» » «Кременчуцька ГЕС демонструє стабільність і розвиток» – Андрій Назаренко

«Кременчуцька ГЕС демонструє стабільність і розвиток» – Андрій Назаренко


Філія «Кременчуцька ГЕС» ПрАТ  «Укргідроенерго» є візитівкою міста Світловодська, тож не випадково 10 лютого після особистого прийому громадян голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Назаренко зупинив свій погляд саме на цьому підприємстві.

У щільному графіку роботи Андрій Назаренко разом зі своїм заступником Сергієм Поліщуком знайшов час для ознайомлення з виробничими об’єктами та спілкування з директором ГЕС Сергієм Яременком. 
 
По ходу динамічної екскурсії підприємством Сергій Яременко розповів про колектив, у якому нині працює 306 людей, нагадав, що 100% акцій Товариства належить державі в особі Міністерства енергетики, що Кременчуцька ГЕС є третьою сходинкою каскаду ГЕС на Дніпрі, знаходиться в експлуатації з 1960 році. Споруди гідровузла утворюють найбільше в Україні водосховище з корисною ємністю близько 9 млрд кубічних метрів із захисними спорудами.

Знаходиться ГЕС на землях Світловодського району у м. Світловодськ. Всі бетонні споруди гідровузла розташовані на гранітах. Основою земляної греблі є мілко зернисті алювіальні піски. На Кременчуцькій гідроелектростанції установлено 12 вертикальних гідроагрегатів з турбінами поворотно-лопатевого типу. Будівля ГЕС відкритого типу складається із шести агрегатних секцій шириною по 50 м і довжиною 63,8 м і блоку монтажного майданчику розміром 18,5 х 41,3 м. У кожній секції розміщено по два агрегати. 

Ознайомив директор гостей і з технічними  характеристиками ГЕС. Потужність гідроелектростанції на початок вводу в експлуатацію становить 625 МВт, її середньорічний виробіток склав 1506 тис. кВт/год. 

Довжина будівлі ГЕС складає 305 м, водозливна гребля має довжину 192 м, правобережна – 526 м, руслова і лівобережна гребля має довжину 11 км. Кременчуцька ГЕС має підстанцію з відкритими розподільними пристроями 330/154 кВт. Кременчуцька ГЕС має дванадцять гідроагрегатів. 

Сергій Яременко розповів і про те, що за рахунок кредитних коштів Світового банку реконструкції та розвитку, Європейського банку реконструкції та розвитку та власних коштів з червня 1995 року на ГЕС провадиться реконструкція обладнання. 

Упродовж усього часу експлуатації на Кременчуцькій ГЕС ведуться роботи по удосконаленню, заміні та модернізації основного електричного та механічного обладнання. 

«На сьогодні потужність ГЕС становить 700,4 МВт. До кінця наступного року ми плануємо реконструювати ще два гідроагрегати, а також продовжити модернізацію гідромеханічного й електротехнічного обладнання», – зазначив директор підприємства Сергій Яременко.

Андрій Назаренко наголосив, що підприємство є складовою енергетичної безпеки України.

«У вересні минулого року президент України затвердив Стратегію національної безпеки України. Енергетична складова є важливою її частиною. За 61 рік існування Кременчуцька ГЕС демонструє лише стабільність і розвиток», – підкреслив голова облдержадміністрації.
[img]


[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Два «золота» і одну «бронзу» привезли вихованці ЦВПВ з Кропивницького!
Світловодські «Зухвалі» – чемпіонки області з волейболу!
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
Мультiмедиа
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Вокалісти радували комунальників піснями, а міський голова грамотами
Володимир Петров порадував жителів Ревівки на щедру Масляну!
Весело і змістовно проводжали зиму у Світловодську
Приймальне відділення Світловодської ЦРЛ на стадії завершення