» » У Світловодську до лоба підносять термометр лиш у двох місцях

У Світловодську до лоба підносять термометр лиш у двох місцях


А от у Світловодському районі такими диво-приборами оснащена кожна сільська амбулаторія


Торговцям на ринках, як вирішено на засіданні міської комісії ТЕБ і НС 26 березня, спеціальні мобільні групи проводитимуть скринінґ – вимірювання температури тіла спеціальним безконтактним термометрами. Але їх треба ще придбати…


Наше видання поцікавилося у компетентних осіб: чи придбали? На сьогодні, була відповідь, - ні. Тож, до лоба продавцям і продавчиням поки що нічого підносити.


У Світловодську такі диво-прибори, як вдалося нам розізнати, є лиш у розпорядженні Центру первинної медико-санітарної допомоги і Центральної районної лікарні. По одному. 


Є гроші, повідомила головлікарка ЦПМСД Людмила Шумейко, на придбання ще кількох, орієнтовна вартість яких від 800 до 1200 гривень. Але коли дочекалися, що влада виділить кошти на їхнє придбання, вони стали дефіцитом. Тож, той єдиний безконтактний термометр застосовується лиш у спеціально облаштованому ізоляторі. А так, як ртутні термометри – ті, що вставляються під пахви – заборонені, сімейні лікарі користуються ручними термометрами – їх достатньо потримати кілька секунд у руках. Такі є. Хоча їхнє використання є не вельми зручним – щоразу їх доводиться знезаражувати. 


… Хотіли було вже ставити крапку на цьому «безконтактно-термометровому» ревю, як згадали, що Світловодськ – не лише місто. Адже у нього є (поки що) й район. І тут, зв’язавшись з головлікарем районного ЦПМСД Світланою Березюк, на нас чекала несподіванка: такі наразі дефіцитні безконтактні термометри є у наявності у кожній сільській амбулаторії. 


А річ у тім, пояснила головлікарка, що за президентства Петра Порошенка діяла загальнонаціональна програма з оснащення сільських медичних амбулаторій наборами телемедичного обладнання. До цих наборів, зокрема, обов’язково входили й прибори безконтактного вимірювання температури тіла. 


Ну, повезло, так повезло!

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі
Галявинка біля Великого озера у Світловодську нині виглядає ось так…