» » Виставка «Ім’я тобі – Жінка!» розгорнулася у краєзнавчому музеї

Виставка «Ім’я тобі – Жінка!» розгорнулася у краєзнавчому музеї


П’ятого березня у міському краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Ім’я тобі –Жінка!», що триватиме до кінця місяця. 

На презентацію завітало чимало гостей – майстри декоративно-ужиткового мистецтва, друзі музею. Привітавши присутніх, директор музею Андрій Бутко наголосив, що виставка, присвячена міжнародному жіночому дню, має два розділи. Перший – «Пишаємося вами…» – це світлини та публікації про відомих жінок Новогеоргіївська та Світловодська, а також про  тих, хто нагороджений відзнакою міської ради «За заслуги перед Світловодщиною».

Про цей розділ виставки розповіла присутнім зберігач фондів музею Тетяна Ткачук. Вихідцями із Новогеоргіївська були мужні та сміливі жінки, які поряд із чоловіками здобували перемогу під час Другої Світової війни: А.Бондаренко, М.Жукова, В.Шканд, М.Фортус та ще багато інших. Споруджували Кременчуцьку ГЕС Г.Стронова, Г.Чорномор; Б.Заріна,  Г.Гекало, Л.Дехтяренко – освітяни, О.Горбатено, Н.Татарнікова та М.Сарданова – працівники культури. Значний внесок у розвиток міста зробили і колишній заступник генерального директора «Об’єднання «Дніпроенергобудпром» Л.Чекаленко, заслужений працівник охорони здоров’я УРСР Т.Малешина, колишній директор музею, почесний громадянин міста О.Аболмасова та багато інших жінок. Дехто вже відійшов у вічність, але ми пам’ятаємо про  наших славних землячок і пишаємося ними.

У другому розділі виставки, що має назву «Творіння рук жіночих»,представлені роботи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.На чудових полотнах Л.Попруженко та Н.Крячко буяють квіти, створюючи радісний весняний настрій усім, хто оглядає ці роботи. Велику цікавість у присутніх викликали прикраси та сувеніри А.Носаненко, обереги із природних матеріалів С.Сіненко та розписані кухонні дощечки Н.Крячко. Подарунок жінкам – картини, на яких зображені квіти, підготував А.Сіромаха.

Усіх присутніх із святом 8-го Березня тепло привітала начальник управління культури та туризму Н.Клокар, вона побажала жінкам –майстрам декоративно-ужиткового мистецтва – здоров’я, миру, щастя, натхнення у творчості.

Виставка у музеї триватиме до 31 березня. Приходьте. Телефонуйте 29519.

Тетяна Ткачук, 
працівник міського краєзнавчого музею.
[img]
[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!