» » Змінилася не тільки ціна, а й постачальник газу. Кому платимо?

Змінилася не тільки ціна, а й постачальник газу. Кому платимо?

 

На зміну колишньому постачальнику газу для населення  ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» прийшов новий – ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України». У абонентів виникає чимало запитань, тож на найпоширеніші з них відповідає адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз». 

Відколи та чому обов’язки щодо постачання природного газу побутовим споживачам  по Кіровоградській області  покладено на  ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України»?

- Згідно з Постановою Кабміну № 867 від 19 жовтня 2018 року, колишній постачальник - ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» втратив право придбання природного газу у НАК “Нафтогаз України” для подальшої реалізації природного газу для потреб побутових споживачів (населення), за регульованою ціною.

З 01 листопада 2018 року спеціальні обов’язки з постачання природного газу покладено на нового постачальника ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», яке і здійснює постачання природного газу для потреб побутових споживачів (населення) на території Кіровоградської області. 

Також згідно цієї ж Постанови КМУ, з 1-го листопада 2018 року змінилася ціна на газ для побутових споживачів (населення) і складає 8,54892 грн за 1 куб.м.

Кожен абонент отримує додому бланк заяви-приєднання,  а де можна ознайомитись з Типовим договором постачання природного газу побутовим споживачам? Як це зробити тим, хто не має інтернету?

- Керуючись «Правилами постачання природного газу», затвердженими постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2496, та статтями 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (далі – Постачальник) пропонує всім абонентам укласти з ним договір постачання природного газу на умовах Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2500 (далі – Договір), які є однаковими для всіх споживачів України, шляхом підписання заяви-приєднання до умов Договору.

Ознайомитись з умовами Договору можливо на офіційному сайті НКРЕКП, сайті Постачальника в мережі Інтернет за адресою: http:www.naftogazpostach.com та в офіційному друкованому виданні «Офіційний вісник України» №93 від 01.12.2015, газета «Діалог» №38 (1449) від 20.09.2018.

У разі незгоди абонента укласти Договір з постачальником із спеціальними обов’язками та за відсутності укладеного в установленому порядку договору постачання природного газу з іншим постачальником абонент не маєте права споживати природний газ із газорозподільної системи та повинні подати до оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на ваш об’єкт.

У які терміни абонент має передати в газопостачальну компанію підписаний бланк анкети-заяви приєднання?

- Чітко визначеного терміну передачі немає. Тому, зважаючи на масове звернення споживачів  та виникнення черг у центрах обслуговування абонентів, рекомендую дочекатися спаду масового звернення відвідувачів (як правило в період з 15 числа до 25 числа кожного місяця кількість відвідувачів у абонвідділах мінімальна) і тоді вже передати підписану заяву-анкету приєднання.  Також не обов`язково це робити самостійно, можна передати через когось, ваша особиста присутність не є обов`язковою. Ми очікуємо, що орієнтовно протягом 2-3 місяців абонентами будуть передані підписані заяви-приєднання. 

У кожному УЕГГ розміщена скринька для збору підписаних заяв-приєднання, куди абоненти можуть принести і вкинути заповнені і підписані заяви-приєднання. Заяву можна надіслати і поштою – виключно за бажанням абонента.

Якщо людина не має можливості повернути/передати підписану заяву-приєдняння, чи взагалі її не отримувала, і не знає що вона розсилалися?  Що на неї чекає? ЇЇ відключать від газу?

- Ніхто нікого відключати від газу просто так не буде. Підставою для відключення від газу в даному випадку може бути тільки наявна прострочена заборгованість абонента за спожитий газ.

Згідно «Правил постачання природного газу», за відсутності зауважень до персоніфікованих даних у заяві-приєднанні та її змісту побутовий споживач зобов’язаний підписати заяву-приєднання та повернути один її примірник постачальнику. При цьому, якщо споживач не повернув постачальнику заяву-приєднання, фактом згоди споживача про приєднання до умов договору (акцептування заяви-приєднання) є сплачений споживачем рахунок (квитанція) постачальника за поставлений природний газ, а щодо постачальника із спеціальними обов’язками - і факт фактичного споживання природного газу після офіційного опублікування договору таким постачальником.

Отже, якщо споживач заяву-приєднання не підписав, але здійснив оплату за спожитий газ, це означає що договір між постачальником газу і споживачем вже укладений. 

Якщо абонент має заборгованість по власному рахунку або не закриті за останні місці платежі, як йому надалі здійснювати оплату спожитого газу з «Газопостачальною компанією «Нафтогаз України»?

- Нагадуємо про необхідність здійснення оплати за спожитий природний газ, що отриманий від    ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» у минулих періодах, оскільки, у разі заміни постачальника природного газу, колишній постачальник має право і буде здійснювати заходи з припинення газопостачання на об’єкт побутового споживача за наявності боргу.  
 
Організація ДП «Центргаз» не закривається і продовжує працювати, буде здійснювати цілеспрямовану роботу з боржниками. Тому у будь-який час можна звернутися до ДП «Центргаз» для проведення звірок і  розрахунків по завершенню співпраці з цією організацією.  
 
