» » «Проводимо фестиваль «Щаслива_Я», створюємо потужну жіночу силу!» – Олена Жмуріна

«Проводимо фестиваль «Щаслива_Я», створюємо потужну жіночу силу!» – Олена Жмуріна


ГО «Асоціація «Повноцінне життя» запрошує жителів та гостей міста Світловодська на жіночий фестиваль «Щаслива_Я». Про ідею і програму фестивалю говоримо з Оленою Жмуріною, головою громадської організації. 

–  Вітаю, Олено! Розкажіть нашим читачам і відвідувачам сайту як народилася ідея заходу. 

– Усім привіт! Я дуже рада сьогодні говорити про наш жіночий фестиваль Щаслива_Я.  Одразу повідомлю, що ми проводимо його разом із міським Палацом культури за підтримки міської влади.

Ідея створення фестивалю народилася на одній із зустрічей з дівчатами, де ми обговорювали проблему домашнього насильства та причини, які саме створюють негативну атмосферу в сім’ях. Брак спілкування жінки з іншими жінками, відсутність підтримки та поінформованості, неможливість самореалізовуватися через творчість та невміння розкриватися у своїх бажаннях – усе це призводить до того, що жінка зациклюється виключно на побутових питаннях, почувається невдоволеною, що негативно впливає на відносини у родині.

Ми розуміємо, що потрібно створити атмосферу, в якій жінка зможе бути щасливою, тобто вийти з кола домашніх проблем. Тоді їй треба надати можливість знайти час для себе й дозволити бути щасливою. Саме у цьому полягає головна мета фестивалю – створити жіночий простір, де жінка може почувати себе щасливою! Бути захищеною, відчувати підтримку, реалізовуватися, впевнено йти до мети, розвиватися через різноманітні хобі та заняття, завдяки жіночій спільноті відчувати, що вона не сама. 

Коли щаслива жінка, то й щаслива родина, загалом щаслива й країна.

– Ви оголосили про збір благодійних коштів. Що це? На які потреби будете витрачати зібране? 

– У рамках фестивалю ми будемо говорити про існування проблеми домашнього насильства, про необхідність створення відповідних позитивних заходів й реальних суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Одним з таких суб'єктів може бути кризовий центр, до якого можуть звертатися постраждалі особи, де вони безпосередньо матимуть змогу отримувати психологічну підтримку, юридичну консультацію, радитися із фахівцями у сфері соціального захисту та соціальних послуг,  отримувати необхідну інформацію про свої права та можливість реалізувати ці права у законний спосіб. На базі Центру ми плануємо створити «гарячу лінію», де анонімно кожна жінка отримає першу допомогу та пораду, як саме діяти далі. 

Упродовж фестивалю ми проведемо збір благодійних внесків, спрямованих саме на створення кризового Центру протидії домашньому насильству. Тому хочу принагідно звернутися з проханням до всіх читачів не залишатися осторонь, а зробити свій внесок у створення такого Центру. Для цього кожен охочий може перерахувати кошти на розрахунковий рахунок або внести готівкою у скриньку, що буде знаходитися на нашому інформаційному стенді. Є ще один варіант допомоги – взяти участь в аукціоні, який ми проведемо під час концерту. Дуже цікаві лоти надали майстрині нашої громади, про яких ми хочемо розповісти на нашому фестивалі. Ознайомитися із лотами можна  зазделегідь на нашій сторінці у ФБ чи на самому фестивалі  в інформаційному центрі.

–  Ідея хороша, на мій погляд. Я особисто знаю не одну жінку, яка впродовж багатьох років потерпає від домашнього насильства, але не звертається за допомогою і продовжує жити разом з чоловіком…  

–  Так, цю проблему не можна замовчувати! Потрібно знаходити шляхи й способи її розв'язання, зокрема, шляхом формування у суспільстві нетерпимого ставлення до насильства та посилення готовності протидіяти його проявам, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед дітей та жінок, усвідомлення домашнього насильства як порушення прав людини.

– Яким чином пропонуєте формувати нетерпиме ставлення до насилля? 

–  Наприклад, запровадити системне реагування на насильство, проводити відповідні заходи, інформувати постраждалих про їхні права та можливості реалізації таких прав, забезпечення доступу до загальних та спеціалізованих служб підтримки та необхідність створення кризових кімнат, денних центрів та притулків. Звісно, такі заходи можливо реалізовувати лише за підтримки держави та місцевої влади.

Тому саме за моєю ініциативою як депутата міської ради й була створена Міська Соціальна Програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року, яку Світловодська  міська   рада затвердила. Вдячна за підтримку колективу управління соціального захисту та заступнику міського голови з гуманітарних питань. 
 
– Олено, як вам вдалося створити команду однодумців? 

– Коли ми почали говорили про необхідність створення кризового Центру, жінки почали зустрічатися та підтримувати одна одну, тим самим ми створили невеличкий жіночий простір, де кожна з нас не почувалася самотньою. Чимало жінок зацікавилися такими зустрічами. Ми зрозуміли, що необхідно зробити саме великий жіночий простір, де кожна матиме змогу реалізуватися, проявити творчість, різноманітні здібності та мати можливість спілкуватися із такими ж жінками.  Обмін енергією створює потужну жіночу силу й надає відчуття щастя. Тому й з'явилася ідея проведення жіночого фестивалю саме під назвою «Щаслива_Я». Нашу жіночу ідею підтримали на міському рівні.  Тож 29 травня збираємося на майданчику біля Палацу культури.  

– Про програму заходу, будь-ласка, коротко, щоб не розкрити усі секрети.

– Фестиваль пройде у форматі презентацій, майстер-класів, до яких готуються фахівці з різних творчих напрямків. Під час фестивалю ви зможете навчитися танцювати «зумбу» чи зайнятися фитнесом на спортивних батутах. Можна буде спробувати приготувати смачні цукерки та провести чайну церемонію, виготовити власноруч прикраси, букети  або навіть світильник. А хочете спробувати власноруч зробити ляльку-мотанку або оволодіти технікою декупажу? У вас буде така можливість! Можна буде також отримати поради щодо стильного вбрання та нового «мейкапу», консультації з правильного харчування й екологічних продуктів, товарів власного виробництва. Діти разом будуть мати змогу розважатися разом з «Малятком» та розмалювати обличчя фарбами або створити свою картину за порадами художників, навіть спробувати гру на музичних інструментах. Дізнатися що таке «Дизайн людини» та де ховається «Жіноче щастя», навчитися публічному виступу та закружляти танець Шиви... і навіть більше! Тож буде цікаво! Початок об 11:00. Закриття – о 16:30. Запрошуємо усіх охочих!

– Дякую за цікаву інформацію і бажаю успіхів! 

Розмову вела
Тетяна Дроздова
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!