» » Жінки у міській раді – надія на розвиток Світловодської ОТГ

Жінки у міській раді – надія на розвиток Світловодської ОТГ


До Світловодської міської ради восьмого скликання обрані 10 жінок. Їх могло би бути більше, але кілька обраниць відмовилися виконувати свої депутатські обов’язки, поступившись своїм місцем чоловікам. Досліджувати причини цього явища наразі не будемо, у нашому маленькому місті – усе як на долоні. Тож ми вирішили представити вам жінок, які свідомо прагнуть навести лад у міській владі і тим самим змінити ставлення до неї як такої. До вашої уваги інтерв’ю з трьома депутатками. Кожній з них ми поставили однакові питання: «Чому ви вирішили вершити долю Світловодської ОТГ? Що спонукало до такого повороту долі? Хто ви? Як би ви коротко себе охарактеризували? Що хочете змінити у системі міської влади, до чого прагнете?». Відповіді на ці запитання доводять, що саме за жінками – майбутнє міста, і говорити, що «все пропало» – зарано. Вікторія Атамась: «Потрібно чути кожного і допомагати!»

Я працюю кореспондентом на місцевому телеканалі «Веселка». До журналістів часто звертаються жителі міста з проханням висвітлити ту чи іншу проблему. Тому виникла ідея започаткувати рубрику «За запитами наших глядачів». Де лише не довелося побувати! Чого лише ми не набачились! І протікаючі дахи, і прогнилі труби у підвалах, і купи сміттєзвалищ, багато людського справедливого гніву. Прикро, але деякі питання можна було вирішити, навіть не вкладаючи великі кошти, або взагалі безплатно. Значну частину проблем вдавалося подолати, лише зателефонувавши посадовцю. Бездіяльність міської влади та депутатів просто вражала. Кожне моє спілкування з громадянами нашого міста підштовхувало до думки: досить! Потрібно з цим щось робити. Останню краплю в моєму рішенні балотуватись  депутатом міської ради поставили самі міські обранці, які своєю поведінкою під час пленарних засідань cесій показали зневажливе ставлення до своїх виборців. Як вони «працювали», бачило все місто… 

Що я хочу змінити? Як це не банально звучить, але в першу чергу – ставлення до людей. Поясню. Я як телевізійник, готуючи матеріал до ефіру, уявляю глядача по той бік екрану, думаю, як донести інформацію, аби вона була цікавою і доступною. Так і депутат повинен «вмикати» уяву і бачити очі кожного жителя громади, ставати на його місце.

Наша команда запропонувала започаткувати у місті «Гарячу лінію». Це просто необхідно! Люди почуваються беззахисними, вони не знають, до кого звертатися зі своїми проблемами чи пропозиціями, а тому шукають прихистку своїм думкам в кращому випадку у журналістів, а частіше – в соціальних мережах чи на кухні. Ця недосказаність породжує плітки, недовіру до влади, розпач. Тож, чути кожного і допомагати!

Якщо ж зануритися у проблему глибше, вважаю, потрібно закінчувати з «популістами», які подавали депутатські запити, аби лише «пропіаритися» на камеру, часто навіть не відслідковуючи їх подальше виконання. Є гарний вислів для політиків: «Критикуючи – пропонуй!». Вийшов на трибуну озвучити проблему – будь ласка, запропонуй хоча б план її вирішення, а краще опрацюй програму дій! 

Потрібно, так би мовити, виводити депутата з теплого крісла у сесійній залі, де раніше робота зводилася лише до натискання кнопочок і безкінечних виступів з місця і трибуни. Варто знайомитися із досвідом інших успішних міст, залучати інвесторів, опрацьовувати програми, спілкуватись із народом і, впевнена, Світловодська ОТГ матиме розвиток, запрацює економіка, а жителі почуватимуться захищеними. 

Як би я себе охарактеризувала? Я людина «старого загартування». Не терплю несправедливості, брехні, підлабузництва, хитрощив. Я завжди відверта, можливо, це мені іноді й шкодить, але я вважаю, що краще сказати правду, тому й сама люблю людей чесних. Я з 2017 року була членом виконавчого комітету міської ради. Це дало мені змогу глибше розібратися у бюджетотворенні та господарчій діяльності. До речі, я одна з небагатьох, яка жодного засідання не пропустила без поважної причини і дійшла до самого фінішу, чого не скажеш про деяких колег. Це характеризує ще одну мою рису – відповідальність.

