» » На Світловодщині зафіксовано 64 випадки захворювання на COVID-19, троє людей померли

На Світловодщині зафіксовано 64 випадки захворювання на COVID-19, троє людей померли


Темпи розповсюдження COVID-19 на Світловодщині прискорюються констатує Галина Талалєва, лікарка-інфекціоністка КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР і нагадує про основні заходи профілактики та діагностики захворювання.

- Випадки короновірусної інфекції продовжують реєструватися, темпи розповсюдження інфекції прискорюються. Якщо за І півріччя 2020 року серед населення м.Світловодська та Світловодського району зареєстровано 2 випадки інфекції, то за ІІІ квартал цього рокута минулий період жовтня 2020 року 64 випадки захворювання на СОVID-19 (56 – м. Світловодськ, 8 – Світловодський район). Померло 3 особи.
Вчені продовжуть вивчати цю нову хворобу і зараз виділяють декілька стадій ії протікання: І стадія (1 тиждень) – проходить в легкій формі (загальний стан задовільний, температура тіла 37,3-37,5 град).; ІІ стадія (2 тиждень) – стадія імунної відповіді організму. Біля 80,0 %  заражених  продовжують хворіти у легкій формі та одужують, а 20,0% переносять захворювання у важкій формі.  ІІІ стадія (3 тиждень) – стадія ускладнень, яка не завжди закінчується одужанням. Поступовий вихід із хвороби та одужання триває протягом місяця.

Місцеві жителі своїм ставленням до цієї інфекції сприяють ії розповсюдженню: ігнорують прості правила захисту – носіння масок у громадських місцях (особливо в транспорті), дотримання дистанції 1,5-2,0 м між особами, не перебувають вдома за наявності симптомів гострої респіраторної інфекції та інше.
Незабаром епідеміологічна ситуація буде ускладнена сезонним грипом та ГРВІ, що призведе до труднощів у діагностиці та лікуванні інфекції, важкості перебігу хвороби, збільшенню ускладнень та смертей від неї.

Вакцинацію проти грипу, яка є єдиним засобом запобігання захворюванню та полегшує перебіг протікання хвороби, майже ніхто не проводить.

З метою захисту вас та ваших рідних від короновірусної інфекції ще раз нагадую про основні заходи профілактики та діагностики захворювання.

 • Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'я оточуючих!
 • Основна теза: Захворів – сиди вдома. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.
 • У разі погіршення стану – потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.
 • Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулися з відпустки або з відрядження з країн, у яких були зареєстровані випадки COVID-19.

Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?

 • На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що й інші гострі вірусні захворювання. Визначити, що це, можуть тільки спеціальні тести.
 • Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт.
 • Новий штамм коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. У цьому його небезпека.
 • Важливо! Вчасне діагностування, бо за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутися до лікаря. Якщо ви протягом останніх 14 днів повернулися із країни, у якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувалися із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн, де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі – лікар має алгоритм дій. 

Хто у групі ризику?

 • Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.
 • Контактна особа при випадку COVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19.
 • Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).
 • Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо).
 • Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.
 • Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.
 • Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують у тій частині літака, де розміщений індексний випадок (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику  експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири).

Як можна заразитися, як передається вірус?

 • Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
 • Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитеся безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м).
 • Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальних шляхів хворого чи інфікованого.
 • Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.

Як довго вірус живе на поверхнях?

 • За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

"Сподіваюся, що ви вже повірили в існування СОVID-19 та будете відповідально ставитися до свого здоров’я та оточуючих" - резюмує лікарка Талалаєва, звертаючись до наших читачів. 
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
 1. Світлана
  Прізвище лікаря Талалаєва
Популярне
Дитяча школа велотуризму шукає мецената!
Це було захопливо, емоційно та весело!
Хочемо бачити міську владу на стадіоні. І це не жарт!
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Мультiмедиа
Парк культури у День міста: презентації, виставки, конкурси і «Оксамитові зустрічі»
Фестивалю «Щаслива Я» у Світловодську сприяла навіть погода!
Меморіальну дошку на честь Віталія Короля відкрили на будівлі СПТУ №5
Акція «Вдягни серце у вишиванку» відбулася у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Рій «Укроп» з Павлівського НВО – переможець змагань