» » Не загрібанням, а всмоктуванням. Ну хто ж так листя прибирає!?

Не загрібанням, а всмоктуванням. Ну хто ж так листя прибирає!?


Оця світловодська «Профі» від цього року позбавила веселої праці сотні школярів і бюджетників, які восени виходили на вулиці боротися з опалим листям. Коментар еколога...

Десятки років ця картина була притаманна для пізньої осені: на вулиці виходять ватаги дорослих і дітей з граблями, віниками й драними ковдрами, з веселим гигиканням гребуть «від паркану й до обіду» пожовкле листя з узбіч доріг, газонів та алей докупи, потім його – на ковдри, з ковдр – на причепи чахлих тракторців або самоскидів... Толокою називається, раніше – суботником. 
Від цього року, схоже, подібні картинки свята доброчинної праці стали у Світловодську надбанням історії...

Спочатку два-три хлопці з такими собі повітродувками на спинах та зі шлангами у руках здувають опале листя докупи, формуючи з нього акуратні доріжки. Потім до цих доріжок під’їжджає фірмова машина з написом «Profi», оснащена потужним агрегатом, який працює за принципом пилососа і причепом з подрібнювачем гилок. Доріжки з листям банально всмоктуються, проходячи через подрібнювач і трамбуються у контейнер.

Таким чином, говорить власник цього самого «Profi» Данііл Слободяник, у контейнер місткістю 7 кубометрів входить 20 кубометрів і листя, і гілля, і сміття. Все це вивозиться у спеціально відведені місця, де й перетліває на корисний для землі гумус. 

–  Науковий та технічний прогрес не стоїть на місці! А от чи не шкодите ви таким оголенням землі корінням дерев взимку? – засумнівався ваш кореспондент.

–  Цьому прогресові вже не один десяток років – така методика вже давним-давно застосовується в інших країнах і крупних українських містах. І якби це шкодило екології, то вже б давно цей метод заборонили, – заспокоїв Слободяник.

Не вельми довіряючи підприємцеві, ми звернулися до світловодського екологічного інспектора Костянтина Рибачука... Шкоди від цього не більше, ніж від загрібання листя. До того ж, нагадав еколог, не треба забувати про потоки талої води навесні, які підхоплюючи неприбране торішнє листя несуть його до зливових колекторів і їх забивають, утворюючи потопи на вулицях.

... Що ж, заспокійливо. До того ж і бюджетники займатимуться безпосередньою своє роботою, а школярі – навчатимуться, а не гребтимуть листя  «від паркану й до обіду».
[img][/img]

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Хто до басейну? Вже скоро буде можна!
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Мультiмедиа
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн