» » «Як крила ангела, злітаючи назад, Небесна Сотня в вирій полетіла…»

«Як крила ангела, злітаючи назад, Небесна Сотня в вирій полетіла…»


20 лютого українці вкотре згадують трагічні події Майдану. 5 років тому цей день став найжорстокішим в історії Революції Гідності – силовики здійснили масові розстріли протестувальників. Аби закарбувати у літописі України пам'ять громадян, чия самопожертва та відвага змінили хід історії, Указом Президента України 20 лютого визначено Днем Героїв Небесної Сотні.

Применшувати роль Героїв не можна!

О 8:00 біля фотостендів Небесної Сотні провела мітинг-реквієм, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, районна державна адміністрація та районна рада.

«Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, присвячується…», – такими словами розпочала мітинг ведуча Катерина Бутенко

Вшанувати Героїв Небесної Сотні, які стали символом незламної боротьби за свободу та утвердження України як частини Європейського Союзу, прийшли перший заступник голови РДА Наталія Гаврилюк, голова райради Роман Домбровський, його заступник Олексій Шаповал, працівники цих установ,   помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Анна Трубаченко.

До присутніх звернувся депутат районної ради Микола Середенко, який свого часу був свідком подій, що відбувалися на Майдані: 

«Люди, які сьогодні стали Героями, вийшли на Майдан, виношуючи у своїх серцях та душах ідеал нової України – України без брехні, крадіжок, тоталітаризму, Україну європейську. Сьогодні дехто намагається применшити роль людей, які віддали життя за цю велику перемогу, стверджуючи, що Революція гідності була марною, а втрати – даремними. Ці люди забувають про те, що революції починаються на майданах, а творяться у серцях і душах людей. Тому Революція гідності продовжується у кожному з нас. Результат буде залежати від того, чи зможемо ми досягнути тих ідеалів, до яких прагнули її учасники». 

Схиливши голови, присутні вшанували Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання, а згодом поклали квіти та запалили свічки пам’яті до стендів зі світлинами полеглих учасників Революції гідності.

Запалили свічку пам'яті…

О 10:00 до банерів Небесній Сотні зійшлися представники Світловодської міської ради, управлінських структур міста, громада та молодь Світловодська, аби вшанувати пам'ять Героїв ХХI сторіччя – Героїв Небесної Сотні та запалити свічку скорботи на знак пошани та пам’яті за їх незламну волю до розбудови держави.

Ведуча заходу Марія Сущенко нагадала присутнім перебіг подій п’ятирічної давнини. Згадала, за яких обставин та під час яких протистоянь почався відлік жертв Майдану, про те, як країна почула про першого загиблого, та як Небесну Сотню в останню путь під синьо-жовтим прапором проводжав півмільйонний Майдан: 

«Пролунало в країні мовчання. Навіть вітер затих на хвилину: Відбувалось останнє прощання, Зі словами «Герої не гинуть».

Звернувшись до присутніх, міський голова Валентин Козярчук назвав події, які трапились на майдані 5 років тому, «найтрагічнішими за всю історію України», адже почалася масова загибель патріотів, які вийшли на захист вибору українського народу.

«Пройшло 5 років, але ми досі не маємо відповіді, хто давав накази, хто натискав на курок і поки ми не отримаємо відповіді на ці питання, суспільство не зрозуміє, що тоді насправді відбувалося», – зазначив голова. 

Цього ж дня, на цьому ж місці о 18:00 ВО «Свобода» організувала і провела ще один мітинг-реквієм.
[img][/img]

Автор: Яна Боровська

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!