Перетворення міста на ОТГ вже несе певні зміни у владі. Буде змінено структуру, штатний розклад. На моє переконання, не варто боятися вводити додаткові одиниці, адже мала кількість працівників ніколи не дасть позитивних результатів… Спеціалістів повинно бути достатньо для виконання конкретних обов’язків. Наприклад, потрібно створити управління (відділ) для залучення інвестицій, управління земельними ресурсами і таке інше. Тоді можна запитати про результати, заслухати звіт посадовця і скоординувати подальші дії. Також вважаю, що потрібно поповнити робочим десантом і комунальні підприємства, адже чотирьох жіночок, які прибирають все місто, явно недостатньо. Ініціюватиму розроблення заходів щодо залучення всіх споживачів до сплати за вивіз сміття, тоді й будуть кошти, які можна буде спрямувати на розвиток ККП. Олена Жмуріна: «Я позитивний «енерджайзер» із загостреним почуттям справедливості» 

Я вперше обрана депутатом Світловодської міської ради, але не бачу у цьому нічого дивного. Люди зробили свій вибір, тому нові обличчя та нові фахівці у міській раді - це показник прагнення громади до нових позитивних змін. Я маю достатньо досвіду та навичок для опанування нової сфери діяльності. Вершити долю Світловодської ОТГ я буду не сама, у міськраду зайшли 34 депутати та новий мер. Вважаю, що потрібно об'єднатися, і тільки разом ми зможемо вирішувати питання на користь всієї громади.

Чому я вирішила піти у політику? Усі кажуть, що політика – це брудна справа… Я впевнена, що політику роблять брудною брудні люди, і коли до політики почнуть залучатися більш позитивні, чисті, зі світлими думками, новими проєктами молоді та обізнані фахівці, то й політика зміниться на краще. Я вважаю, що саме жінки зможуть зробити політику більш людяною, вони принесуть із собою нову якість політики. Жінки у владі - це безпечне середовище для всіх. Коли стало питання: опустити руки й поїхати шукати «щастя і нової долі» для родини в іншій країні чи залишитися в Світловодську, я зрозуміла, що потрібно зробити максимально можливе задля нового омріяного майбутнього. Звісно, я вирішила залишитися тут і почати змінювати життя навколо себе. Можливо, це стало причиною такого «повороту долі»… 

Я доволі активна і позитивна жінка, прагну до нових якісних змін, завжди відкрита до всіх, маю великий досвід у багатьох сферах діяльності. Ще молодою дівчинкою з освітою бухгалтера-економіста я починала свій шлях підприємця і у 25 років керувала мережею кафе, літніх майданчиків та декількома об'єктами громадського харчування. Також працювала у сфері роздрібної торгівлі, але останні 20 років моєї діяльності пов'язані з туризмом та страхуванням. За цей активний період життя маю багато напрацювань і досягнень, тому можу поділитися досвідом у питаннях організації та втілення в життя нових проєктів. 

Мені 44 роки, я дружина, мама двох дорослих синів, тому маю достатньо вільного часу, який хочу свідомо присвятити розвитку громади. Якщо сказати про мене коротко: я позитивний «енерджайзер» із загостреним почуттям справедливості! 

Вважаю, що змінювати треба, у першу чергу, підхід до розв'язання наболілих проблем у житті території. Влада повинна працювати для людей, але самі люди також повинні допомагати і брати активну участь у діяльності громади. Важливо кожній із сторін змінити своє ставлення до влади і до людей, тоді ми разом зможемо змінити життя у нашому спільному домі. Юлія Орлова: «Знаю, що своїми знаннями можу принести користь громаді»

Рішення про мою участь у виборчій кампанії було очевидним. По-перше, я завжди мала активну громадянську позицію і розумію важливість кожної людини щодо участі у розвитку своєї території. По-друге, я є керівником міського осередку політичної партії «Сила і Честь», тож, бравши на себе цю відповідальність, я розуміла, що ми підемо на місцеві вибори. За мною стояли люди, і таке рішення було очевидним.

Хто я? Я звичайна людина. За освітою вчитель початкових класів та психолог. Починала свій трудовий шлях у звичайній сільській школі нашого району – Іванівська загальноосвітня школа І–ІІ ступенів, і пишаюся цим, бо саме там я почала формувати свій професіоналізм. Останні роки очолювала комунальний заклад «Районний методичний кабінет Світловодської районної ради». Наш колектив опікувався методичним супроводом освітніх закладів району. Останні два роки була помічником-консультантом депутата Кіровоградської обласної ради. У 2019 році очолила Світловодську міську організацію політичної партії «Сила і Честь» і стала членом Правління Кіровоградської обласної організації. Так, поєднувати кілька справ нелегко, але все це мені до душі. Коли знаєш, що можеш принести користь своїми ідеями та знаннями для своєї громади, то це надихає.

Що хочу змінити у системі міської влади? Місцеве самоврядування – це, перш за все, система органів, принципів і підходів. Без розуміння суті місцевого самоврядування управління ради часто перетворюються на незрозумілі та хаотичні механізми управління. Система має бути прозорою і спрямованою лише на розвиток території. Є багато міст, які вже переступили точку непорозуміння і пішли вперед до розвитку. Децентралізацією держава нам дає більше механізмів, і ми повинні їх використати лише на розвиток Світловодської об’єднаної територіальної громади.

Розмовляла Тетяна Дроздова
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!