голови Ірини Щербини. 

«СВ» від 30 листопада 2017 р.

«Мені, слава Богу, не перебили руки і не відбили голову», –   Юрій Сапянов
 Так дотепно прокоментував припинення його повноважень, за яке проголосували 19 з 34-х депутатів на 43-й сесії міськради 21 листопада, сам секретар. 

«Заветовано 6 рішень 43-ї сесії Світловодської міської ради – Сапянов на посаді»
Рішення стосувалися програм розвитку дошкільної освіти, загальної середньої освіти тощо і дострокового припинення повноважень секретаря ради. 

«СВ» від 7 грудня 2017 р.

«Тарифи на тепло для населення Світловодська нарешті затвердили»
9 членів виконкому з 9 присутніх проголосували за тариф на теплопостачання у 36,05 грн за 1 кв.м. Перемогою деяких членів виконкому та громадських активістів над монополістом назвав це рішення Руслан Степура, депутат облради.  

«Валентин Козярчук: «Я знав, що сьогодні не буде кворуму…»
 Такою думкою поділився градоначальник з купкою депутатів, які прийшли до сесійної зали 1 грудня 2017 р. на 44-у позачергову сесію міської ради. Ще б пак! Аж 6 рішень попередньої сесії не підписав, продемонстрував своє «Я» сповна…

«СВ» від 14 грудня 2017 р.

«Дві позачергові сесії міськради: бюджет не уточнили»
 Восьмого і одинадцятого грудня намагалися уточнити бюджет, щоб, насамперед, виплатити заробітну плату працівникам бюджетної сфери. Не вийшло. 

«СВ» від 21 грудня 2017 р.

«Басейн відкрився!»
 Урочиста подія відбулася 19 грудня. Міська влада невтомно хвалила себе за такий подарунок громаді. 

«СВ» від 28 грудня 2017 р.

Сергій Кузьменко: «Пріоритетом на 2018 рік залишається програма «Здоров’я наших дітей»
Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко провів прес-конференцію для регіональних журналістів, підсумував останні 12 місяців роботи, окреслив плани на майбутнє, відповів на численні запитання журналістів. Підкреслив, що Світловодськ зі своєю затяжною політичною кризою відзначився на рівні держави – не затвердив бюджет на 2018 рік. 

Далі буде. Слідкуйте за нашою інформацією!

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!