» » На Великдень у Свято-Михайлівському храмі

На Великдень у Свято-Михайлівському храмі


З усіх великих празників нашого церковного року найбільш давній, урочистий і радісний – це Великдень. Він, як сказано в ірмосі 8 пісні пасхального канону утрені: «Цар і Господь, празників празник і торжество торжеств». 

Прихожани Свято-Михайлівського храма в умовах пандемії зуміли розділити радість Світлого Христового Воскрисіння. Полуночницю було розпочато в 22:00. Пасхальні торжества розпочалися обходом довкола церкви під супровід дзвонів. Цей обхід є символом ходу жінок-мироносиць вранці у неділю до Господнього гробу. Після обходу, перед зачиненими дверима церкви, наче перед запечатаним Божим гробом, розпочалась воскресна утреня. Тут перший раз почули радісне: «Христос воскрес із мертвих…», – і при співі тієї ж пісні священик хрестом відкрив двері церкви на знак, що Христова смерть відчинила нам двері до неба.

Потім розпочалася Пасхальна літургія, де після заамвонної молитви, відбулося благословення артоса. Артос з грецької означає «хліб», – і є символом хліба вічного життя – Господа нашого Ісуса Христа. Також було звершенно освячення пасок та яєць на церковному подвір’ї.

Зі святого града Ієрусалима в храм було доставлено благодатний вогонь, який можна було взяти в свої домівки як благословіння Господа, чим і скористалися усі, хто відвідав наш храм.  

Ієромонах Вассіан (Рачиба) 
[img]


[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Хочемо бачити міську владу на стадіоні. І це не жарт!
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Два «золота» і одну «бронзу» привезли вихованці ЦВПВ з Кропивницького!
Світловодські «Зухвалі» – чемпіонки області з волейболу!
Мультiмедиа
Не дай нам Бог забути про цей травневий день…
Офіційне спростування інформації про начебто незаконні порубки на території ДП «Світловодське лісове господарство» (ДОПОВНЕНО ВІДЕО)
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Вокалісти радували комунальників піснями, а міський голова грамотами
Володимир Петров порадував жителів Ревівки на щедру Масляну!