Важливе питання щодо оплати за природний газ. Хочу наголосити і звернути увагу як відбувається оплата:

за газ спожитий з 01.11.2018 року населення Кіровоградської області має сплачувати новому постачальника газу ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна», за реквізитами:

МФО 323475
Філія КОУ АТ «Ощадбанк»
р/р 26035300710309
Філія ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна» у м. Кропивницькому
ЄДРПОУ 42472294

Призначення платежу: оплата за газ; особовий рахунок (9 символів); ПІБ;  адреса; попередні показники лічильника; поточні показники лічильника; період оплати.

За газ, спожитий до 31.10.2018 року населення Кіровоградської області має сплачувати на користь колишнього постачальника ДП «Центргаз», за реквізитами:

МФО 323475
Філія КОУ АТ «Ощадбанк»
р/р 26038603656178
ДП «Центргаз»
ЄДРПОУ 31146068

- У разі, якщо при здійснені оплати допущена помилка у виборі отримувача коштів -  постачальника природного газу (ви здійснили оплату за газ, отриманий у листопаді 2018 року не ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», а ДП «Центргаз»), вам необхідно звернутись до будь-якого з Центрів обслуговування споживачів, де працівниками центрів обслуговування буде здійснено звіряння розрахунків за вашим особовим рахунком і у разі наявності переплати вам буде запропоновано бланк заяви на повернення переплати (при собі необхідно мати довідку з банку з реквізитами вашого карткового рахунку ). Якщо картка відкрита у Приватбанку, реквізити окремо брати не потрібно, достатньо лише картки, бо Приватбанком надано «Універсальні реквізити», куди необхідно дописати ПІБ, ідентифікаційний код та номер картки додаються. 

Звертаємо вашу увагу, що станом на теперішній час, до повернення належать тільки ті суми коштів, які фактично сплачені споживачами на рахунок ДП «Центргаз». 

Щодо переплат, які утворились за рахунок наданих   споживачам субсидій (бюджетні кошти) – питання відкладено до здійснення кінцевих розрахунків із надавачом субсидії. 

Чи вплине зміна постачальника газу на отримання та облік субсидій абонента-споживача?

- Ні не вплине. Субсидії за жовтень 2018 року нараховуються абонентам і проводяться взаєморозрахунки з попереднім постачальником газу ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз». А з 01.11.2018 року субсидії нараховуються і зараховуються на нового постачальника - ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України». Всі ці дії здійснюється між газопостачальною компанією та органом нарахування субсидій, без участі абонента.

Чи буде змінено сферу обслуговування абонентів (адреси абонвідділів управлінь газового господарства  у районах Кіровоградської обл.) у зв’язку зі зміною постачальника?

- Сфера обслуговування абонентів  не змінюється. Абоненти продовжують обслуговуватися у тих же абонвідділах управлінь газового господарства у районах Кіровоградської області де обслуговувалися і раніше.

Часто абоненти запитують, чи можна і надалі використовувати електронний сервіс «Газоліна»? 

- Електронний сервісом «Газоліна» можна користуватися і надалі, бо цей сервіс використовується виключно для передачі споживачем/абонентом даних показників лічильника.

Взагалі споживач зобов`язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показники лічильника газу та протягом п`яти днів  (до 5-го числа включно) надавати їх Оператору ГРМ (ВАТ «Кіровоградгаз»), обравши зручний для себе спосіб:

Через особистий кабінет: https://gasolina-online.com
Сайт ВАТ «Кіровоградгаз»: https://www.kirgas.com 
SMS на номери телефонів: 050-343-44-55; 067-515-11-99
формат повідомлення *1*особовий рахунок 9 цифр*показник лічильника*
Лист на електронну адресу: counter@kirgas.com з  текстом *1*особовий рахунок 9 цифр*показник лічильника*

КОНТАКТ-ЦЕНТР:  0-522-30-5-30; 0-522-30-51-41 (багатоканальні) 050-343-44-55; 067-515-11-99.

У разі виникнення додаткових питань абонентів, прошу надати реквізити постачальника газу та номери інфоцентрів.  

Телефон Постачальника для консультацій: 0800-215-515, 044-537-05-54     
режим роботи інформаційної лінії: понеділок-п’ятниця з  9:00 до 18: 00
Реквізити Постачальника: ТОВ Газопостачальна компанія «Нафтогаз України»
Адреса: 04116, м.Київ, вул. Шолуденка, 1
Код ЄДРПОУ: 40121452
Електронна адреса: customer@naftogazpostach.com

Для забезпечення комфортного обслуговування споживачів Кіровоградської області Товариством з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» створено відокремлений підрозділ Філію у м. Кропивницькому.

Офіційна назва Філії: Філія ТОВ «ГК «Нафтогаз України» у м. Кропивницькому, код ЄДРПОУ 42472294.

Місцезнаходження Філії: вул. Арсенія Тарковського, буд. 67, місто Кропивницький, Кіровоградська область, 25006.
Ще раз звертаємо увагу, що абоненти продовжують обслуговуватися у тих же абонвідділах управлінь газового господарства у районах Кіровоградської області де обслуговувалися і раніше. 
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!