» » Монетизація субсидій: «живі гроші» для всіх

Монетизація субсидій: «живі гроші» для всіх


До травня цього року українці мали можливість отримувати субсидію як у грошовій готівковій формі («живими грошима» на банківську картку або через пошту), так і в грошовій безготівковій формі (коли Ощадбанк перераховував суми надавачам житлово-комунальних послуг). 92% тих, кому були призначені субсидії, отримували їх у грошовій готівковій формі. З травня, згідно з Постановою уряду «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 квітня 2021 року, субсидію «живими грошима» отримуватимуть уже всі. І якраз ця зміна викликає у громадян чимало запитань. Міністерство соціальної політики відібрало найтиповіші з них і дає роз’яснення.

– Якщо документи на субсидію подавалися на початку минулого опалювального сезону, а кошти перераховувалися в Ощадбанк, який оплачував комунальні платежі, то чи треба заново все оформлювати?

– Так, потрібно. Тому що громадянин має вказати, куди саме потрібно перераховувати кошти: на банківський рахунок чи на відділення пошти. У таких випадках не передбачено автоматичного призначення житлової субсидії на наступний період. Нагадаємо, 19 травня 2021 року уряд прийняв рішення, згідно з яким розгляд питань щодо призначень житлових субсидій на наступний рік домогосподарствам, що отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, окрім

– домогосподарств, яким  грошова субсидія  надавалася у грошовій безготівковій формі;

– була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи);

– була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

– До квітня отримувала безготівкову субсидію. У червні подала заяву в Ощадбанк для переведення залишку субсидії за квітень на картковий рахунок. Коли  можна буде отримати ці кошти?

– Для одержувачів безготівкової субсидії передбачено, що Ощадбанк перераховує суми субсидії за минулий опалювальний період, які зекономлені станом на 1 червня поточного року. Наразі таке перерахування здійснюється для одержувачів, які мають відкриті рахунки у Ощадбанку, тому відповідні кошти найближчим часом мають бути відображені на банківському рахунку. Якщо ж одержувач не має відкритого рахунку Ощадбанку, то у такому випадку для отримання зекономлених сум субсидії  рахунок слід відкрити до грудня поточного року.

– Раніше субсидія надходила на карту ПриватБанку, з якої ми самі оплачувати комунальні послуги. Чи треба зараз поновлювати документи?

– Питання про перепризначення субсидії на наступний період буде розглядатися автоматично без вашого звернення, оскільки ви отримували її до цього “живими грошима”. У таких випадках, як зазначається у рішенні Уряду від 19 травня ц.р., питання розглядається без звернення громадян, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років.

– Чи буде нарахована пеня за травень через невчасну сплату комунальних послуг, якщо виною тому затримка є субсидії?

– Як зазначено у статті 26 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії.

– Чи може онук на свій банківський рахунок отримувати субсидію, оформлену на бабусю?

– Ні, виплати йдуть тільки на рахунок заявника. 

– Коли запрацює сайт отримувачів субсидій?

– Реєстр отримувачів субсидії, до якого є доступ за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua, працює у штатному режимі. Інформація у ньому оновлюється щомісяця. Найближчим часом до нього будуть завантажені дані про призначені органами соціального захисту населення у червні поточного року житлові субсидії (на неопалювальний сезон з травня по вересень включно).

Міністерство соціальної
 політики України
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
 1. Хвіча Дорошенківський
  ---- ЗІ СВЯТОМ ВЕСНИ !

  ВАС. ГОЛУБКИ СИЗОКРИЛІ. ІЗ ПУТІНСЬКОЇ ГОЛУБ *ЯТНІ. ЩО У НАШІМ СОЦЖАХІ !
  ВІД ІМЕНІ ВСИХ ТИХ. ХТО ВАМИ БУВ ОШУКАНИЙ. СКРИВДЖЕНИЙ--- ЗНЕДОЛЕНИЙ. ПРИНИЖЕНИЙ---ЗНЕВАЖЕНИЙ. РОЗЧАВЛЕНИЙ У КЛОАКАХ БОРГОВИХ----ЗИЧУ ВАМ---- СНІВ ВЕСНЯНО--- ЕКЗОТИЧНИХ. у ОБІЙМАХ ПОЛУМ*ЯНО--- ЕРОТИЧНИХ РАКЛІВ ПРИЩАВИХ. ЮРОДИВИХ ПОЧВАР МЕРЗЕННИХ...
  А ПІД ВІНЕЦЬ--- ГІДНИЙ ВАС КІНЕЦЬ: НЕМОВ НА ТОЙ ОСТАННІЙ .СТРАШНИЙ СУД. ЧИ ТО МИ. СТАРЦІ...ЧИ ТО ВЖЕ МЕРЦІ ІЗ ДОМОВИН ЗА ОТУ СУБСИДІЄЮ --- ВСТАЮТЬ ....А НАЙЗЛИДЕННІШИЙ .ЯК ЗАВОЛА : ---- А...Я ! А...Я ! А. ДЕ СУБСИДІЯ МОЯ ?!
  І ЩОДНЯ. ЩОБ СНИЛАСЯ. ЦЯ МУРНЯ ...
  0
  Відповісти Цитувати Скарга
Популярне
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!