» » У Світловодській ЦРЛ можна зробити аналіз крові на ліпідограму

У Світловодській ЦРЛ можна зробити аналіз крові на ліпідограму

Відомо, що захворювання серцево-судинної системи є однією з основних причин смертності людей. Лікарі стверджують, що часто це пов’язано з несвоєчасною діагностикою та зверненням за медичною допомогою. На цю тему ми вирішили поговорити із завідувачкою клініко-діагностичної лабораторії КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Світланою Охріменко. 

— Світлано, розкажіть, будь ласка, яку саме діагностику ви пропонуєте людям із патологією серцево-судинної системи?

— Важливим компонентом діагностики захворювань серця та судин є ліпідограма, яка визначає рівень ліпідів (жирів) різних фракцій в крові, та дозволяє виявити порушення ліпідного обміну і оцінити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. 

— Що включає в себе дослідження?

— Це дослідження включає такі лабораторні тести: холестерин, тригліцериди, ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ), ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), коефіцієнт атерогенності (АК).

— Кому рекомендовано проходити обстеження на ліпідограму?

— Обстеження на ліпідограму рекомендовано проходити людям від 20 до 40 років з профілактичною метою, не рідше 1 разу на 5 років; людям старше 40 років з профілактичною метою не рідше 1 разу на рік; при наявності факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань: вік, часті стреси і переживання, надлишкова вага, неправильне харчування, паління, цукровий діабет, високий артеріальний тиск; для оцінки ефективності лікування, що спрямоване на зниження рівня холестерину.

— Як підготуватися до обстеження?

— Кров на аналізи здають у ранкові години, лише натщесерце, після нічного голодування. За добу до відвідування лабораторії потрібно виключити вживання алкоголю та жирної їжі, обмежити фізичні та емоційні навантаження. У день здачі крові можна пити чисту негазовану воду. Не можна палити мінімум за 2 години до маніпуляції. У разі якщо приймаєте лікарські препарати, проконсультуйтесь з лікарем, щодо можливості переривання курсу. Матеріалом для проведення досліджень є зразок венозної крові. Коментувати результати тестів, ставити діагноз та призначати лікування може лише лікар.

— Яким чином можна пройти це дослідження в Світловодській ЦРЛ? 

— Пройти дослідження на ліпідограму можна в клініко-діагностичній лабораторії Світловодської ЦРЛ. Прийом аналізів проводиться щоденно, крім вихідних з 8:00 до 10:00, кабінет №47 поліклініки. Результати досліджень готові в день здачі аналізів.

Користуючись нагодою, хочу порадити вашим читачам не забувати про профілактику та вчасну діагностику, адже це основний внесок у здоров’я кожної людини. 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!