» » Як зробити правильний та усвідомлений вибір майбутньої професії?

Як зробити правильний та усвідомлений вибір майбутньої професії?


Наскільки важливий для молоді майбутньої вибір спеціальності за здібностями та бажанням? Що зробити для того, аби кожен сьогоднішній школяр освоїв корисний для нього фах та опинився на своєму місці в житті? 

Ці та інші актуальні питання сучасної профорієнтації були обговорені на круглому столі з питань соціального партнерства, що проходив у приміщенні Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

У заході взяли участь представники управління освіти Світловодської міської ради, апарату Великоандрусівської сільської ради (ОТГ), Світловодської санаторної школи-інтернату №2, Світловодської спеціалізованої школи, професійно-технічного училища №5 та політехнічного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету. 

Відкриваючи засідання круглого столу, директор філії Олександр Сиромятнов акцентував увагу присутніх на важливості проведення профорієнтаційної роботи, спрямованої на формування у молоді усвідомленого вибору майбутньої професії, виходячи із власних інтересів, здібностей та потреб сучасного ринку праці, розуміння того, що чекає ринок праці через певний період часу.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Олена Пипич зупинилася на результатах першого етапу реалізації програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтаціїна 2017-2020 роки. Присутніх було поінформовано про те, що упродовж двох попередніх років більше 4000 школярів були охоплені профорієнтаційними заходами: профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи (турніри знавців професій, профорієнтаційна гра «Хто зверху?», вікторини, ребуси та ін.). Більше 100 учнів відвідали професіографічні екскурсії до підприємств міста та району. 

Серед проведених масштабних заходів – «Ярмарок кар’єри», що відбувся для випускників шкіл за участі представників професійно-технічних та вищих навчальних закладів Кіровоградської і Полтавської областей, а також м. Харкова. У заході взяли участь понад 500 осіб. 
Провідний фахівець з профорієнтації Ольга Бугрим розповіла про інноваційні форми роботи з учнівською молоддю, у тому числі про профорієнтаційну платформу з дистанційного тестування «Моя професія: консультаційна мережа».

У формі конструктивної дискусії обговорювались питання професійної орієнтації і професійного навчання осіб, які мають вади здоров´я, випускників санаторної школи-інтернат та спеціалізованої школи, дітей з неповних, малозабезпечених та неблагополучних сімей.

Під час засідання учасники детально обговорили запропоновану Світловодським політехнічним коледжем програму проведення заходу «Стань студентом на один день». Усі присутні погодилися з думкою директора коледжу Ігорем Петровим, що цей захід має допомогти старшокласникам відчути себе «студентами», свідомо підійти до вибору майбутньої професії, навчального закладу, зробити висновок, чи варто витрачати кілька років життя на освоєння тієї чи іншої спеціальності.

В.о. директора ПТУ №5 Володимир Маліцький наголосив на важливості підвищення престижу робітничих професій серед молоді, та зміну статусу робітника в суспільстві, запросив представників освіти активно долучитися до проведення молодіжного фестивалю «ПрофFest-2019». 

Учасники круглого столу, розглянувши проблемні питання та шляхи їх розв’язання, вирішили продовжувати активно сприяти подальшому розвитку та веденню соціального діалогу на ринку праці міста та району, постійно інформувати молодь, у тому числі випускників загальноосвітніх шкіл, їх батьків та педагогів про стан та перспективи розвитку ринку праці, дефіцитні та надлишкові професії, поточну та перспективну потребу підприємств в кадрах.

 Світловодська міськрайонна філія висловлює слова вдячності усім учасникам круглого столу за активну участь та конструктивний діалог. Маємо надію на подальшу тісну співпрацю в напрямку профорієнтації та працевлаштування молоді. 

Олена Пипич, начальник відділу активної підтримки 
Світловодської міськрайонної філії 
Кіровоградського обласного центру зайнятості  
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!