» » Як громада добивалася негайного підписання договору на ремонт дороги на вулиці Комарова

Як громада добивалася негайного підписання договору на ремонт дороги на вулиці Комарова


Це було дуже гаряче! «Сидиш тут, нічого підписати не можеш!», це найтолерантніше, що почув у пятницю, 16 серпня, начальник управління житлово-комунального господарства виконкому Світловодської міської ради Віктор Самоляк від обурених жителів міста. 


А до цього, 8 серпня, була акція протесту на вулиці Комарова, відео звіт з якої розмістив громадський рух «Стаття 5».


До не менш обурених жителів цього забутого місцевою владою мікрорайону Світловодська тоді приїздили перший заступник міського голови Олена Балюк, начальник УЖКГ Віктор Самоляк, депутат обласної ради Костянтин Каспров, представники поліції. Посадовці пояснювали ситуацію з майбутнім поточним ремонтом дороги.  Рішенням сесії міської ради від 2 липня поточного року було виділено на капітальний ремонт цієї дороги 4,8 млн грн. Але для проведення капітального ремонту потрібен проект з оновленим у сучасних цінах кошторисом. Його немає, тож вирішено зробити середній поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Комарова (від вул. Дружби до ПМК №68). Зроблено відповідний перерахунок коштів, проведено тендер, який виграло приватне підприємство «Ефект», але процедура ще триває і має завершитися 20 серпня. 

Перевіряємо цю інформацію на сайті публічних закупівель «PROZORRO» https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-07-08-001325-b. Бачимо, що змагалися за цей шматок роботи 2 підприємства: ПП «Ефект» та СКП «Комбінат комунальних послуг». Перше запропонувало виконати роботу за 3 187 428,00 грн, друге – за 3 286 007,00 грн. Оскільки критерієм оцінки є саме ціна, виграв тендер «Ефект». Ця інформація була опублікована на сайті 31 липня. Строк виконання робіт – 30 вересня 2019 року. 

Як пояснив нам Віктор Берестовський, депутат міськради і юрист за фахом, 10 днів за законом відводиться на заперечення, вони вже минули, заперечень немає, а протягом 20 днів договір з переможцем тендеру має бути підписаний. 19 серпня  цей термін спливає, тож він сам та Костянтин Каспров й ініціювали похід громади до чиновників у п’ятницю, 16 серпня, щоб попередити цілком ймовірний зрив підписання договору. 

Спочатку відвідали УЖКГ. Начальника управління Віктора Самоляка не було на робочому місці, на телефонні дзвінки він не відгукувався. Дізнавшись, що він перебуває на засіданні виконкому у кабінеті першого заступника міського голови, Віктор Берестовський та активіст Максим Бакуменко  зробили спробу одразу запросити чиновника до УЖКГ, де його чекали понад 30 людей. Не вдалося, бо Віктор Самоляк повинен був доповідати на засіданні виконкому. Отримати чітку відповідь, чому не підписується договір, теж не вдалося. 

«Я порушую закон?» – питав чиновник у депутата і активіста. – До 20 числа я маю право його не підписувати!».
 
Пізніше він повернувся до свого кабінету і вислухав багато неприємного на свою адресу. 

Телефоном ми зв’язалися з генеральним директором ТОВ «Ефект» Айкарамом Тартикяном. Він повідомив нашому виданню таке:

«Договір зі свого боку я підписав і направив до УЖКГ ще 15 серпня. Як тільки договір буде підписано, наше підприємство готове стати до роботи на вулиці Комарова. Щодо грошей, ми  жодного разу не отримували попередньої плати. Тож у разі, якщо в УЖКГ немає повної суми (а чутки розповсюдилися про наявність лише 2,5 млн грн), договір можна підписати на цю суму, а потім доповнення до нього на решту кошторисної вартості. Було б бажання працювати, а варіантів – безліч!» 

Сьогодні, 19 серпня, в УЖКГ чатують обурені жителі вулиці Комарова. До цього часу чекають підписання договору і сподіваються, що завтра довгоочікувані ремонтні роботи почнуть...
[img]


[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі