» » Кожен сантиметр української землі просякнутий кров’ю визволителів, тому вічна пам’ять полеглим, вічна слава героям!
Всі новини

Кожен сантиметр української землі просякнутий кров’ю визволителів, тому вічна пам’ять полеглим, вічна слава героям!


8 травня відбувся урочистий мітинг біля пам’ятника воїнам-визволителям Світловодщини, присвячений Дню пам’яті та примирення, пам’яті жертв Другої світової війни. Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01.

Цю подію не можна назвати заходом «для галочки». Від слів, що були сказані на мітингу, від урочистості моменту по шкірі бігали мурашки… Ви уявіть собі, учасників бойових дій Другої світової війни, які живуть донині у Світловодському районі, залишилося лише п’ять. Їх назвали поіменно: Гайдук Іван Антонович, Федоряк Олексій Прокопович та Вовченко Іван Михайлович з Павлівки; Осауленко Ганна Гнатівна з Подорожнього та учасниця партизанського руху Козіна Пелагея Прокопівна з Федірок. А ще залишилося близько двохсот учасників трудового фронту, прирівнених до учасників війни.  

Голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський назвав перемогу у Другій світовій війні завойованою, вистражданою, здобутою ціною життів багатьох українців, які поховані по всій Європі. 

«Кожен онук і правнук повинен пам’ятати про подвиги своїх дідів і прадідів. Вічна їм слава і доземний уклін!» - наголосив голова РДА. 

Роман Домбровський, голова райради припустив, що деякі люди просто прогуляли урок історії, маючи на увазі тих, хто розв’язав війну на Донбасі, але висловив упевненість, що змінити наші кордони нікому не вдасться і вже через рік в Україні запанує мир: 

«Україна переможе, бо за нами правда!»

Помічник-консультант народного депутата Олеся Довгого Анна Трубаченко підкреслила, що кожен сантиметр української землі просякнутий кров’ю визволителів, тому  вічна пам’ять полеглим, вічна слава героям!

Валентина Сергієнко – голова районної  організації ветеранів України навела сумні цифри про п’ятьох учасників бойових дій Другої світової війни, двохсот учасників трудового фронту. Люди помирають, але  пам’ять про них буде жити вічно!

Виступ Галини Мельник – голови первинної організації ветеранів України з Григорівки був просякнутий болем за долю України. Спочатку ветеран поділася спогадами про ту страшну війну. Розповіла, з якою радістю зустрічали протягом усієї весни воїнів-визволителів, які поверталися додому на Чернігівщину, де вона жила. Згадала про батька, могила якого знаходиться в Угорщині, про те, як вдалося їй одного разу там побувати… А потім перейшла до сьогодення. Жінка поважного віку готова «віддати свою пенсію до самої смерті, аби тільки не гинули діти на Сході України».

«Господи, та змилуйся над нами – українцями!  До яких пір це все буде продовжуватися? ХХІ століття на дворі, літають на Місяць, щось там шукають, а договоритися, щоб був мир, щоб не було війни, не можуть. Ми б – селяни – договорилися! Миру і ще раз миру нам усім!» – вигукнула жінка. 

Усіх полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання, поклали квіти до підніжжя пам’ятника визволителям нашого краю. 

Богдан Дроздов (фото)
[img]
[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Приз і оплески чемпіонові Бендюку
Автомобілісти Світловодська відзначили професійне свято яскравими змаганнями
Нашим "Кометам" і "Мавпи" по зубам. Навіть черкаські
До уваги любителів екстриму! Видовищний захід відбудеться у Світловодську!
Юрій Сапянов успішно випробував новий дельтаплан
Мультiмедиа
Марина Дуженкова – «Міс чарівна україночка 2019»
Комедією "В очікуванні кохання" порадував світловодців театр «Амбіція»
Найголовніше у нашому житті – пам’ятати, що з нами Бог!
Оточуйте себе прекрасним, і світ обов`язково зміниться на краще!
Спортклуб «Легіон» - трансформація чоловіків із зайвою вагою на струнких парубків продовжується