» » Летимо на Марс зі «своїм хлопцем», а телеканали залишаємо олігархам!

Летимо на Марс зі «своїм хлопцем», а телеканали залишаємо олігархам!


«Світові стандарти журналістики в умовах виборів» – тема семінару, який провела Академія Української Преси в Одесі 8 та 9 липня. Літали на Марс, торгувалися на східному базарі, малювали ментальний портрет команди, вивчали голлівудські виборчі технології – чого там тільки не було!

Семінарспрямований на підвищення кваліфікації журналістів зі всієї України, пройшов у затишному готелі "Лермонтовський" за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу Федеративної Республіки Німеччина. 

З вітальним словом та інформацією про Фонд Фрідріха Науманна за Свободу виступив Володимир Олійник, координатор проекту в Україні та Білорусі. 

«Фонд Фрідріха Науманна за Свободу – це фонд ліберальної політики. Ми сприяємо зміцненню свободи та гідності людини в усіх сферах суспільства. У цьому Фонд робить наголос насамперед на громадянській освіті. Представництво Фонду в Україні та Білорусі є частиною проектного регіону Східна та Південно-Східна Європа. У листопаді 2005 року ми розпочали свою діяльність в Україні, у 2007 відкрився наш київський офіс. З 2009 року ми також відповідаємо за Білорусь», – розповів Володимир Олійник. 

Метою   роботи Фонду в Україні  є підтримка суспільства в його прагненні до самовизначення, демократії та ринкової економіки. Фонд працює у 60 країнах світу, має 450 співробітників, 1245 стипендіантів.

«Ми працюємо з політичними партіями, громадськими організаціями й аналітичними центрами. Фонд також сприяє встановленню контактів з політичними мережами в усьому світі. Ми бачимо себе каталізатором діалогу всередині громадянського суспільства, а також між громадянським суспільством та урядовими інститутами, у тому числі і в Німеччині», – зазначив координатор проекту.

Далі Валерій Іванов, Президент Академії української преси, доктор філологічних наук, професор розповів про АУП: 

«Академія української преси (АУП) – неприбуткова, неурядова та незалежна організація, розташована в Києві та представлена у регіонах. АУП заснована у 2001 році та підтримується європейськими та американськими інституціями. АУП інспірує ключові ініціативи в сфері медіаосвіти та перекваліфікації журналістських кадрів в Україні, сприяє поширенню медіаграмотності та європейських стандартів журналістики, якісно інформуючи суспільство за допомогою досліджень, навчання та публікацій фахових видань».

Валерій Іванов підкреслив, що місією Академії української преси є сприяння поінформованому та критичному споживанню медіа українським суспільством та дотримання стандартів соціально-відповідальної журналістики в Україні. А її довгостроковою метою є підвищення якості журналістики та сприяння розвитку медіа через створення громадянського суспільства в Україні, медіаосвіти громадян, інспірація медіаосвітньої мережі, створення та популяризація інформаційного продукту, який покликаний підвищувати рівень медіаграмотності суспільства, організація заходів, в результаті яких працівники мас-медіа будуть виконувати свої професійні обов’язки відповідно до європейських норм та стандартів.

Валерій Іванов представив учасникам семінару тренерів та експертів: Тетяну Іванову, медіаексперта, доктора педагогічних наук, професора, керуючого партнера Академії української преси та Андрія Юричка, медіатренера, кандидата філологічних наук, викладача Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Тут слід зазначити – не пригадую, щоб на численних семінарах, де мені вдалося побувати, нас вчили доктори наук, а таких енергійних і наполегливих тренерів, як Тетяна Іванова, я ще точно не зустрічала. Тетяна і Андрій доклали чимало зусиль для того, щоб ніхто з учасників не залишався пасивним, усіх без винятку залучали до роботи. 

За 2 дні або 24 години роботи ми змогли розібратися з темами: «Політична журналістика: між жовтою пресою та елітною журналістикою»; «Журналіст і вибори: як у політиці розрізняти факти від суджень»; «Світові стандарти журналістики в умовах політичних процесів: баланс між цікавістю та потребами»; «Як працює соціологія та статистика: як не попастися на фальсифіковану подачу»; «Політичний простір. Медіа та власник: хто формує політичну картину дня»; «Аудиторія, медіа, рекламодавець та політичні партії»; «Контент ЗМІ». 

Практичні вправи змінювалися роботою у групах, що надзвичайно корисно для засвоєння великого обсягу інформації. А майстер-клас від Тетяни Іванової «Латентні прийоми: як нами маніпулюють під час передвиборчих перегонів», був просто неперевершеним! Досвідчений політтехнолог буквально розклала по поличках найновітніші методи боротьби політиків за голоси виборців, порівняла їх зі старими, як виявилося, провальними.

Запам’яталися, бо викликали найбільший ажіотаж серед учасників семінару, дві практичні вправи, які умовно назвали «На Марс!» та «Східний базар». Під час першої гри ми обирали одного з двох пілотів космічного корабля, з яким ми готові назавжди залишити Землю. Один з них був спокійний, розумний, чесний і виважений, а інший – «свій хлопець», енергійний, зухвалий, самовпевнений, веселий. І з тим, і з іншим зібралися летіти люди і пояснили чому. У першому випадку головним аргументом стала довіра, у другому – гасло: «Помирати, так з музикою!». У реальному житті – те ж саме, помітили?

На «східному базарі» ми купували… відомі українські телеканали. Так, так, намагалися з усіх сил «віджати» їх у олігархів. Що тільки не робили, рекламуючи себе, як покупця: доводили, що гроші маємо чесно зароблені, що знаємося на телевізійних технологіях, обіцяли покращити роботу, щоб зробити канали прибутковими (на сьогодні в Україні усі телеканали збиткові!). Нічого у нас не вийшло! Невгамовна Тетяна Іванова розвалювала усі наші версії, розбивала вщент усі розумні аргументи. Тож канали залишилися у олігархів і не тільки у цій цікавій грі, зрозуміло…

Дякую організаторам семінару за запрошення!

Сергій Федько (фото)
[img]











[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Новини партнерів
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Юні світловодські футболістки показали хороший результат
Перший тур Чемпіонату України збаскетболу - у Світловодську
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!