» » Олексій Філахтов про нове відділення екстреної медичної допомоги

Олексій Філахтов про нове відділення екстреної медичної допомоги

За програмою «Велике будівництво»до існуючої будівлі Світловодської ЦРЛ, що на Героїв України, 100, добудували нову, загальною площею 500 квадратних метрів. Цей об’єкт коштував державі майже 14 млн грн. Тут ще є певні недоліки з комплектацією нових приміщень меблями та обладнанням, але відділення вже приймає пацієнтів, які звертаються сюди за електронними направленнями лікарів і самостійно в екстрених випадках, а також доставляються бригадами швидкої допомоги.

Про перші кроки нового відділення говоримо з Олексієм Філахтовим, завідувачем.
 • Олексію, перші повідомлення про відкриття відділення викликали у наших читачів безліч запитань. Зокрема, відділення належить територіальному медичному об’єднанню «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» чи Світловодській ЦРЛ?  Адже під час будівництва його називали по-різному. 

 • Я працюю завідувачем відділення екстреної медичної допомоги комунального некомерційного підприємства «Світловодська ЦРЛ». На сьогодні нова будівля з усім її устаткуванням перебуває на балансі ЦРЛ. 
 • Ви - нова людина у Світловодській лікарні. Розкажіть про себе. Нашим читачам хочеться знати, хто першим прийде на допомогу у разі звернення до нового приймального відділення. 
 • Я лікар-хірург, закінчив Дніпропетровську медичну академію у 2007 році та інтернатуру за спеціальністю "хірургія" у Донецькому медичному університеті. Майже 11 років працював у м. Кременчук – у третій міській лікарні та у медико-санітарній частині «Нафтохімік». У Світловодській лікарні працюю з березня 2021 року. Спочатку, одночасно  – лікарем-хірургом у поліклініці, у військкоматі в складі призовної комісії  та в хірургічному відділенні ургентним хірургом. У червні мені запропонували посаду завідувача приймальним відділенням. Я погодився і з того часу намагаюся організувати його роботу. Хочу кардинально змінити саму процедуру прийому хворих, а також ставлення пацієнтів до медичного персоналу відділення.
 • Що маєте на увазі? 
 • Було чимало нарікань на роботу санпропускника, іноді безпідставних. Хочу встановити відеоспостереження, щоб фіксувати кожен крок спілкування  медперсоналу з пацієнтами. У разі конфліктних ситуацій буде зрозуміло, хто правий, а хто ні. Це буде стимулювати медпрацівників бути уважнішими, а також стримувати хворих - дебоширів. 
 • А як у вас з кадрами? 
 • Молодші медичні працівники залишилися ті ж, що і були. Прийняли нову медичну сестру, яка вже працює. Ввели ставку старшої медичної сестри і півставки сестри-хазяйки. 
 • Я так зрозуміла, що лікар ви один у відділенні? 
 • Не зовсім так. Я – завідувач і лікар-хірург, працюю вдень. У штаті є ще три лікаря-хірурга, які працюють по змінах, згідно графіку чергувань. Також до чергувань залучається лікар-травматолог. Все це забезпечує цілодобове надання допомоги  хворим.
 • Що сьогодні ви можете запропонувати жителям Світловодської громади? Люди скаржаться, що новий томограф не працює, УЗД теж пройти неможливо, а ми свого часу писали про закупівлю цього коштовного обладнання і навчання лікарів, які будуть працювати на ньому. 
 • Новий спіральний комп’ютерний томограф (СКТ) дійсно тимчасово не працює. Про це вам краще поговорити із завідуючою рентгенологічним відділенням Валентиною Григорівною Позивною. Цим обладнанням вона займається. Новий апарат УЗД є, але лікаря знайти непросто. Працюємо у цьому напрямку. Поки що пропонуємо нашим пацієнтам загально-клінічні та рентгенологічні обстеження.
 • Але ж так буде не завжди?
 • Так, ми організуємо роботу і СКТ, і УЗД, і ендоскопічні обстеження. Облаштуємо палати інтенсивної терапії для тих, хто потрапить до приймального відділення у важкому стані. На це потрібен час та кошти, яких наразі бракує. За тиждень  роботи висновки робити рано. 
 • Чи можна зателефонувати до приймального відділення у разі потреби? 
 • Так, звичайно. Телефон  2- 03 – 44.
 • Дякую за відверті відповіді і щиро бажаю вам успіхів! 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!