» » Про житлові субсидії – УСЗН докладно

Про житлові субсидії – УСЗН докладно


Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій. Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 21.10.1995 р. №848 зі змінами (далі-Положення), житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов‘язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому КМУ.

Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання): заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі за формою, встановленою Мінсоцполітики; декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Відповідно до п.п.5 п.14 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Разом з тим, за наявності умов, зазначених у пункті 14 цього Положення, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії з урахуванням конкретних обставин. Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою.

Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.

Якщо протягом періоду, за який враховуються доходи, тривав карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, для осіб, які отримували допомогу по безробіттю, до середньомісячного сукупного доходу враховується: дохід у розмірі призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум заробітної плати, отриманої в попередні місяці, - для осіб, зазначених у частині першій статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”; дохід у розмірі призначеної допомоги по безробіттю, а за місяці, в яких відсутні доходи, - 0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - для осіб, зазначених у частині другій статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Усім одержувачам, яким була призначена субсидія з 01.05.2020 (в тому числі, у кого в літній період субсидія становила “0”), в жовтні 2020 року субсидія  на опалювальний період буде розрахована автоматично. Звернутись за призначенням субсидії з жовтня необхідно лише: якщо в домогосподарстві відбулись зміни у складі зареєстрованих осіб; якщо субсидія була припинена (у тому числі за заявою про перехід на пільги); якщо відбулись зміни у складі сім’ї (сімейному стані) члена домогосподарства; орендарям, у яких закінчився термін оренди житлового приміщення.

Подати заяву можна, не виходячи з дому, через сайт Мінсоцполітики.

Прийом заявників здійснюється лише за попереднім записом.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися за адресою: м. Світловодськ, вул. Героїв України, 4, «Приймальня громадян» або за телефоном «Гаряча лінія» 72839, 0682488045.

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
 1. Хвіча Дорошенківський
  ---- ЗІ СВЯТОМ ВЕСНИ !

  ВАС. ГОЛУБКИ СИЗОКРИЛІ. ІЗ ПУТІНСЬКОЇ ГОЛУБ *ЯТНІ. ЩО У НАШІМ СОЦЖАХІ !
  ВІД ІМЕНІ ВСИХ ТИХ. ХТО ВАМИ БУВ ОШУКАНИЙ. СКРИВДЖЕНИЙ--- ЗНЕДОЛЕНИЙ. ПРИНИЖЕНИЙ---ЗНЕВАЖЕНИЙ. РОЗЧАВЛЕНИЙ У КЛОАКАХ БОРГОВИХ----ЗИЧУ ВАМ---- СНІВ ВЕСНЯНО--- ЕКЗОТИЧНИХ. у ОБІЙМАХ ПОЛУМ*ЯНО--- ЕРОТИЧНИХ РАКЛІВ ПРИЩАВИХ. ЮРОДИВИХ ПОЧВАР МЕРЗЕННИХ...
  А ПІД ВІНЕЦЬ--- ГІДНИЙ ВАС КІНЕЦЬ: НЕМОВ НА ТОЙ ОСТАННІЙ .СТРАШНИЙ СУД. ЧИ ТО МИ. СТАРЦІ...ЧИ ТО ВЖЕ МЕРЦІ ІЗ ДОМОВИН ЗА ОТУ СУБСИДІЄЮ --- ВСТАЮТЬ ....А НАЙЗЛИДЕННІШИЙ .ЯК ЗАВОЛА : ---- А...Я ! А...Я ! А. ДЕ СУБСИДІЯ МОЯ ?!
  І ЩОДНЯ. ЩОБ СНИЛАСЯ. ЦЯ МУРНЯ ...
Популярне
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!