» » Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку

Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку


Наш респондент  світловодець, який повернувся цими днями з Трускавця, де 7-9 серпня пройшов 26-й звітно-виборний конґрес Федерації волейболу України, запевняє: Чемпіонат України-2020/21 з цього видовищного виду спорту 100-відсотково стартує з вересня...

Раз таке рішення існує, значить, й інші спортивні змагання розпочнуться. А разом з ними – й школярів та студентство врешті перестануть навчати дистанційно!

Ми не випадково цю втішну новину пов’язали з волейболом – бо тільки й чути: COVID-19 не відступає, люди мруть, обмеження триватимуть. Ані-ні!

Ну, подумайте самі: раз він запевняє, що чемпіонат України з волейболу 2020/21 років стартує у вересні, то про який всеукраїнський карантин може йти мова? 

Пояснімо, чому можна довіряти нашому співрозмовникові Геннадієві Мельнику... Світловодець. У Світловодську й проживає. З дитинства займався спортом. Зараз великий шанувальник волейболу. Як «голос крові», його донька Софія, у складі команди Харківського професійного коледжу спортивного профілю, стала чемпіонкою України з волейболу 2019/20 років. Сам же Геннадій був обраний віце-президентом Кіровоградської обласної Федерації волейболу України. 

І в цій іпостасі він, як делегат у згадані дні, у згаданому західноукраїнському місті, у фешенебельному тамтешньому готелі «Женева» взяв участь у звітно-виборному конґресі, який проводиться раз на чотири роки... Порадіймо за нашого земляка – Мельника на цьому поважному форумі обрали членом Ревізійної комісії ФВУ! 

А також – на другий термін поспіль – президентом «всія» ФВУ було обрано Михайла Мельника. І хоча пан Михайло свого часу ще у 1991 році, будучи викладачем Івано-Франківського технікуму фізичної культури, виводив Геннадія у «спортивні» люди – вони просто однофамільці.

«Я пишаюся тим, – говорить наш співрозмовник, – що очільництво ФВУ з 2016-го року мого тодішнього викладача й наставника якісно позначилося на українському волейболі. І я вітаю переобрання Михайла Григоровича на наступний термін! Бо його переобрання більшість делегатів і я, у тому числі, вбачають добрим знаком, який призведе до виведення українського волейболу на світовий рівень»

... Більшість, за словами Геннадія, переконлива: з 81 делегата, 79 висловилися «за». І є за що. По-перше, каже він, завдячуючи патріотизму президента ФВУ та відданості улюбленій справі, було зупинено відтік талановитих спортсменів до чужоземних клубів. Ні, спортсмени і далі укладають контракти з маститими клубами, але іноземного громадянства – як-то зазвичай в Україні практикувалося – не набувають. Тобто, як громадянин країни вільного світу, заробляй собі гроші, де хочеш, але, коли треба постояти за свою державу у складі її збірної, ти, як її син (чи донька), просто зобов’язаний це зробити.         
 
 
«До слова, це є розповсюдженою практикою. А віднедавна і у нас. І це – завдяки Михайлові Мельнику, вихідцеві з «бандерівського» краю, де за зраду відрубували руки...”, – жартома пояснює Геннадій, одночасно додаючи на прикладі чоловічої української збірної, яка цьогоріч, практично з волейбольного забуття, піднялася до сьомої сходинки європейського рейтингу. 

І хоча, це заслуга «виписаного» з Латвії тренера світового рівня Уґіса Крастіньша, до неї має пряму причетність і Михайло Мельник, довівши необхідність мати такого тренера, а на рівні профільного міністерства, добився гідного фінансування вітчизняних збірних команд з волейболу. І не лише – на владному рівні... 

По-друге, маючи досвід і комунікації як в українському політикумі, так і у бізнесовому середовищі, чимало серйозних бізнесменів, долучилися підтримати і взяти участь у розбудові українського волейболу... Це і Андрій Лопушанський, чий готель «Женева» став майданчиком для згаданого волейбольного конгресу – його було обрано віце-президентом ФВУ. На першого ж віце-президента обрано відомого бізнесмена, власника торгівельної мережі будматеріалів «Епіцентр» Олександра Герегу, а на ще одного віце-президента – не менш відомого бізнесмена з Кам’янського, мецената Володимира Дубінського, який є засновником жіночого волейбольного лідера Суперліги – клубу «Прометей».
  • А чи була конкуренція або ж альтернатива вибору президента ФВУ?

  • Знаючи наперед свою поразку, вся «конкуренція» й «альтернатива» не виставила гідної кандидатури і участі у перегонах не брала, лише позаочі підливала бруду та розповсюджувала плітки напередодні конґресу, намагаючись скомпрометувати кандидата Мельника. Стара волейбольна «гвардія», яка десятиріччями наживалася, знаходячись біля волейбольного «корита», аж ніяк не бажаючи його втрачати, не звинувачувала Михайла Григоровича, хіба що, в атомному бомбардуванні Хіросіми. Але їхня не взяла. Свідченням задоволення від його переобрання були вітальні адреси від президентів Європейської конфедерації волейболу Александера Боричича та Всесвітньої федерації волейболу Арі Ґраца, а також свої вітання висловив президент НОК України Сергій Бубка. Українська волейбольна спільнота зробила свій вибір і дала можливість продовжити розвиток волейболу європейського та світового рівня!
Що ж до рідного Світловодська... Геннадій Мельник, який вже давно підтримує світловодський волейбол і, зокрема, таку рейтингову команду Дитячої ліги, як «Дніпровські хвилі», тренером якої є Ірина Горобець, не сумнівається відтак, що і він (світловодський волейбол) отримає нове якісне наповнення.
[img]

[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Хто до басейну? Вже скоро буде можна!
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Мультiмедиа
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн