» » За кожну знищену червонокнижну рослину доведеться відповідати!

За кожну знищену червонокнижну рослину доведеться відповідати!


Скоро весна, а з нею до багатьох людей прийде бажання прогулятися лісом, помилуватися першими квітами. Тож державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Придніпровського округу Костянтин Рибачук заздалегідь попереджає: «Бережіть первоцвіти!» 


До таких рослин належать проліска сибірська, проліска дволиста та занесені до Червоної книги України - шафран Гейфеля (крокус), цибуля ведмежа (черемша), підсніжник білосніжний (звичайний), підсніжник складчатий, тюльпан дібровний, рябчик руський, брандушка різнокольорова.

Державна екологічна інспекція попереджає про заборону торгівлі первоцвітами та звертається до населення з закликом не купувати ранньоквітучі види рослин.

Законами України «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», охороняється переважна більшість первоцвітів. Будь-які дії щодо них (вилучення, продаж, торгівля, пересаджування) заборонені та тягнуть за собою накладення штрафів на суму від 510 до 3655 гривень.

 Погіршення, знищення середовища перебування (зростання) рослин, які занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, навмисне створення штучних умов, що призвело до їх загибелі, чи пошкодження тягне за собою накладення штрафу від 340 до 850 гривень з конфіскацією незаконно добутого. За незаконний збір об’єктів рослинного світу передбачене також і стягнення заподіяної шкоди - за кожну знищену червонокнижну рослину.

«СВ» 
[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Два «золота» і одну «бронзу» привезли вихованці ЦВПВ з Кропивницького!
Світловодські «Зухвалі» – чемпіонки області з волейболу!
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
Мультiмедиа
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Вокалісти радували комунальників піснями, а міський голова грамотами
Володимир Петров порадував жителів Ревівки на щедру Масляну!
Весело і змістовно проводжали зиму у Світловодську
Приймальне відділення Світловодської ЦРЛ на стадії завершення